Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 600675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

celtic

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1665 dnia: Lipiec 08, 2015, 06:53:20 pm »
Gdzieś czytałem wywiad z Clarencem i mówił że będą następne części

Offline Gre

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1666 dnia: Lipiec 08, 2015, 07:00:51 pm »
ja juz po lekturze ..przyzznam ze troche jestem zawiedziony..
historia im dalej tym jakos zabrakło mi płynnosci albo ze mna cos nie tak jakby nowe watki były na siłe wrzucane


rysunek na poczatku ok --ale jak zobaczyłem na koncu czarno-białe szkice to juz wiedziałem co jest nie tak te szkice wygladały dla mnie o wiele lepij niz kolorowy produkt finalny...ewentaulenie jak w sin city czarno -białe i krew jedynie czerowna


niekiedy przyznam szczeze nie byłem w stanie rozszyfrowac co autor miał na mysli --jeszcze mi sie to nie zdazyło ze nie wiem co jest narysowane-patrze i nie widze--jakby powiedział klasyk -" to niech pan idzie do lekarza od oczu"


dodam jeszcze ze klimat i tematyka bardzo mi sie podobała dlatego czułem niedosyt moze za duzo wymagałem..
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 07:05:49 pm wysłana przez Gre »

Offline misiokles

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1667 dnia: Lipiec 08, 2015, 08:41:27 pm »
Też jestem trochę zawiedziony Toshiro. Niby wszystko ok, ale przedstawiona historia nie wymaga aż tylu stron. Akcja dzieje się w czasie jednej nocy i trzeba mieć pomysł, żeby na ponad 100 stronach przedstawić zajmującą historię. Tu wiele stron poszło na prezentację rozstrzeliwanych mózgów. I to mnie trochę mierzi.

Offline absolutnie

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1668 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:57:36 pm »
Też jestem trochę zawiedziony Toshiro. Niby wszystko ok, ale przedstawiona historia nie wymaga aż tylu stron. Akcja dzieje się w czasie jednej nocy i trzeba mieć pomysł, żeby na ponad 100 stronach przedstawić zajmującą historię. Tu wiele stron poszło na prezentację rozstrzeliwanych mózgów. I to mnie trochę mierzi.
Widziałeś komiks Darrowa "Shaolin Cowboy"?


https://www.darkhorse.com/Books/Previews/27-422?page=0


Ten dopiero by cię zmierził.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Koalar

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1669 dnia: Lipiec 09, 2015, 01:06:03 am »
historia im dalej tym jakos zabrakło mi płynnosci albo ze mna cos nie tak jakby nowe watki były na siłe wrzucane

rysunek na poczatku ok --ale jak zobaczyłem na koncu czarno-białe szkice to juz wiedziałem co jest nie tak te szkice wygladały dla mnie o wiele lepij niz kolorowy produkt finalny...ewentaulenie jak w sin city czarno -białe i krew jedynie czerowna

niekiedy przyznam szczeze nie byłem w stanie rozszyfrowac co autor miał na mysli --jeszcze mi sie to nie zdazyło ze nie wiem co jest narysowane-patrze i nie widze--jakby powiedział klasyk -" to niech pan idzie do lekarza od oczu"

dodam jeszcze ze klimat i tematyka bardzo mi sie podobała

O, mogę się podpisać pod tym :)
Jestem ciekawy dalszego ciągu. Trzymam kciuki, żeby dalej szło na Zachodzie, to i do nas zapewne trafi.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1670 dnia: Lipiec 09, 2015, 09:14:03 am »
Odebrałem wczoraj Vreckless Vrestlers, abstrahując już od treści, którą znam z pierwszych wydań na niezalu, to wydanie od KG jest super. Dodatki od Łukasza rządzą, wizualnie jest fantastycznie pomyślane, komiks rozrywkowy z górnej półki za mały hajs, czad.
perły przed wieprze

Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1671 dnia: Lipiec 15, 2015, 08:59:18 am »


Patrząc całościowo na (dziwny) rynek komiksu w III RP, mogę uczciwie napisać, że Kultura Gniewu jest jednym z najciekawszych (najlepszych?) wydawnictw - potrafią płynąć pod prąd wszechogarniającej komercji, potrafią zaskoczyć, na Facebooku potrafią dać nadzieję (informacje o dodrukach!!).
Oby tak dalej.


Zgadzam się w 100%.
Dla mnie wydawnictwo numer jeden. Mimo, że ostatnio kupuje więcej od WK i Taurusa ( po prostu wydają więcej) to KG lubię najbardziej. Komiksy są zawsze super i ciekawie wydane - np. okładka do Pinokia lub okładka i rogi w Bez końca. Z reguły drukowane na fajnym grubym offsetowym papierze. Do tego bezproblemowy kontakt z wydawnictwem!
Wysłałem chyba 3-4 maile , nie musiałem czekać 24h na odpowiedz...
No i wydali takie perełki jak:
- Pionokio
-Trzy Cienie
- Pięć tysięcy kilometrów na sekunde
- Sala prób
- komiksy Guya Dilisle
- komiksy Thomasa Otta
No i wspierają polskich autorów.
Czego chcieć więcej?

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1672 dnia: Lipiec 15, 2015, 12:31:08 pm »
No i wspierają polskich autorów.Czego chcieć więcej?
Kolejnych tomów Klezmerów. ;)

Offline absolutnie

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1673 dnia: Lipiec 15, 2015, 12:36:29 pm »



Czy to było w ogóle gdziekolwiek dostępne?

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/278511-wyprawa-shackletona
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1674 dnia: Lipiec 15, 2015, 01:23:04 pm »

Offline absolutnie

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1675 dnia: Lipiec 15, 2015, 02:26:32 pm »
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2015, 03:16:35 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adro

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1676 dnia: Lipiec 15, 2015, 10:05:47 pm »
niezle, wak nawet nie wspomnial o tej premierze, a tytul zapowiada sie ciekawie  :???:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Garf

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1677 dnia: Lipiec 23, 2015, 12:20:58 pm »
Dzisiaj odpakowałem swój egzemplarz "Zrozumieć komiks" McClouda i spotkała mnie niespodzianka: grzbiet i tylną okładkę mam niebieską. Tymczasem dałbym głowę, że w egzemplarzu, który wcześniej wypożyczałem z biblioteki, były one czerwone. Czy mi się coś pomyliło, czy też naprawdę tak jest? I czym mogłoby być podyktowane to zróżnicowanie barw? Oznaczenie dodruku?

(Przepraszam, że w odniesieniu do tak ważnego dzieła pisze o takich drobiazgach, ale nie daje mi ta kwestia spokoju)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline absolutnie

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1678 dnia: Lipiec 23, 2015, 12:28:55 pm »
Dzisiaj odpakowałem swój egzemplarz "Zrozumieć komiks" McClouda i spotkała mnie niespodzianka: grzbiet i tylną okładkę mam niebieską. Tymczasem dałbym głowę, że w egzemplarzu, który wcześniej wypożyczałem z biblioteki, były one czerwone. Czy mi się coś pomyliło, czy też naprawdę tak jest? I czym mogłoby być podyktowane to zróżnicowanie barw? Oznaczenie dodruku?




Ja mam czerwone.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1679 dnia: Lipiec 23, 2015, 12:30:05 pm »
Tak, dodruk miał być z niebieskim grzbietem. Pierwsze wydanie było z czerwonym.