Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 598663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #930 dnia: Marzec 25, 2010, 03:48:42 pm »
Paul Pope w Polsce!

Yay!

(choć szkoda, że nie "100%")

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #931 dnia: Marzec 25, 2010, 10:23:23 pm »
Paul Pope, bardzo dobra wiadomość.
Znam go tylko z jednego komiksu, ale to była znakomita opowieść, "100%". Bardzo bym chciał by ten komiks ukazał się po polsku, ale równie chętnie przeczytam coś innego od tego autora.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline donTomaszek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #932 dnia: Marzec 26, 2010, 03:10:59 am »
Heavy Liquid tez jest swietne 8)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Julek_

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #933 dnia: Marzec 26, 2010, 07:37:12 am »
Wiemy, i "Batman: Year 100" też kopie dupkę, aż miło!

Komiksy Pope`a to wycyzelowane cudeńka, pociśnięte, że tak powiem z błyskiem, świeżością, entuzjazmem, jakiego nie widziałem w komiksowym mainstreamie od czasy Windsora-Smitah cz Millera z najlepszego dla mnie okresu ("SinCity" pierwsze). W czasach kiedy komiksy rysuje się masowo, niedokładnie, byle szybciej i byle jak, patrząc na Pope`a można znowu uwierzyć, że w tym mainstreamie coś dobrego można jeszcze znaleźć.

Liczę, że zrobi nam się tu spory pope`owy offtop :)

Offline JAPONfan

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #934 dnia: Marzec 26, 2010, 12:16:44 pm »
Wiemy, i "Batman: Year 100" też kopie dupkę, aż miło!

Komiksy Pope`a to wycyzelowane cudeńka, pociśnięte, że tak powiem z błyskiem, świeżością, entuzjazmem, jakiego nie widziałem w komiksowym mainstreamie od czasy Windsora-Smitah cz Millera z najlepszego dla mnie okresu ("SinCity" pierwsze). W czasach kiedy komiksy rysuje się masowo, niedokładnie, byle szybciej i byle jak, patrząc na Pope`a można znowu uwierzyć, że w tym mainstreamie coś dobrego można jeszcze znaleźć.

Liczę, że zrobi nam się tu spory pope`owy offtop :)

Niektorzy by powiedzieli że Pope rysuje jakby robil w polskim andegrandzie. A ktore komiksy rysuje sie niedokładnie? BO tak samo moge powiedziec o pulpie z lat 50, 60, 70, 80 i 90. Polskiej równiez.

Offline Julek_

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #935 dnia: Marzec 26, 2010, 12:25:19 pm »
 :D

Generalnie komiksy w mainstreamie rysuje się pospiesznie, byleby nie zawalić terminu (choć i tak się zawala) i tak było mniej więcej od zawsze. Nigdy nie pisałem czegoś odwrotnego.

Offline JAPONfan

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #936 dnia: Marzec 26, 2010, 12:42:31 pm »
A x-menów i kapitana ameryke robionego akwarelami widział? Dla mnie śladem pośpiechu jest robienie kolorów na kompie w pewien charakterystyczny sposób. A Pope kolory wali komputerowe ale w bardzo malarski sposób. Choc patrząc na szkice z tyłu "year 100" chciało by sie mieć ten komiks w wersji czarno białej. Zeby widziec te wszystkie niuanse dokładniej.

Offline Julek_

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #937 dnia: Marzec 26, 2010, 12:48:02 pm »
 :shock:

Japon, ale tak na serio - o co Ci chodzi? Czego się czepiasz, bo nie do końca wiem do czego zmierzasz?

Widziałem X-Menów Manary
Widziałem X-Menów Kenta Williamsa
Widziałem X-Menów Mutha
Widziałem X-mentów BWS`a
(tylko do mutantów się ograniczając)

Czy zmienia to w jakikolwiek sposób fakt, że mainstream robiony jest na szybko? Bo nie do końca chwytam...

Offline wilk

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #938 dnia: Marzec 26, 2010, 01:37:10 pm »
Niektorzy by powiedzieli że Pope rysuje jakby robil w polskim andegrandzie. 
Ja bym powiedział, że Pope rysuje po prostu bardzo dobrze, żeby nie powiedzieć że świetnie. Ma swoją charakterystyczną kreskę, która akurat mi się podoba. Z chęcią więc zapoznam się z jego komiksem.

A zmierzam do tego, że nie wszystko co charakterystyczne (oryginalne) to od razu undergroundowe.

Offline ljc

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #939 dnia: Marzec 31, 2010, 10:09:16 am »
tamtam!

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #940 dnia: Marzec 31, 2010, 10:52:08 am »
pomysł jest przedni!!! rewelka! ale ta zajawka to raczej flashforward, którego nie powinniśmy dzisiaj znać...

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #941 dnia: Marzec 31, 2010, 12:01:43 pm »
A ja chciałem podpytać o "Pinokia", który był swego czasu zapowiadany (choć nie wiem, czy oficjalnie). Będzie on?
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 12:12:39 pm wysłana przez Waltari »

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #942 dnia: Marzec 31, 2010, 12:15:16 pm »
http://www.flickr.com:80/photos/25986681@N05/4478640968/sizes/o/

Dobre!
A ja chciałem podpytać o "Pinokia", który był swego czasu zapowiadany (choć nie wiem, czy oficjalnie). Będzie on?

Będzie.

pozdrawiamy
kg
ww.kultura.com.pl

Offline Jarek Obważanek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #943 dnia: Marzec 31, 2010, 11:30:27 pm »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #944 dnia: Kwiecień 01, 2010, 01:33:43 am »
Kaseta magnetofonowa, yeah. Mam taki problem, ze jak bylem w podstawowce i wszyscy mieli magnetofony do Atari, to mi rodzice jak na zlosc kupili stacje dyskow... Takze juz od 25 lat jestem dumnym nieposiadaczem magentoskopu.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.