trawa

Autor Wątek: Anioły  (Przeczytany 66674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Revan

Anioły
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 02, 2007, 05:41:51 pm »
Cytat: "Pelios"
Cytuj
Szczerze powiedziawszy to ja nie mam pojęcia skąd masz jakieś info o First Impact.

Z EVApedii na przykład ? :D
Podaje te informacje, które już uznaliśmy za prawdę oczywistą.


To to i ja wiem że z EVApedii, ale skąd info do niej bo raczej nie z serii.

Cytuj
Cytuj
Z punktu widzenia człowieka są bogami bo żyją wiecznie.


A poza tym wcale się od ludzi nie różnią. Nic, a nic.


O ile pamiętam to 0,01% DNA. Przede wszystkim mają S2

Cytuj
Przykładem rozpływania się ciała przy zaniku pola, a nie przykładem obecności pola u trupów...


Mój błąd jak się dokładniej wczytać to to widać.

Co do ATF też przenoszę się do odpowiedniego tematu.

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 02, 2007, 07:10:14 pm »
Co do Owocu Wiedzy u klonów Rei. Skąd właściwie wiadomo, że go posiadają ? Bo ich zachowanie o tym bynajmniej nie świadczy :D.
Jeśli wnioskujemy to z tego, że Rei w kolejnych ciałach posiadała ów owoc, to nie jest to właściwy wniosek.
Lilith, istota wyższa posiadała oba owoce tak samo jak Adam. Adam przekazał swym dzieciom Owoc Życia, Lilith przekazała Owoc Wiedzy. Nie był bym taki pewien czy przenoszenie owocu Wiedzy można nazwać genetycznym. Że niby Yui w ciele Evy nie posiadała Owocu Wiedzy ? Czy dusza ludzka bez ciała nie posiada Owocu Wiedzy ? Bo moim zdaniem posiada, owoc zaś jest związany z samą ludzką duszą. Choć w sumie ciężko stwierdzić kiedy dana istota posiada owoc z drzewa Wiedzy. O ile jest to proste przy S2, o tyle niemal nierealne przy Wiedzy.

Dobra taka moja teoria, czekam na ostre komentarze :D.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 02, 2007, 07:42:28 pm »
owoc wiedzy posiada każdy człowiek... klon też jest człowiekiem.
owoc wiedzy zależy od ciała ludzkiego nie od duszy.
Gdy Yui połączyła sie z evą 01 jej ciało zostało zamienione w lcl i wydostało sie z evy. Dlatego eva 01 nie posiadła wtedy owocu wiedzy.

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 02, 2007, 07:50:27 pm »
Cytat: "obik"
owoc wiedzy posiada każdy człowiek... klon też jest człowiekiem.
owoc wiedzy zależy od ciała ludzkiego nie od duszy.
Gdy Yui połączyła sie z evą 01 jej ciało zostało zamienione w lcl i wydostało sie z evy. Dlatego eva 01 nie posiadła wtedy owocu wiedzy.

Nie, no właśnie wtedy posiadała. A potem zyskała S2 i była bogiem. O tym jest mowa w serii
Owoc z drzewa mądrości jest ściśle powiązany z duszą.
A o posiadaniu OM świadczy wiedza o polu AT. Bo każdy człowiek wie że ma to pole i posługuje się nim. :)
I w sumie to by pasowało, bo to przez lilith i jej dar ludzie podzielili się na mniejsze jednostki, a wymagało to pola AT, czyli też wiedzy, o swojej odrębności od innej osoby :D

Offline obik

Anioły
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 02, 2007, 08:11:01 pm »
Cytat: "@"

Nie, no właśnie wtedy posiadała.

nie no była dyskusja raz o tym a wyszło wtedy z niej co innego O_o
czyli wtedy miałem racje  :badgrin:
a i jak to stwierdzisz skoro Shinji też siedział wtedy w środku ?? ;)

Offline Revan

Anioły
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 02, 2007, 08:18:55 pm »
Ja tam nie wiem czy Adam i Lilith posiadali oba owoce czy nie. W serii mają status aniołów a te maja tylko S2.

