Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 598198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1035 dnia: Lipiec 29, 2010, 05:36:03 pm »
Po "Niedoskonałościach" spodziewałem świetnego komiksu, a mimo to zostałem pozytywnie zaskoczony. Kocham komediodramaty, bo dzięki temu połączeniu są takie prawdziwe, a "Niedoskonałości" to samo życie i trafne obserwacje psychologiczne. Te ostatnie momentami zaskakiwały
Spoiler: pokaż
(np. w ostatniej rozmowie Bena i Miko)
, ale gdy człowiek pomyślał, nie mógł się nie zgodzić. Ile z tego, co myślimy o sobie jest prawdziwe, a ile z tego co inni myślą o nas jest prawdziwe (swoją drogą w "Fun Home", w rozdziale w którym autorka czytała "W poszukiwaniu straconego czasu", jest świetnie sformułowane zagnieżdżenie pytań na ten temat:))? Pewnie
Spoiler: pokaż
podobnie, jak Ben Tanaka,
części i tak nigdy nie przyjmiemy do wiadomości.

A do tego wszystkiego odrobina allenowskiego humoru. Miodzio:)

PS Kulturo, czy wciąż macie w planach "Epileptic" Davida B.? Ostrzę sobie na to zęby od dawna:)

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1036 dnia: Lipiec 29, 2010, 09:48:06 pm »
PS Kulturo, czy wciąż macie w planach "Epileptic" Davida B.? Ostrzę sobie na to zęby od dawna:)

To jest nas conajmniej dwóch.

Offline Julek_

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1037 dnia: Lipiec 29, 2010, 10:21:18 pm »
Uwierz, znacznie więcej  :smile:


Ale czekamy nie tylko na Davida B., ale również obiecanego Ware`a, Pope`a, "Asterios Polypa", Setha, h**izengę, Rabagliatiego i wielu, wielu innych...

Gilbaert

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1038 dnia: Lipiec 29, 2010, 11:46:37 pm »
Cytuj
"Epileptic"
bardzo ciężki komiks. Zresztą kiedyś o nim pisałem tu o: http://komiksyinietylko.blox.pl/2008/09/Zyjac-choroba-brata.html

Offline hans

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1039 dnia: Lipiec 30, 2010, 09:10:25 am »
Ale czekamy nie tylko na Davida B.

Ja czekam nie tyle na Dawidka, co na ten konkretny tytuł. Kultura już wielokrotnie potwierdzała jego wydanie, ale gdy ostatnio podawała plany na ten rok, to nie wspomniała o nim. I ostatnio się zastanawiam, czy zapomnieli o nim, czy zrezygnowali.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1040 dnia: Lipiec 30, 2010, 11:46:51 pm »
a ja nieśmiało zapytam o wapiry baranpwskiego. kojarzy mi się termin wydania czerwiec 2010. czy ktoś się orientuje odnośnie daty wydania?
Wg mojej wiedzy ten projekt nie ma jeszcze żadnej konkretnej daty wydania.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1041 dnia: Sierpień 14, 2010, 09:13:27 pm »
"Wykolejeniec" zapowiada się wybornie!
Hmm...ciekawie co wybornego KG planuje na MFKiG    :neutral:

Offline Jarek Obważanek

Odp: Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1042 dnia: Sierpień 14, 2010, 11:45:24 pm »
Hmm...ciekawie co wybornego KG planuje na MFKiG    :neutral:
To jakaś tajemnica? Planuje „Safari na plaży” Mawila, „W cztery oczy” Hommera a także reedycje „Prosiacka” i „Zakazanego owocu”. Jak dla mnie reedycja „Prosiacka” to rzecz zdecydowanie wyborna, fanem Pały nie jestem, a tytułów niemieckich jeszcze nie czytałem.

Poza tym - nie ten temat. :wink:
 
Już tak ;)
graves
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2010, 08:17:42 am wysłana przez graves »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1043 dnia: Sierpień 15, 2010, 07:09:42 am »
To jakaś tajemnica? Planuje „Safari na plaży” Mawila, „W cztery oczy” Hommera a także reedycje „Prosiacka” i „Zakazanego owocu”. Jak dla mnie reedycja „Prosiacka” to rzecz zdecydowanie wyborna, fanem Pały nie jestem, a tytułów niemieckich jeszcze nie czytałem.
Poza tym - nie ten temat. :wink:

Dzięki. No w sumie tytuły o których była mowa, więc faktycznie nie tajmenica. Pewnie jestem zbyt pazerny, ale po cichu liczyłem jeszcze na NSS3, Pierwszą Brygadę 2, czy Blera  :roll:

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1044 dnia: Sierpień 15, 2010, 08:42:03 am »

Dzięki. No w sumie tytuły o których była mowa, więc faktycznie nie tajmenica. Pewnie jestem zbyt pazerny, ale po cichu liczyłem jeszcze na NSS3, Pierwszą Brygadę 2, czy Blera  :roll:

Spokojnie, na MFKiG rok się nie kończy! A kto wie, czy jeden z tych tytułów jeszcze w Łodzi się nie pojawi?

PS Kulturo, czy wciąż macie w planach "Epileptic" Davida B.? Ostrzę sobie na to zęby od dawna:)

Tak, trwają prace.

Ale czekamy nie tylko na Davida B., ale również obiecanego Ware`a, Pope`a, "Asterios Polypa", Setha, h**izengę, Rabagliatiego i wielu, wielu innych...

Ware i Pope jak najbardziej (ten drugi jeszcze nie skończył komiksu). "Asteriosa", Setha, h**izengi nigdy nie obiecywaliśmy. Rabagliati to inna historia...

bardzo ciężki komiks.

Chodzi Ci o wagę? :smile:


pozdrawiamy
kg
ww.kultura.com.pl

Offline yurek1

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1045 dnia: Sierpień 15, 2010, 01:52:39 pm »
"h**izengi"
szukam w google'ach i nic. kto to taki?  :???:

































 :smile:















a żeby nie było nie na temat: czy KG bierze pod uwagę coś jeszcze Tatsumiego? albo może coś z arcyciekawej linii mangowej D&Q?
 
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Jarek Obważanek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1046 dnia: Sierpień 15, 2010, 08:27:49 pm »
Pewnie jestem zbyt pazerny, ale po cichu liczyłem jeszcze na NSS3, Pierwszą Brygadę 2, czy Blera

Spokojnie, na MFKiG rok się nie kończy! A kto wie, czy jeden z tych tytułów jeszcze w Łodzi się nie pojawi?

Jeden tytuł z tej listy najwyraźniej możemy już wyeliminować: http://naszybkospisane.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1047 dnia: Sierpień 15, 2010, 10:25:11 pm »
To może jeszcze ktoś uchyli rąbka tajemnicy w kwestii Phantasmaty?

Offline Jarek Obważanek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1048 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:33:37 pm »
To dość ciekawa kwestia w kontekście kwietniowej wypowiedzi timofa, że nie wydaje już tylu Polaków, bo rzeczy, które zalegały autorom w szufladach już wydał. ;)

(to tak na marginesie, bo z tego co pamiętam kg nigdy nie deklarowało wydania Phantasmaty...)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1049 dnia: Sierpień 16, 2010, 04:10:48 am »
(to tak na marginesie, bo z tego co pamiętam kg nigdy nie deklarowało wydania Phantasmaty...)

To ja już nie wiem... jednak coś takiego , przynajmniej na gildii, kiedyś wypłynęło.

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/phantasmata/1
 
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/phantasmata/1/dobre-wiesci-od-rafala-gosienieckiego
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2010, 04:15:51 am wysłana przez ramirez82 »

 

anything