Autor Wątek: Blood Angels - 1000p  (Przeczytany 4731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -=*zacharias*=-

Blood Angels - 1000p
« dnia: Czerwiec 12, 2006, 05:27:59 pm »
Dobra, to jest moja pierwsza publiczna rozpiska krwawych aniolow, wiec prosze o hmmm delikatna krytyke;] po parunastu konsultacjach, czytaniu artykulow na temat czerwonych pancerzy itd. i przesledzeniu ich historii postanowilem stworzyc armie o strasznie mocnym uderzeniu, dosyc szybkim, oraz przy pewnym wsparciu ogniowym. no i prosze:
Hq:
1xMaster of Sanctity - 100p
+25p Power Fist
+35p Adamantine Mantle
+20p Jump Pack
+15p Terminator Honours
+110p Death Company

Troops:
1x Scout Squad (6x) - 13p
+13p Vet Srg
+10p Missle Launcher
1x Tactical Squad (6x) - 15p
+15p Vet srg.
+15p Lascannon
+10p Plasma Gun (ewentualnie Melta Gun, jeszcze nie wiem co lepsze)

Fast Attack:
2x Land Speeder Tornado -80p (Assault Cannon i Heavy Bolter)

1x Assault Squad - 22p (7x)
+15p Vet srg.
+10p 2x Plasma pistol

Heavy Support:
1x Baal Class Predator - 110p
+10p Heavy Bolter
+5p Extra Armour

Tak to sie przedstawia. Druga wersja tej armii posiada oddzial bikeow (4) z plasma gunami. Staralem sie polaczyc skutecznosc z klimatem (z szczegolnym uwzglednieniem prorytetu tego ostatniego). mam nadzieje ze zadnych bledow rozpiskowych nie ma (mam na mysli dodanie czegos czego nie moglem itd.). Prosze o komentarze i wyrozumialosc;] pozdro.
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline bentlej

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2006, 05:37:01 pm »
1)Zawsze będę się tego trzymał: bohaterowiem marines zawsze na bike!!!!
2)Nie jestem pewien, ale czy przypadkiem death company nie jest za jakies nizsze punkty(bo 110 to dużooooo).
3)Do assault squad koniecznie fist dla szefa!!!!!!!!!
4)Jeśli chodzi o to czy do laski plasma czy malta to plasma. Ciekawa jest też konfiguracja: melta, szef z fistem
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Offline bentlej

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2006, 05:38:34 pm »
Sorry. Muj błąd. Teraz doczytałem że jesli death company ma jump pack to czapla też musi. Więc na packu OK.
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Offline -=*zacharias*=-

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2006, 05:50:00 pm »
na bike? dziesiec razy wole bohaterow z plecakami;] choc, przyznaje, ten bonus do tafa kusi. co do wyposazenia sierzanta w assault squadzie... dokladnie o tym samym myslalem (no moze nie do konca - chcialem mu dac power weapona:P) ale po prostu punktow nie starczylo, a nie chcialem jeszcze bardziej obcinac sqadow. dzieki za komentarz. pozdro
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline bentlej

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2006, 05:53:28 pm »
Naprawdę, bohaterowie na bike są o wiele lepsi. A power wapon moze byc, bo w końcu bladzie maja furius assault.
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Offline Somgoku

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2006, 06:33:18 pm »
Cytuj
)Zawsze będę się tego trzymał: bohaterowiem marines zawsze na bike!!!!

widac ze nie znasz przeznaczenia Chaplaina w Blood Angelsach  :?
Cytuj
2)Nie jestem pewien, ale czy przypadkiem death company nie jest za jakies nizsze punkty(bo 110 to dużooooo).

To przeczytaj FaQ  :roll:
Cytuj
3)Do assault squad koniecznie fist dla szefa!!!!!!!!!

no z tym sie zgadzam :D
Cytuj
Ciekawa jest też konfiguracja: melta, szef z fistem

nie w bloodziach
Cytuj
bo w końcu bladzie maja furius assault.

