trawa

Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 602293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #495 dnia: Maj 23, 2008, 09:35:11 pm »
Crumb natomiast, hmmm, spróbuję siąść do Fritza jeszcze raz i go w końcu przeczytać i zobaczę czy to dobra wiadomość dla mnie :).
Mr Natural jest dużo lepszym komiksem Crumba niż wczesny Kot Fritz.

Offline Ziemniakento

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #496 dnia: Maj 24, 2008, 08:42:45 am »
Śledź i Crumb na pewno mi podejdą. Czytał ktoś Bajobongo? Warto kupić?

.zent

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #497 dnia: Maj 24, 2008, 07:03:29 pm »
Ja czytałem, ale jeszcze nie mogę się wypowiedzieć :)

Na pewno warto kupić dla okładki, tyle mogę rzec na razie.

Offline graves

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #498 dnia: Maj 24, 2008, 08:28:31 pm »
Na pewno warto kupić dla okładki, tyle mogę rzec na razie.
To brzmi jak anty-reklama  :roll:
Nie sądzę, aby tylko okładka była warta kupna :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kingquest

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #499 dnia: Maj 24, 2008, 08:52:23 pm »
Śledź i Crumb na pewno mi podejdą. Czytał ktoś Bajobongo? Warto kupić?

Turka też można kupować w ciemno.
Wszak jego komiksy nie zawodzą.
Na Bajabongo, czekam bardziej niz na Moebiusa, ktory przyjdzie w jednej paczce.

.zent

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #500 dnia: Maj 24, 2008, 09:07:35 pm »
To brzmi jak anty-reklama  :roll:
Nie sądzę, aby tylko okładka była warta kupna :)

Nie miało zabrzmieć jak anty-reklama. Wnętrza po prostu nie chcę na razie komentować, a okładka jest cudna... po prostu. I dlatego tak napisałem.

Offline JAPONfan

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #501 dnia: Maj 24, 2008, 10:38:30 pm »
A ja coż, pisalem juz ze KG to bedzie chyba moj ulubiony wydawca i prawde mowiacpo tym pakiecie to jest ulubiony. Bajabongo za samo nazwe kupie a za Crumba to nawet dalbym kase jak był w "prawdopodobnie".

KG dla mnie rządzi.

Offline yurek1

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #502 dnia: Maj 25, 2008, 05:48:25 am »
właśnie przeczytałem Kobiety Tatsumiego i wydaje mi się, że są odrobinę ciekawsze niż dwa zbiory tegoż autora, które czytałem wcześniej, czyli The Push Man i Abandon The Old In Tokyo. chciałbym poczytać więcej (swoją drogą, szkoda, że Tatsumiego jest tak mało nawet po angielsku, wszak to mistrzostwo).  Bajabongo kupiłem, chociaż MIędzyczas mi nie podszedł - cóż, zobaczymy.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Jarek Obważanek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #503 dnia: Maj 25, 2008, 11:24:56 pm »
ja mam na temat Sali prób nieco inne odczucia. dla mnie ten komiks sprawia wrażenie wprawki, wstępu, po którym powinna nastąpić właściwa opowieść. przeczytałem go bardzo szybko i od razu miałem wrażenie niedosytu, takiego napoczęcia historii i zostawienia jej bez dokończenia.
"Sala prób" ma bardzo sensowną konstrukcję, zaczyna się i kończy na bardzo istotnych dla grupy momentach. Wg mnie to podręcznikowy przykład dobrze napisanej historii.

arcz: pierwotnym wydawcą Otta jest Edition Moderne. Zresztą "numer" był drukowany w międzynarodowej koprodukcji na kilka rynków europejskich na raz (nie wiem czy amerykański też).

A co sądzicie o okładce "Jedwabnej rękawicy"? Jak dla mnie jest okropna. Raczej odrzuca niż zachęca.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline bąbielek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #504 dnia: Maj 25, 2008, 11:56:14 pm »
arcz: pierwotnym wydawcą Otta jest Edition Moderne. Zresztą "numer" był drukowany w międzynarodowej koprodukcji na kilka rynków europejskich na raz (nie wiem czy amerykański też).
Na amerykański też (Fantagraphics). Pozostałe wydawnictwa to La Cupula (wersja hiszpańska), EDition Moderne (niemiecka), L'Association (francuska).

Cytuj
A co sądzicie o okładce "Jedwabnej rękawicy"? Jak dla mnie jest okropna. Raczej odrzuca niż zachęca.
Ano prawda, taka sobie. Ale cóż.. taka oryginalna była.

Klick me up, klick me down.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #505 dnia: Maj 26, 2008, 10:06:28 pm »
Wygląda na to, że "numer" drukowali równocześnie również czesi (Mot Komiks). Dziwi mnie to, że na stronie Fanty widnieje ciągle hasło "pre-order", chociaż jako pierwsi chwalili się gotowymi egzemplarzami. Jeszcze im kontener nie dopłynął? ;)

Co do "jedwabnej rękawicy" - francuskiemu, hiszpańskiemu ani niemieckiemu wydawcy to nie przeszkodziło. Chociaż okładka niemiecka jest chyba jeszcze gorsza (tutaj). Holcman odgrażał się, że Igort zrobi specjalną okładkę do "5", chociaż istniejące wersje były niezłe, mógłby pogadać z Clowesem żeby wreszcie "rękawica" doczekała się jakiejś sensownej okładki. ;)
Dodam tylko, że oryginalna okładka to i tak montaż obrazków ze środka (+ napis), co stawia ją praktycznie na równi z wszystkimi innymi wersjami.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #506 dnia: Maj 27, 2008, 07:13:12 pm »
Dodam tylko, że oryginalna okładka to i tak montaż obrazków ze środka (+ napis), co stawia ją praktycznie na równi z wszystkimi innymi wersjami.

Z taką różnicą, że to oryginalna koncepcja autora. Ale też lubie wydania z nowymi okładkami, chyba że są totalnie brzydkie.

Natomiast napis "Niczym jedwabna rękawica odlana z żelaza" wskazuje, że tłumacz nie zrozumiał tytułu. Już kiedyś o tym gdzieś pisałem, chyba nawet na tym forum.

I ciekawe jak z żelaza odlać jedwabną rękawicę...   :lol:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

.zent

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #507 dnia: Maj 27, 2008, 07:21:09 pm »
I ciekawe jak z żelaza odlać jedwabną rękawicę...   :lol:

No właśnie o to chodzi.

Offline kultura gniewu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #508 dnia: Maj 27, 2008, 07:40:13 pm »

Natomiast napis "Niczym jedwabna rękawica odlana z żelaza" wskazuje, że tłumacz nie zrozumiał tytułu. Już kiedyś o tym gdzieś pisałem, chyba nawet na tym forum.

I ciekawe jak z żelaza odlać jedwabną rękawicę...   :lol:


No to poprosimy o wykładnię, jak rozumieć ten tytuł. Bardzo jesteśmy ciekawi.
ww.kultura.com.pl

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #509 dnia: Maj 27, 2008, 10:23:44 pm »
przecież to banalnie proste. Tytuł "Niczym jedwabna rękawica odlana z żelaza" to metafora wojny w wietnamie... wydajecie komiks, a nawet tego nie wiecie?


A tak w ogóle to streszczajta się z tym Clowesem, bo się niecierpliwie...

 

anything