Cytat: "@"
Nie, no właśnie wtedy posiadała. A potem zyskała S2 i była bogiem. O tym jest mowa w serii
Owoc z drzewa mądrości jest ściśle powiązany z duszą.
A o posiadaniu OM świadczy wiedza o polu AT. Bo każdy człowiek wie że ma to pole i posługuje się nim. :)
I w sumie to by pasowało, bo to przez lilith i jej dar ludzie podzielili się na mniejsze jednostki, a wymagało to pola AT, czyli też wiedzy, o swojej odrębności od innej osoby :D


No ja nie wiem. Gdyby tak było to w 19 odc. już była by bogiem. Fuyutsuki w Endzie w chwili kiedy Włócznia łączy się z Evą mówi, że Anioły posiadły Owoc Życia, a ludzie Owoc Wiedzy. Eva 01 posiada teraz oba jest niczym bóg (przynajmniej tak jest w moich subach).
Mówiąc, że ma maja i posługują się nią masz na myśli podświadomie? Ja nie wiem czy wiedza o swojej odrębności ma związek z wiedzą o polu?

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 03, 2007, 06:42:51 am »
Ja pamiętam ten motyw, że Seele mowi o tym, że gendou przesadził już i powaliliśmy mu stworzyć boga.


I mam na myśli oczywiście posługiwanie się nim podświadome. W realnym świecie też czujesz przecież swoją odrębność, a animcu ubrali to w magiczne słowa i nazwali ATF, dodając temu kilka ubermocy, mechy i 14latków walczących o zbawienie świata :o

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 03, 2007, 02:46:16 pm »
Co do tego kiedy tak na prawdę Eva posiadła owa owoce, była jużdyskusja i pozostała nierozstrzygnięta. Jest to prawdopodobnie błąd w serii, gdyż z jakiego powodu Fuyutsuki mówi dopiero w Endzie o tym, że Eva posiadła oba owoce ? S2 zdobyła już wcześniej. Owoc wiedzy (jeśli przyjmiemy, że dusza Yui go nie posiada) też już miała gdy wchłonęła Shina.
Być może to stwierdzenie nie miało brzmieć : "PO raz pierwszy, właśnie teraz zdobyła oba owoce", a "Eva zdobyła oba owoce i jest bogiem". To drugie sformułowanie nie musi się odnosić do czasu obecnego. Może odnosić się do przeszłości. Czyli Eva zdobyła owoce, wcześniej i już od pewnego czasu jest bogiem.

Strasznie to naciągane ale innego wyjścia nie widzę.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Revan

Anioły
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 03, 2007, 05:32:39 pm »
Racja mówili coś takiego. Ale z drugiej strony dla nich Eva z S2, która może żyć wiecznie jest w sumie bogiem (podstawowa różnica między bogiem a człowiekiem to śmiertelność tego drugiego). Niech mi ktoś powie czy Adam w końcu miał oba owoce czy jeden. Z wypowiedzi Ritsuko w 23 odc. wynika, że ludzie znaleźli boga (chodzi o Adama) więc powinien mieć oba, ale z drugiej strony Adam jest określany właśnie jako pierwszy anioł, a te mają tylko S2. Wychodziło by, że dla SEELE istota posiadająca S2 jest bogiem. W tym przypadku Gendo stworzył ciało dla nowego boga, trzeba tylko umieścić w nim dusze.

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 04, 2007, 07:32:00 pm »
Nigdzie w serii nie ma powiedziane, że ANIOŁ = istota bez owocu z drzewa wiedzy.
Kaworu też jest aniołem, Lilith jest drugim aniołem (w serii nie jest to powiedziane, ale niby co innego ma nim być ? :P), ludzie są 18 aniołem. To, że mówią na Adama Pierwszy Anioł nic tu nie znaczy. Tak samo mówią na niego ojciec aniołów, a przecież ludzie (18 anioł) od niego nie pochodzą.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Revan

Anioły
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 05, 2007, 02:38:02 pm »
Cytat: "Pelios"
Nigdzie w serii nie ma powiedziane, że ANIOŁ = istota bez owocu z drzewa wiedzy.