Maja Red Thirst  ;)
Cytuj
co do wyposazenia sierzanta w assault squadzie... dokladnie o tym samym myslalem (no moze nie do konca - chcialem mu dac power weapona:P) ale po prostu punktow nie starczylo, a nie chcialem jeszcze bardziej obcinac sqadow. dzieki za komentarz. pozdro

Daj mu Fista :) Bez Veterana z jakakolwiek bronia sciagajaca sv Assault squad staje sie zwyklym skladem marinsow ktorzy nic nie zdzialaja.
Wyrzuc 1 marinsa z tacticala i akurat bedziesz mial pts na fista :)
Cytuj
Heavy Support:
1x Baal Class Predator - 110p
+10p Heavy Bolter
+5p Extra Armour

ja ostatnio zaczelem korzystac z Dozer Blades :) I bardzo polecam :D
Cytuj
1x Tactical Squad (6x) - 15p
+15p Vet srg.
+15p Lascannon
+10p Plasma Gun (ewentualnie Melta Gun, jeszcze nie wiem co lepsze)

Jak melta to wrzuc ich do Rhinosa :)

Ogolnie rozpiska ciekawa :) Jedyne co bym zmienil to: Fist dla veterana w assaultach, Fragi dla Chaplaina, Jakiegos inkwizytora z tarotem bym wrzucil i Rhinosa do zaslaniania Assaultow :)

Pozdro.

Offline bentlej

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2006, 08:19:46 pm »
Jeśli chodzi o to że nie znam przeznaczenia czapli w bladziach to znam tylko nie byłem jednej żeczy pewien, a mój ,,kolega'' wcisnoł mi wyslij(ale potem to sprostowałem).Dozer bladez popieram w 80%(bo jak dostanie immobila to jest to denerwujące, ale to jedna na 6 bitew). Moze w bladziach szef z fistem to żeczywiście zły pomysł(ale w marinach [a juz w army of death w ogule] nie jest złe). A czy red thristy nie działa jak furius assoult??
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Offline bentlej

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2006, 08:21:45 pm »
A pomysł żeby zamiast plasmy dać melte w tym oddziale i do rinosa to chyba był nie przemyslany. Bo laska jest po nic(broń heavy). A z samą meltą to troche duzo punktów.
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Offline EasyRider

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2006, 08:46:21 pm »
Tacticala masz do strzelania prawidłowo tylko z plasmą i laską (melta się mija z celem).
Jeśli jakieś uwagi to tylko co do scoutów dałbym im jeszcze dodatkowo snajperki - wtedy będziesz miał jeszcze możliwość spinowania kogoś.
Jeśli chodzi o vet sierżantów to daj im coś ciężkiego do walki wręcz (fist, power weapon) - o ile dobrze pamiętam przechodzą razem z tym ekwiipunkiem do DC.
ra sine viribus vana est.

Offline bentlej

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2006, 08:50:02 pm »
Jeśli do death company przechodzi zweklak to jest zweklak, a jak jest wetewran sergantem to wtedy ma fist lub power wapon(wybierasz). Popieram w 100% że z meltą się nie opłaca.
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Offline -=*zacharias*=-

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2006, 09:07:47 pm »
dzieki za rady. rozwazalem melta guna w tacticalach pod wzgledem umieszczenia ich w rinosie;] dokladnie tak jak mowiliscie  :D  ale hmmm... mimo zasad specjalnych nijak nie moge z nich zrobic oddzialu assaultowego - chodzi mi o fakt, ze nie moga miec bolt pistola i close combat weapon. ale wiem ze nie mozna miec wszystkiego.
Co do mozliwosci dolozenia Power Fista to oczywiscie macie racje, choc dalej jestem troche rozdarty miedzy oslabieniem tacticali a lepsza sila uderzeniowa... ale mam nadzieje niedlugo tym zagrac i przetestowac;]
dzieki za komentarze i prosze o wiecej. (a co sadzicie o oddziale motorow zamiast assault squadu??
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline Somgoku

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2006, 09:17:56 pm »
Cytuj
wcisnoł, żeczy,  

Bentlej: Nie krzywdz polskiego.
Cytuj
A pomysł żeby zamiast plasmy dać melte w tym oddziale i do rinosa to chyba był nie przemyslany. Bo laska jest po nic(broń heavy). A z samą meltą to troche duzo punktów.

