trawa

Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 597162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1290 dnia: Styczeń 13, 2013, 08:41:26 pm »
Kiedyś Szymonowi Holcmanowi zdarzało sie zaglądać na forum i wyjaśniać wątpliwości, szkoda, że nie tym razem.
No niestety, teraz "wszyscy" przeniesli sie na Facebooka i tam trzeba szukac odpowiedzi i tam zadawac pytania. Z tego i innych podobnych wzgledow sam musial zalozyc sobie profil na FB.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1291 dnia: Styczeń 17, 2013, 01:39:19 am »
A co z "Yorgi"? Jak się sprzedaje? Będzie kontynuacja?

Jak tylko autorzy skończą trzeci tom to go wydamy. W momencie publikacji pierwszej części tej serii druga była w zasadzie gotowa. I stąd nie trzeba było na nią długo czekać. Trzecie pierwotnie miała ukazać się w grudniu 2012 i tak ją zapowiadaliśmy. 

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1292 dnia: Styczeń 17, 2013, 09:30:13 pm »
Jak tylko autorzy skończą trzeci tom to go wydamy. W momencie publikacji pierwszej części tej serii druga była w zasadzie gotowa. I stąd nie trzeba było na nią długo czekać. Trzecie pierwotnie miała ukazać się w grudniu 2012 i tak ją zapowiadaliśmy.
W takim razie poczekam jeszcze z lekturą dwóch pierwszych części, żeby potem wszystko lepiej pamiętać. :)

Offline maximumcarnage

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1293 dnia: Marzec 06, 2013, 08:32:30 pm »
Wie ktoś kiedy zostaną wydane ,,Opowieści z najdalszych przedmieść" i ,,Bośniacki płaski pies"?

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1294 dnia: Marzec 06, 2013, 09:27:36 pm »
"Pies" w momencie premiery filmu Anderssona, a "Opowiesci" zepewne na KW (jak Szymon tu zajrzy to moze uscisli)

Offline maximumcarnage

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1295 dnia: Marzec 11, 2013, 11:33:29 pm »
Na facebooku jest już potwierdzenie. ,,Opowieści z najdalszych przedmieść" i ,,Przybysz" mają być dostępne  w marcu. Trzeba będzie odłożyć niektóre plany komiksowe na później i wysupłać kasę na te 2 wydania. ,,Opowieści" mają kosztować 39,90 więc całkiem w porządku. Ciekawe jaka będzie cena ,,Przybysza".

N.N.

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1296 dnia: Marzec 12, 2013, 12:11:36 pm »
,,Opowieści" mają kosztować 39,90 więc całkiem w porządku. Ciekawe jaka będzie cena ,,Przybysza".
Ale "Opowieści" nie są komiksem. To książka z obrazkami, czasem te obrazki ukladają się w komiksową narrację, czasem dominują nad tekstem lub go wypierają zupełnie, a czasem go jedynie ilustrują. To piękna książka, znakomicie pomyślana jako połączenie słów i obrazów, ale to tylko książka.

Offline maximumcarnage

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1297 dnia: Marzec 12, 2013, 12:21:37 pm »
Ale "Opowieści" nie są komiksem. To książka z obrazkami, czasem te obrazki ukladają się w komiksową narrację, czasem dominują nad tekstem lub go wypierają zupełnie, a czasem go jedynie ilustrują. To piękna książka, znakomicie pomyślana jako połączenie słów i obrazów, ale to tylko książka.
Zdaję sobie sprawę, że nie można spodziewać się po tej pozycji masy dialogów czy opisów. Szczerze mówiąc wcale mi to nie przeszkadza. Czasem rysunki przekazują dużo więcej niż słowa, a Tan jest chyba mistrzem jeśli chodzi o wyrażanie emocji poprzez obraz.

N.N.

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1298 dnia: Marzec 12, 2013, 02:45:39 pm »
Zdaję sobie sprawę, że nie można spodziewać się po tej pozycji masy dialogów czy opisów. Szczerze mówiąc wcale mi to nie przeszkadza. Czasem rysunki przekazują dużo więcej niż słowa, a Tan jest chyba mistrzem jeśli chodzi o wyrażanie emocji poprzez obraz.
Och, są w tej książce prawdziwe cuda. Często zaskakujące, jeśli chce się wiecej tego samego, co było w "Przybyszu". Mnie jednak zaskoczyły in plus do tego stopnia, że kupiłem sobie jeszcze szkicownik Tana, zatytułowany "The Bird King and other sketches", a teraz myślę o tym, co jeszcze bym chciał.

Offline maximumcarnage

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1299 dnia: Marzec 14, 2013, 11:36:25 am »
Data premiery ,,Opowieści z najdalszych przedmieść" wyznaczona na 22go marca. ,,Przybysz" ma być dostępny tego samego dnia.

Offline koziorozec1979

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1300 dnia: Marzec 14, 2013, 03:57:21 pm »
Data premiery ,,Opowieści z najdalszych przedmieść" wyznaczona na 22go marca. ,,Przybysz" ma być dostępny tego samego dnia.
Wychodzi na to, że ten marzec to całkiem fajny i drogi miesiąc: Egmont, KG, Pluto, Trupy 17, Thor (w sumie jak na razie to jedna z nielicznych absolutnych premier w całej WKKM)

Offline maximumcarnage

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1301 dnia: Marzec 14, 2013, 03:59:27 pm »
Wychodzi na to, że ten marzec to całkiem fajny i drogi miesiąc: Egmont, KG, Pluto, Trupy 17, Thor (w sumie jak na razie to jedna z nielicznych absolutnych premier w całej WKKM)
Dla mnie bardzo drogi. Już 600 złotych przepuściłem na komiksy, a muszę znaleźć jeszcze co najmniej 200 do końca miesiąca.

Offline peta18

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1302 dnia: Marzec 14, 2013, 04:23:10 pm »
Dla mnie bardzo drogi. Już 600 złotych przepuściłem na komiksy, a muszę znaleźć jeszcze co najmniej 200 do końca miesiąca.
W całej pierwszej połowie roku (od marca do czerwca) szykuje się sporo fajnych komiksów od praktycznie wszystkich wydawców.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1303 dnia: Marzec 14, 2013, 05:29:25 pm »
W całej pierwszej połowie roku (od marca do czerwca) szykuje się sporo fajnych komiksów od praktycznie wszystkich wydawców.
Śmiem twierdzić, że jak zwykle od dobrych kilku lat... :)

Offline peta18

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1304 dnia: Marzec 14, 2013, 06:49:45 pm »
Śmiem twierdzić, że jak zwykle od dobrych kilku lat... :smile:
Co racja to racja! Mam krotka pamiec :) i pamietam tylko mocna koncowke zeszlego roku :)
Buk, Hodor i Dziczyzna