W Endzie mówi o tym Fuyutsuki, stwierdzając co ma Anioł a co człowiek (kiedy Eva łączy się z Włócznią).

Cytuj
Kaworu też jest aniołem, Lilith jest drugim aniołem (w serii nie jest to powiedziane, ale niby co innego ma nim być ? :P), ludzie są 18 aniołem. To, że mówią na Adama Pierwszy Anioł nic tu nie znaczy. Tak samo mówią na niego ojciec aniołów, a przecież ludzie (18 anioł) od niego nie pochodzą.


Kaworu jest aniołem tylko funkcyjnie, ludzie też (S2 nie mają). Co do Lilith to może być tylko drugim Aniołem-Adama nazywają pierwszym, w 14 dowiadujemy się że Sachiel to trzeci, a reszta to już kolejne numery w górę). Adam jest ojcem aniołów, ale chodzi tu istoty będące jego potomkami o Anioły, ale nie tylko w sensie funkcyjnym, ale i ontycznym (mają S2 z wyjątkiem Lilith). Nie nazwali Adama pierwszym bo im się tak podobało, że to duże z Antarktydy sobie nazwą tak, a tamtych co będą nam dokuczać jego potomkami, a ta kopia to będzie będzie Eva.

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 05, 2007, 05:51:07 pm »
Lilith jest aniołem, Adam jest aniołem, Kaworu jest aniołem, ludzkość jest aniołem. Wszystkie z wymienionych istot posiadają owoc z drzewa wiedzy, na dodatek dwie z nich nie posiadają S2.
Adam jest ojcem aniołów, dlatego jest pierwszym aniołem. Jednak jak widać nie wszystkie anioły są bezpośrednio jego dziećmi. Nie widzę żadnej sprzeczności pod tym względem w mojej wcześniejszej wypowiedzi.

Skoro już te fakty ustaliliśmy, nie widzę powodu by twierdzić, że Adam jako Anioł nie mógł mieć owocu z drzewa wiedzy.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 05, 2007, 09:56:34 pm »
lol, Fuyutskuki wyraźnie mówi:
"Owoc życia, który posiadły Anioły i  Owoc Mądrości który zagarnęli ludzie..."

Cytuj
Skoro już te fakty ustaliliśmy, nie widzę powodu by twierdzić, że Adam jako Anioł nie mógł mieć owocu z drzewa wiedzy.

Więc tak:
Skoro już te fakty ustaliliśmy, nie widzę powodu by twierdzić, że Adam jako Anioł mógł mieć owocu z drzewa wiedzy., skoro seria twierdzi inaczej i nie ma innych dowodów potwierdzających tezę, że //Adam jako Anioł mógł mieć owocu z drzewa wiedzy.//

Offline Pelios

Anioły
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 05, 2007, 10:45:38 pm »
Takie pytanie, czy Ty mnie słuchasz ? ^^"

Owoc, życia który posiadły anioły nie jest równoważny stwierdzeniu "wszystkie anioły mają tylko i wyłącznie S2". Jest temu bliski ale sama seria udowadnia, że nie jednoznaczny.
Po raz kolejny:
2 Anioł - Lilith. Matka ludzkości, której przekazała OWOC WIEDZY
17 Anioł - Kaworu. Niebieski wzór (Blue pattern), którym rozpoznawano anioły posiadał. Przewidziany przez zwoje był. Posiada Owoc Wiedzy, za to o dziwo nie ma S2.
18 Anioł - Ludzie. Brak S2, jedynie Owoc Wiedzy. Dzieci Drugiego Anioła.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline @

Anioły
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 06, 2007, 07:10:34 am »
Czy posiadanie różowych włosów jest pewnikiem i powodem do twierdzenia, że ma się brodę? Ty zakładasz że tak i mówisz "bo nikt nie powiedział, że nie ma brody." Puki nie udowodnisz że coś jest, nie możesz powiedzieć że to jest na prawde. Czy mogę powiedzieć, że na ziemi mieszkają kosmici? Przecież nikt nie udowodnił, że nie mieszkają!