trawa

Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 598156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1320 dnia: Maj 26, 2013, 11:16:58 pm »
Przeczytałem Zaduszki i jak dla mnie, Rutu Modan tym komiksem potwierdza swoją klasę. Wspaniała, zaskakująca, troche zabawna, troche wzruszająca historia kilkudniowego pobytu w Warszawie dwóch żydówek, babci i wnuczki. Nie będę się rozpisywał, ale naprawde dużo się dzieje w przeciągu tych kilku dni. A wszystko narysowane klimatyczną kręchą Rutu i pięknie pokolorowane. Póki co, obok Strefy bezpieczeństwa Gorazde, mój najlepszy komiks tego roku.

Oby KG zdecydowała się równierz na Jamilti and Other Stories.

N.N.

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1321 dnia: Maj 26, 2013, 11:34:46 pm »
Przeczytałem Zaduszki i jak dla mnie, Rutu Modan tym komiksem potwierdza swoją klasę. Wspaniała, zaskakująca, troche zabawna, troche wzruszająca historia kilkudniowego pobytu w Warszawie dwóch żydówek, babci i wnuczki. Nie będę się rozpisywał, ale naprawde dużo się dzieje w przeciągu tych kilku dni. A wszystko narysowane klimatyczną kręchą Rutu i pięknie pokolorowane. Póki co, obok Strefy bezpieczeństwa Gorazde, mój najlepszy komiks tego roku.
To niewątpliwie bardzo dobry komiks, ale jest w nim sporo uproszczeń. Tak jakby autorka próbowała dopasować rzeczywistość do przyjętych z góry założeń. Zdecydowanie bardziej podobała mi się "Portugalia" - bogatsza w szczegóły, mniej jednoznaczna, równie klimatyczna i zaskakująca, znacznie lepiej narysowana.
A żelaznym kandydatem na komiks roku jest dla mnie "5000 kilometrów na sekundę" Fiora. Już to przeczytałem dzięki uprzejmości wydawcy i słowo daję, że jest na co czekać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1322 dnia: Maj 27, 2013, 06:56:57 am »
Zdecydowanie bardziej podobała mi się "Portugalia"

"Portugalia" jeszcze przede mną, ale pewnie zacznę czytać ten komiks w pierwszej kolejności, ewentualnie zaraz po "Nowożeńcach". Tak to już jest, jak dostanie się paczkę z takimi komiksami, człowiek nie wie od czego zacząć. A "5000 kilometrów na sekundę" oczywiście wyczekuję, nie wiem o czym jest ten komiks, ale główna nagroda w Angoulême zobowiązuje, no i graficznie Fior rozpieprza.
 
A jeszcze co do "Zaduszek", należą się ogromne podziękowania Kulturze Gniewu, za wydanie polskiej edycji niemal w tym samym czasie co anglojęzyczna.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2013, 08:33:42 am wysłana przez ramirez82 »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1323 dnia: Maj 27, 2013, 10:18:13 am »
To niewątpliwie bardzo dobry komiks, ale jest w nim sporo uproszczeń. Tak jakby autorka próbowała dopasować rzeczywistość do przyjętych z góry założeń. Zdecydowanie bardziej podobała mi się "Portugalia" - bogatsza w szczegóły, mniej jednoznaczna, równie klimatyczna i zaskakująca, znacznie lepiej narysowana.
A żelaznym kandydatem na komiks roku jest dla mnie "5000 kilometrów na sekundę" Fiora. Już to przeczytałem dzięki uprzejmości wydawcy i słowo daję, że jest na co czekać.

możesz nakreślić o czym jest ten komiks ? również czekam na niego z niecierpliwością, ale komiks roku ? trochę już takich wyszło: Dzienniki Igorta, Strefa Sacco, czy teraz Portugalia, a przed nami jeszcze David Boring (podobno), Dzienniki jerozolimskie i Black Dossier. od zeszłego roku mamy małe zatrzęsienie komiksów roku...

Offline freshmaker

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1324 dnia: Maj 27, 2013, 10:38:25 am »
bedzie david boring? kiedy?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1325 dnia: Maj 27, 2013, 10:46:37 am »
bedzie david boring? kiedy?

Sebastian Frąckiewicz na blogu na początku roku pisał, że ma być w tym roku. na sklepie gildiii zapowiedź też wisi: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/210532-david-boring

pożyjemy zobaczymy. ja po cichu liczę jeszcze na Jimmiego, ale pewnie się przeliczę :wink:
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2013, 10:49:56 am wysłana przez wujekmaciej »

Offline Grzegorio

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1326 dnia: Maj 27, 2013, 10:54:42 am »
Jimmiego Morrigana?  :shock:

Offline freshmaker

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1327 dnia: Maj 27, 2013, 10:55:17 am »
ja mam jimmiego w orginale (mój pierwszy zakup z amazona chyba z 8 lat temu). myslę że będzie problem żeby to wydać u nas - w tym komiksie jest dużop zabawy formą, czcionkami itp. przykładowo obwoluta też jest elementem komiksu. życzę kg powodzenia z tym tytułem bo na prawdę robi mocne wrażenie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1328 dnia: Maj 27, 2013, 11:02:08 am »
pożyjemy zobaczymy. ja po cichu liczę jeszcze na Jimmiego, ale pewnie się przeliczę :wink:

spokojnie, pracuja nad tym, wiec predzej czy pozniej wydadza ;)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1329 dnia: Maj 27, 2013, 11:10:36 am »
Jimmiego Morrigana?  :shock:

prawie :wink: Corrigana. gdyby wyszedł + jeszcze Love and Rockets to chyba bym stacił przytomność z radości.

Offline badday

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1330 dnia: Maj 27, 2013, 11:44:24 am »
(...) jeszcze Love and Rockets to chyba bym stacił przytomność z radości.

Chyba ze starosci:D  To ma 25 TPB:). Jakby dociagneli u nas to pewnie byłby rok 2040.:)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1331 dnia: Maj 27, 2013, 12:19:44 pm »
Chyba ze starosci:D  To ma 25 TPB:). Jakby dociagneli u nas to pewnie byłby rok 2040.:)

na początek wystarczy Locas i Palomar - zbierają chyba większość historii.

N.N.

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1332 dnia: Maj 27, 2013, 03:59:57 pm »
na początek wystarczy Locas i Palomar - zbierają chyba większość historii.
W tej chwili to Locas i Palomar zawierają już chyba mniej niż połowę historii z "Love & Rockets".
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2013, 04:04:39 pm wysłana przez N.N. »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1333 dnia: Maj 27, 2013, 08:35:12 pm »
W tej chwili to Locas i Palomar zawierają już chyba mniej niż połowę historii z "Love & Rockets".

toteż napisałem na początek ;)

Offline kickic

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1334 dnia: Maj 27, 2013, 09:05:28 pm »
te dwa zbiorki to nie jest dobry początek, pominięte historie i brak kontynuacji w tym samym formacie komiksów Gilberta, najlepszy początek to zakup siedmiu tomów zbierających wszystkie historie z Love & Rockets vol. 1: "love and rockets library". Wydane zostały przez Fantagraphics, ale również przez Titan Books (wydanie z Titan niczym się nie różni ale jest tańsze).