Autor Wątek: Evangeliony  (Przeczytany 66251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dino

Evangeliony
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 25, 2007, 12:05:50 pm »
Rei nieprzewidywalna? Na pewno na końcu tak ale wcześniej robiła to co kazał Gendo i to wystarczyło za wszystkie inne sposoby kontrolowania. Dopiero wpływ Shinji'ego spowodował, że zaczęła się wyrywać z woli Genda co było widać choćby podczas walki z Bardielem.
Zgodzę się jednak z tym co napisał Obik o Evie-01. Shinji nie miał w niej takich możliwości jak Asuka w Evie-02 bo 01 była zbyt ważna dla Genda żeby dać nad nią zbyt dużą kontrolę pilotowi. Przecież (o ile się nie mylę) Rei także sama wystrzeliła się w Evie-00 podczas walki z Zeruelem (chociaż możliwe że to Gendo ją wystrzelił gdy nagle wyszedł podczas starcia co było już gdzieś poruszane na tym forum ale pewności w tej kwesti nie mam). Patrząc na to jedynie 01 ma ograniczone możliwości i to chyba jej ograniczenia są wyjątkiem a nie zwiększone możliwości Evy-02.

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 25, 2007, 07:29:22 pm »
Cytuj
Patrząc na to jedynie 01 ma ograniczone możliwości i to chyba jej ograniczenia są wyjątkiem a nie zwiększone możliwości Evy-02.

Bo Eva 01 nie jest finalnym produktem! 00 też nie. To model testowy i prototyp. Asuka wyraźnie mówi, że jej Eva jest pierwszym prawdziwym Evangelionem stworzonym do walki.

Na pewno nie jest to spowodowane chęcią kontrolowania Shinjiego. Gdyby tak było, to Eva 01 miałaby zablokowaną większą liczbę możliwości i Shinji nie mógłby zrobić tego, co zrobił na początku 19 odcinka - przeprogramować komputera Evy.

A poza tym to powinni byli bardziej kontrolować Asukę, a nie Rei, czy Shina.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dino

Evangeliony
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 25, 2007, 08:12:48 pm »
Ale 00 też ma większe możliwości od 01 (wystrzelenie się Rei w 19 odcinku. No chyba że rzeczywiście to Gendo jej "pomógł" ale jak powiedziałem nie mam pewności...). Więc to 01 ma najmniejsze możliwości a przecież 00 też nie była finalnym produktem a nawet bardziej niż 01. I także nie uważam że oni jakoś specjalnie chcieli kontrolować Shinji'ego. Moim zdaniem w tym przypadku nie chodzi o pilota tylko o samą Evę bo przecież wiadomo jak ważna była dla Genda. On chciał mieć ją pod jak największą kontrolą żeby się nie "porysowała" więc myślę, że dlatego nie miała ona takich możliwości jak 02 i (prawdopodobnie) 00.

Offline obik

Evangeliony
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 25, 2007, 08:39:58 pm »
to by nie dopóścił do tego co było w pierwszym epie:] co ja mówie w ogóle by jej nie ruszał :] a ja teraz podwarzam swoją teorie lol :] xD oni chcą kontrolować eve 01 by nie by nie zrobiła czegoś hmm niszczącego

Offline Dino

Evangeliony
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 25, 2007, 08:57:07 pm »
Niszczącego? Raczej czegoś co zaszkodziłoby samej Evie.

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 25, 2007, 09:19:56 pm »
Masz pewność, że Rei się sama wystrzeliła? Bo ja nie mam. A skoro nie ma przesłanek, to nie ma co gdybać.

Chyba, że potrafisz udowodnić, że ona to sama zrobiła. Ewentualnie podaj jakiś inny przykład na "wyższość" 00 od 01.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dino

Evangeliony
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 25, 2007, 09:38:27 pm »
No to mnie masz ^_^ Nie, nie mam pewności ale pewności że to Gendo ją wystrzelił też nie ma i to też jest gdybanie. Więc mamy starcie gdybania z gdybaniem i chyba nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi w tej kwestii (ale głupie zdanie ^_^).

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 25, 2007, 11:40:32 pm »
Więc jak nie mamy przesłanek, że sama potrafi się wystrzelać, to tę sytuację traktujemy jak każde inne wystrzelenie, więc (dopóki ktoś nie udowodni, że jest inaczej) uznajemy, że unit Rei nie jest pod tym względem inny od unitu 01. :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Evangeliony
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 26, 2007, 07:27:29 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Więc jak nie mamy przesłanek, że sama potrafi się wystrzelać

Gendo chyba wyglądał na dość zdziwionego, jak zobaczył co Ayanami robi. Ale to Gendo może udawał.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Evangeliony
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 26, 2007, 08:57:17 am »
Gendo zareagował tak na jej szarżę, a nie na samo wyjście na powierzchnię.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dino

Evangeliony
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 26, 2007, 11:12:38 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Gendo zareagował tak na jej szarżę, a nie na samo wyjście na powierzchnię.


