Autor Wątek: Anioły  (Przeczytany 66671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dino

Anioły
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 12, 2007, 10:24:33 pm »
Chodzi Ci oto że Rei klonowana z Lilith i Yui była w wieku mniej więcej pomiędzy nimi?

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 12, 2007, 10:39:16 pm »
omg

Owca DOLLY nie urodziła się nastolatką, a umarła szybciej. Chyba nie czaicie jak działa klonowanie

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Anioły
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 13, 2007, 10:19:30 am »
Cytat: "Dino"
Chodzi Ci oto że Rei klonowana z Lilith i Yui była w wieku mniej więcej pomiędzy nimi?

Cytat: "@"
omg

Nie... kolejne Ayanami były w wieku tej poprzedniej (w sensie ze 2ga pierwszej, a 3cia 2giej) gdy następczyni zastepowała poprzedniczkę, bo wszystkie powstały w tym samym czasie.
Wzieli trochę Lilith, trochę Yui. To co powstało sklonowali ileś-tam razy. Jedną pokazał Gendo jako córkę znajomych, a resztę trzymał w piwnicy- "tak na wszelki wypadek". Czaisz?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dino

Anioły
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 13, 2007, 10:55:30 am »
Aha. Sorry, źle zrozumiałem Twojego poprzedniego posta.
Rozumiem i wiem to co teraz napisałeś. Wszystkie kolejne Rei były w wieku poprzedniej bo rozwijały się jednocześnie. Rozwijały. Od początku aż do wieku 14 lat kiedy Ritsuko je popsuła. Czyli skoro wszystkie się rozwijały to widać że wiek klona nie był zależny od wieku klonowanego organizmu.

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 13, 2007, 11:04:54 am »
dlatego wcześniej napisałem że sklonowali ją np jako 1000 egzemplarzy ^^i że się rozwijały ;)

Offline Niuniek

Anioły
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 13, 2007, 12:16:53 pm »
Nie chodzi o to, że wiek klonowanego stworzenia zależy od wieku tego, z którego go sklonowano.
Zarodek rozwija się normalnie, ale jego biologiczne zużycie jest większe niż normalnie.

Ale trudno określić zużycie biologiczne Rei, bo to miesznaka człowieka i nieśmiertelnej istoty.
Ale przynajmniej jedna kwestia się wyjaśniła.

A to prawda, że te lalki "Rei" były systemem dummy. To właśnie po to Ritsuko je zniszczyła (między innymi). Ale seele i tak se poradziło. (ciekawe jak wyłowili tą głowę Kaworu :lol: )

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 13, 2007, 12:58:38 pm »
oni wcześniej przed śmiercią zrobili mu ten tego ^^ jeszcze jak do nerwu nie przybył  ;)

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 13, 2007, 09:06:49 pm »
Argh!

<rozdzieram szaty i tarzam się po podłodze, wydając potępieńcze jęki>

Cytuj
Przecież jest ona klonem Yui, zaś jej pierwsza forma była małą dziewczynką. Rozwija się ona normalnie, ma ciało 14-latki.

Chodzi o wiek komórek. Rozwijanie i starzenie się to dwie różnie rzeczy. Rei rozwija się normalnie, a zestarzeje się szybciej. Starzenie się jest zależne od ilości podziałów komórek w organizmie - komórki Rei mają możliwość podzielić się mniej razy, bo część limitu Hayflika wykorzystała Yui.

Cytuj
a z tym dna to sądze że to był pomysł Genda by sklonować lilith i swoją żone naraz

Yui sklonowano w 2001 roku. Lilith sklonowano w 2004 roku. Rei stworzono w 2009-2010 roku.

Cytuj
oni sklonowali lilith i Rei w 1000 egzemplaży

Ja słyszałem, że było ich 666 :roll: I nie klonowali Lilith, tylko Yui.

Cytuj
o ile wiem to klony te wegetujące służyły także do stworzenia systemu dumny plug

Służyły przede wszystkim jako dummy system. Wykorzystanie ich jako "Rei" było wtórne w stosunku do pierwotnego przeznaczenia.

Cytuj
Rei jest przykładem na to że wiek klonów w NGE nie jest zależna od wieku klonowanego organizmu. Innym przykładem jest Kaworu. On też nie był przecież odrazu nastolatkiem prawda?

Rei rozwojowo ma 14 lat. Rei pod względem wieku komórkowego ma circa 45 lat.
A jak robili Kaworu to nie wiadomo.

Cytuj
To ja już wiem o co chodzi. Tłumaczę: Rei jest czymś pomiędzy Lilith a Yui. I to "tę mieszankę" klonowano.

Et tu Ijon contra me?
Rei nie jest z biologicznego punktu widzenia czymś pomiędzy. To jest sklonowane ciało Yui. Rei ma materiał genetyczny Yui. Z Lilith jest tylko dusza.

Cytuj
Wzieli trochę Lilith, trochę Yui. To co powstało sklonowali ileś-tam razy. Jedną pokazał Gendo jako córkę znajomych, a resztę trzymał w piwnicy- "tak na wszelki wypadek". Czaisz?

Wzięli trochę Yui i sklonowali n' razy. Gendo trzymał to w piwnicy, bo planował zrobienie autopilota do robotów bojowych. Gdy poczuł się samotny wyjął sobie jedną, obdarzył duszą i pokazał znajomym. Resztę trzymał, bo nadal potrzebny był autopilot.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 13, 2007, 10:14:07 pm »
A wracając do samego Adama. Jeśli przyjmiemy, że limit Hayflicka zostaje wykorzystany po części przez dawcę DNA (skrócenie telomerów), to nie zmienia to faktu, że można było sklonować sobie DNA Adama nawet lekko zestarzałe, bo embrion będzie tak czy siak.
A przy DNA Yui też musieli majstrować, bo w końcu Rei nie jest jej idealnym klonem, jest tylko nieco podobna.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 13, 2007, 10:54:53 pm »
Wracając do Adama - nie jest to "oryginalny" Adam, tylko klon i nie mogli go sklonować w Japonii. Accept the facts.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 13, 2007, 11:13:27 pm »
Że jest oryginalny nie twierdziłem. Pisałem swoją wizję. NERV nie miał środków lub możliwości do sklonowania go u siebie.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 14, 2007, 06:54:11 am »
tego to my musimy się domyślać ^^

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Anioły
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 14, 2007, 06:55:55 am »
Cytat: "Dreadorus Maximus"

Et tu Ijon contra me?

^^' Rykoszet? Sry... ;)
Widzisz co matura robi z ludźmi?!
Ale przyznaję: namieszałem i jestem gotów ponieść konsekwencje: w który łokieć wolisz wbijać gwoździe?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

Anioły
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 14, 2007, 09:32:39 am »
Też uważam, że nie było możliwości wykonania Adama w Japonii. Doszliśmy do konsensusu, Peliosie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 14, 2007, 10:03:50 am »
prawdopodobnie nie mieli funduszy z powodu walk z aniołami ;)  zauważcie że gdy anioły się pojawiły inwestowali wszystką kasę na uzbrojenie miasta i evangeliony... i jeszcze inne projekty wiec mogło ich po prostu nie stać:/

 

anything