Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 598255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #585 dnia: Wrzesień 18, 2008, 04:08:31 pm »
wiadomo już czy Kultura wyrobi się na MFK z 'Kronikami Birmańskimi' ??
jakieś pierwsze spostrzeżenia po lekturze 'Rękawicy' (ech, w Poznaniu nadal nie ma  :sad:) ??

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #586 dnia: Wrzesień 18, 2008, 04:35:52 pm »
wiadomo już czy Kultura wyrobi się na MFK z 'Kronikami Birmańskimi' ??
jakieś pierwsze spostrzeżenia po lekturze 'Rękawicy' (ech, w Poznaniu nadal nie ma  :sad:) ??

wieczorem opublikuje na blogu swym.

EDIT: już jest.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 05:02:29 pm wysłana przez Anonimowy Grzybiarz »

Offline norbs

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #587 dnia: Wrzesień 18, 2008, 05:11:03 pm »
wiadomo już czy Kultura wyrobi się na MFK z 'Kronikami Birmańskimi' ??

Cytat: KG Blog
Wrześniowy pakiet jeszcze na dobre nie trafił do obwoźnego handlu a komiksy, które mają pojawić się na tegorocznym MFK już jakiś czas temu poszły do druku.

Powinni się wyrobić.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #588 dnia: Październik 01, 2008, 10:51:16 pm »
Kolejna godna uwagi propozycja z Kultury Gniewu, nagrodzony nagrodą dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego Festiwalu w Angouleme - polski wybór, niemal 300 stronnicowy "Trzy cienie" Cyrila Pedrosy. Brawo Klutura!

Offline Hellboy

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #589 dnia: Październik 01, 2008, 11:05:35 pm »
To ju z chyba klasyka w moim przypadku.Jak tylko cos kupie zagranicą to za niedługi okres czasu wychodzi to w Polsce.I podobnie jest z komiksem "Trzy cienie".Zaczynam miec lęki przy wyborze nastepnych komiksów do kupienia.Jakieś fatum czy co??

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #590 dnia: Październik 01, 2008, 11:24:13 pm »
To ju z chyba klasyka w moim przypadku.Jak tylko cos kupie zagranicą to za niedługi okres czasu wychodzi to w Polsce.I podobnie jest z komiksem "Trzy cienie".Zaczynam miec lęki przy wyborze nastepnych komiksów do kupienia.Jakieś fatum czy co??

To może kup Davida Boringa i Jimmy Corrigana?

Offline donTomaszek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #591 dnia: Październik 01, 2008, 11:33:16 pm »
Polecam przygladniecie sie tworczosci Sacco.
Palestine na pierwszy ogien, a dalej reszta.
Dobre.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline yurek1

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #592 dnia: Październik 02, 2008, 07:30:49 am »
To może kup Davida Boringa i Jimmy Corrigana?
Trois Hombres to świetny wybór. na pewno spodoba się w Polsce.

za to Jimmy Corrigan to dla mnie nudny i potwornie dołujący komiks.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Hellboy

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #593 dnia: Październik 02, 2008, 03:18:22 pm »
To może kup Davida Boringa i Jimmy Corrigana?
juz kupilem. takze sie spodziewaj ze zaraz ktos to wyda w Polsce.

Offline Tomasz 66

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #594 dnia: Październik 11, 2008, 01:20:03 pm »
Ostatnio Egmont został ostro skrytykowany ( i słusznie) za cenę Hellboy Animated (49zł), a tu KG w zasadzie cenowo nie lepiej - album Balki 3 za 22zł - format porównywalny, objętość trzy razy mniejsza, okładka również miękka, komiks czarno-biały, a nie kolorowy i w dodatku na papierze niezbyt dobrej jakości, znacznie gorszym od Hellboya (chociaż tu akurat pasuje), no i jednak polski autor i mniej popularny tytuł. Blaki w tej formie powinny być znacznie tańsze.
A ale cóż i tak w końcu je kupiłem (a Hellboy Anim. ani myślę).

Offline Jarek Obważanek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #595 dnia: Październik 12, 2008, 11:28:40 am »
Zaraz zaraz. Chcesz powiedzieć, że kreda to jest znacznie lepszy papier od offsetu? Bez względu na to jak podła kreda i jak porządny offset?
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #596 dnia: Październik 12, 2008, 04:29:32 pm »
Zaraz zaraz. Chcesz powiedzieć, że kreda to jest znacznie lepszy papier od offsetu? Bez względu na to jak podła kreda i jak porządny offset?

Mnie bardziej zdziwilo, ze ktos woli Hellboya od Blakiego. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #597 dnia: Październik 13, 2008, 12:08:37 pm »
To już kwestia gustów i nie zamierzam w to wchodzić. Ale jakości papieru nie można oceniać w kategoriach kreda cacy, offset be.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Julek_

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #598 dnia: Październik 13, 2008, 01:21:10 pm »
Ja mam takie głupie pytanie - w zapowiedziach na stronie KG stoi, że w 2009 ukażą się "Klezmerzy" i "Trzy Cienie" i kolejny Crumb. Nie znaczy to chyba, że w 2008 Kultura już nic nie wyda? Nie wierzę, że (jak podaje wrak) uda się jeszcze w tym roku opublikować "Exit Wounds" i "The Arrival", ale coś się jeszcze na Gwiazdkę ukaże, no nie?

A odnośnie papieru - offset nie jest zły, ja go wolę od kredy, bo na kredzie zostawiam paskudne odciski paluchów :)

Pamiętam, że gdzieś padło stwierdzenie, że to dobrze że "Żywe Trupy" mają kredę - ja mówię, że to źle i tańszy offset byłby dobry, jesli dzięki niemu komiks zszedłyby z bandyckiej ceny.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #599 dnia: Październik 13, 2008, 01:35:47 pm »


A odnośnie papieru - offset nie jest zły, ja go wolę od kredy, bo na kredzie zostawiam paskudne odciski paluchów :)

Pamiętam, że gdzieś padło stwierdzenie, że to dobrze że "Żywe Trupy" mają kredę - ja mówię, że to źle i tańszy offset byłby dobry, jesli dzięki niemu komiks zszedłyby z bandyckiej ceny.

e tam, kreda jest fajna - a paluchy to widać tylko wtedy gdy nie ma białych marginesów o krawędzie stron wypełnione są czernią. Wtedy przed czytaniem trzeba założyć gumowe rękawiczki :)