No tu bym się kłócił. Gendo nie jest głupi i jeśli to on wystrzeliłby Rei to musiałby wiedzieć że Unit 00 nie miał szans wygrać walki w stanie w jakim się znajdował i jedyną nadzieją był atak kamikaze. Właściwie to Gendo jakoś cały czas dziwnie się przemieszczał podczas walki z Zeruelem. Zostawił dowodzenie Fuyutsukiemu i opuścił mostek ale gdy Rei pojawiła się w Evie-00 znowu nie wiadomo skąd był na mostku. A kiedy Shinji przybiegł żeby pilotować Evę-01 to Gendo był w pomieszczeniu nad klatką z unitem. Co on jakiś teleportator miał? ^_^

Ale wracając do kwestii to może Dread podasz jakikolwiek dowód na to że to Gendo wystrzelił Rei? Bo widzimy tylko że opuszcza mostek i po chwili krzyczy "Rei!!!". Mnie to raczej nie przekonuje a teoria że to on ją wystrzelił jest większym gdybaniem niż to że zrobiła to sama.

Offline Pelios

Evangeliony
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 26, 2007, 01:30:50 pm »
Popieram Dino. Gendou nie chciał wystrzelać Rei bo bez ręki była ona nie zdolna do podjęcia jakiejkolwiek akcji. Natomiast co do tego, że Ayanami sama wytrzasnęła skądś N2 i sama podjęła decyzję samobójczego ataku chyba nie mamy wątpliwości.
Skoro Gendou był tak zaskoczony samobójczym atakiem Rei to niby czego innego się spodziewał wysyłając bez broni na anioła.
Sama znalazła N2, sama podjęła decyzję i sama się wystrzeliła.
Przychylam się do teorii jakoby tylko Eva 01 miała ograniczenia, gdyż była zbyt cenna dla NERVu.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

Evangeliony
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 26, 2007, 03:53:00 pm »
eee od kiedy broń nuklearna jest pod ręką ?? xD po pierwsze głowny ośrodek dowodzenia jak zauważyłem jest połączony z hangarem znaczy sie jest bardzo blisko niego może nie 2,3m ale blisko :] ee czyli Rei też potrafi kierować windą ?? a ktoś mówił że ona tego nie potrafi xD

Offline Dino

Evangeliony
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 26, 2007, 04:42:41 pm »
Od kiedy broń nuklearna jest pod ręką? No cóż, gdzie jak gdzie ale w bazie tajnej organizacji walczącej z wrogimi, potężnymi najeźdźcami chyba mają jakiś składzik śmiercionośnej broni na każdą okazję. ^_^

A mnie zastanawia inna kwestia. Wiemy że pilotów dobierano do wzorca osobowego, który był zapisany na Evie. A czy nie można było najpierw znaleść jakiegoś czternastolatka, który świetnie nadawałby się do pilotażu Unita i jego wzór osobowy zapisać w Evie? Wtedy poziom synchronizacji byłby wysoki bo pilot idealnie pasowałby do Evy i sam pilot byłby odpowiedni do takiej pracy a nie przypadkowo wybrany dlatego że mniej więcej pasuje do wzorca.

Offline Frey Ikari

Evangeliony
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 26, 2007, 05:26:12 pm »
Cytuj
Pierwsza część, którą znamy pod nazwą "Air" to nic innego jak "Rebirth". Może nie w 100%, ale omawiana scena na pewno tam jest.

Tylko że jakoś nazwana w Endzie "Rebirthem" nie jest..., czy tak trudno ci się przyznać do tej pomyłki, pisz co chcesz ale tutoł jest tytułem.
Cytuj
Wystarczy, że powie "Eva nigoki, hashin shimashita" i już winda sama z siebie wynosi ją na powierzchnię. Aż Ritsuko się zdziwiła.

A moze po prostu Shinji nie pcha się tylko jak zawsze czeka na to co mu inni powiedzą?? Daj spokój gdyby z poziomu evy było można sterować instalacjami nervu to aż strach jakiegoś pilota tam do evy pchać...
Cytuj
Asuka wyraźnie mówi, że jej Eva jest pierwszym prawdziwym Evangelionem stworzonym do walki.

Jakoś zawsze to odbierałem za probę wywyższenia się Asuki w tamtym momencie.., takie" Ja jestem lepsza bo zostałam przeszkolona i mój Evangelion jest wyprodukowany po waszych więc pewnie jest wersja finalną a ty jesteś tylko mało wartościowym experymentem".
Cytuj
Nie, nie mam pewności ale pewności że to Gendo ją wystrzelił też nie ma i to też jest gdybanie

A jaj mam pewność że jej nie wystrzelił, dlatego zareagował tak jak zareagował przecież wiadomo że plug jest bardziej bezpieczny niż odbijanie się od ścian...

 

anything