trawa

Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 604146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1485 dnia: Wrzesień 12, 2014, 10:59:40 pm »
U mnie ma szansę na drugie, zaraz po Grzegorzu Rosińskim.
a to jest polski rysownik?
chyba od dawna nie polski
chyba od jakiegoś czasu już nie rysownik
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline clarence

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1486 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:02:49 pm »
U mnie ma szansę na drugie, zaraz po Grzegorzu Rosińskim. U nas jest dużo świetnych rysowników, którzy są dobrzy w sensie rysowania pojedynczych obrazów. Ale trzeba jeszcze umieć rysować komiksy, czuć ruch i te sprawy. To, że ktoś jest dobrym scenografem nie oznacza jeszcze, że jest dobrym reżyserem.
W tym sensie Rosiński rzeczywiście jest najlepszy. Po drugie - nie wymagaj od rysownika, żeby był "dobrym reżyserem". Rysownik powinien być dobrym scenografem, to fakt. Bycie dobrym reżyserem u rysownika to bonus. Dodatkowa umiejętność w drzewie rozwoju.

Offline maximumcarnage

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1487 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:02:58 pm »
Nie takiego młodego, on już ma 34 lata...
A Gawronkiewicz jest dwa razy starszy od Podolca. :smile:

Nie twierdziłem, że Gawronkiewicz to młode pokolenie. Napisałem, że Grzeszkiewicz to moim zdaniem najlepszy rysownik młodego pokolenia (34 lata jak na rysownika to jednak jest młody wiek). Poza tym uważam, że Grzeszkiewicz ma największy potencjał i jeśli wypali mu ten francuski projekt (a plansza próbna do komiksu to prawdziwe arcydzieło) to możliwe, że za jakiś czas będziemy o nim mówić jako o następcy Rosińskiego (zresztą gdzieś czytałem że sam Rosiński był zachwycony jego pracami). Nie wiem czy widzieliście ale proponuję zerknąć na to http://artkomiks.pl/spawn-fan-art
i na to http://artkomiks.pl/lor-du-rhin

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1488 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:05:06 pm »
A Szopen i Mickiewicz na emigracji nie byli już Polakami?

Grzeszkiewicz jest dobry. W sumie sporo ich mamy. Wyrzykowski, Szneider, Rebelka, Trust...

Offline clarence

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1489 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:07:25 pm »
Nie twierdziłem, że Gawronkiewicz to młode pokolenie. Napisałem, że Grzeszkiewicz to moim zdaniem najlepszy rysownik młodego pokolenia (34 lata jak na rysownika to jednak jest młody wiek). Poza tym uważam, że Grzeszkiewicz ma największy potencjał i jeśli wypali mu ten francuski projekt (a plansza próbna do komiksu to prawdziwe arcydzieło) to możliwe, że za jakiś czas będziemy o nim mówić jako o następcy Rosińskiego (zresztą gdzieś czytałem że sam Rosiński był zachwycony jego pracami). Nie wiem czy widzieliście ale proponuję zerknąć na to http://artkomiks.pl/spawn-fan-art
i na to http://artkomiks.pl/lor-du-rhin
Grzeszkiewicz jest naprawdę dobry, ale ta próbna plansza jest akurat mocno średnia. Mi się wydaję, że stać go na wiele więcej i na to bardzo liczę.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1490 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:17:16 pm »
A Szopen i Mickiewicz na emigracji nie byli już Polakami?

Grzeszkiewicz jest dobry. W sumie sporo ich mamy. Wyrzykowski, Szneider, Rebelka, Trust...
A Mirosław Klose to najlepszy polski piłkarz.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline maximumcarnage

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1491 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:18:50 pm »
Grzeszkiewicz jest naprawdę dobry, ale ta próbna plansza jest akurat mocno średnia. Mi się wydaję, że stać go na wiele więcej i na to bardzo liczę.

No ja bym nie powiedział że jest średnia, tym bardziej gdy obejrzałem ją z bliska i zrozumiałem ile zachodu kosztowało jej zrobienie. Niektóre elementy są tam doklejane co sprawia wrażenie, że te korzenie "wychodzą" z planszy. Poza tym jak sobie porównałem tę planszę z tym co zrobił jego poprzednik to niebo a ziemia.
Ale również mam nadzieję, że pokaże jeszcze więcej. Zresztą nawet po rosnących cenach jego plansz widać, że ciągle się rozwija.

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1492 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:32:54 pm »
A Mirosław Klose to najlepszy polski piłkarz.

jakby na to nie patrzec, to jednak ziomal Minkiewiczow

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1493 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:39:17 pm »
A Mirosław Klose to najlepszy polski piłkarz.
Rosińskiego porównuj do Lewandowskiego, nie do Klose.

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1494 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:48:33 pm »
Rosińskiego porównuj do Lewandowskiego, nie do Klose.

niesmialo pozwole sobie zasugerowac, ze takie porownania mialyby sens, gdyby pilka nozna polegala na solowych wystepach, w kilku grupach wagowych.

Offline adro

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1495 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:55:25 pm »
Rosinski jest jednak lepszy od Lewandowskiego  :wink:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1496 dnia: Wrzesień 13, 2014, 12:19:44 am »
Rosińskiego porównuj do Lewandowskiego, nie do Klose.
a Kopernik była kobietą
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline wilk

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1497 dnia: Wrzesień 13, 2014, 03:08:57 pm »

A zapowiadanej od stu lat Burzy, to pewnie już też nie zobaczymy w wersji komiksu, a nie ilustracji do opowiastki Parowskiego?

Ale przecież wyszła w antologii "Wrzesień". Czy to też nie całość?

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1498 dnia: Wrzesień 13, 2014, 04:22:44 pm »
Ale przecież wyszła w antologii "Wrzesień". Czy to też nie całość?

Niestety, to tylko poskladane fragmenty, w dodatku nie wszystkie, ktore Gawron narysowal :( (i obawiam sie, ze nie ma szans na calosc)

Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1499 dnia: Wrzesień 17, 2014, 08:24:06 pm »
Właśnie przeczytałem jeden z NAJLEPSZYCH komiksów .....


PINOKIO


Pod każdym względem genialny
Kupujcie, czytajcie póki jeszcze dostępny :)