Trzeba jeszcze umiec tego uzyc:roll:
Cytuj
Jeśli chodzi o vet sierżantów to daj im coś ciężkiego do walki wręcz (fist, power weapon) - o ile dobrze pamiętam przechodzą razem z tym ekwiipunkiem do DC.

zle pamietasz :P Veterani idacy do DC maja do wyboru Power Fist lub Power Weapon :) nie ma innych opcji :P tak wiec jesli dasz np Thunder Hammera i plasma pistola to nie bedzie ich mial jesli przejdzie do DC.

Cytuj
a co sadzicie o oddziale motorow zamiast assault squadu??

Jesli juz motorki to Skaltowskie :) ja ostatnio prubowalem 4 + Veteran z fistem i Power weaponem za cos kolo 200 pts :) a dochodza w 1 turze i musze przyznac ze sie sprawdzaja :)

Offline bentlej

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2006, 09:44:28 pm »
Jak to mozliwe że dochodzą w pierwszej turze?? Przecież od przeciwnika musisz być ponad 24 cale. Chyba, że bladzie mają to samo co army of death(+d6). Nie wiem jak chcesz tego użyć, skoro po wysiadce z rinosa nie możesz z laski strzelać. Mozna wysiąść tak żeby rinos zasłaniał i w następnej turze odjechał. Aczkolwiek to IMHO strata tury strzelania, a itak jest prawdopodobieństwo, że ci rinosa zmiotą albo imobila zasadzą i wtedy ruch oddziałem i po raz kolejny strata tury( i możliwe, że zastrzelenie oddziału). A o fiście w death company to juz mówiłem.
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Offline Possessed

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2006, 10:02:12 pm »
Skauci na motorach mają Scouta(niemożliwe :)  ) więc mają dodatkowy ruch przed bitwą - da sie ;)
img]http://img214.imageshack.us/img214/6691/protectoa4.jpg[/img]

Offline EasyRider

Blood Angels - 1000p
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2006, 10:36:40 pm »
Cytat: "Somgoku"
Cytuj
wcisnoł, żeczy,  

Bentlej: Nie krzywdz polskiego.
Cytuj
A pomysł żeby zamiast plasmy dać melte w tym oddziale i do rinosa to chyba był nie przemyslany. Bo laska jest po nic(broń heavy). A z samą meltą to troche duzo punktów.

Trzeba jeszcze umiec tego uzyc:roll:


A jak według Ciebie powinien tego użyć? Jeśli jesteś taki cwany to powiedz...

Cytat: "Somgoku"

Cytuj
Jeśli chodzi o vet sierżantów to daj im coś ciężkiego do walki wręcz (fist, power weapon) - o ile dobrze pamiętam przechodzą razem z tym ekwiipunkiem do DC.

zle pamietasz :P Veterani idacy do DC maja do wyboru Power Fist lub Power Weapon :) nie ma innych opcji :P tak wiec jesli dasz np Thunder Hammera i plasma pistola to nie bedzie ich mial jesli przejdzie do DC.


A czy ja gdzieś napisałem o TH?? Somgoku nie tylko nie czytasz kodeksów ale i z dokładnością postów masz problem. Pisząc że przechodzi z tym ekwipunkiem miałem na myśli dokładnie TEN ekwipunek (PF, PW).
Po za tym jak mu nie przejdzie do DC to pozostanie z fistem lub PW a jak przejdzie to i tak ma PF lu PW, jasne?
ra sine viribus vana est.

 

anything