Autor Wątek: Merlin  (Przeczytany 3856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline o_wisp

Merlin
« dnia: Kwiecień 12, 2003, 05:33:41 pm »
Co sadzicie o tym filmie (z Samem Neilem) ?

Dla mnie cos wspanialego, niesamowity klimat, jak ze snu.
Wspaniala gra aktorow. Rezyser powienien dostac oskara.

No wiec ?

Offline hurragan

Merlin
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2003, 05:35:47 pm »
świetny film - oglądałem go ostatnio po przerwie 2-letniej i az miło było popatrzeć:)
ładnie zrobiony, ładnie zagrany i ciekawe wykorzystanie paru legend do potrzeb scenariusza...
i][size=10]"Nie martw się, jeśli czujesz się dobrze. Przejdzie ci." Boling[/size][/i]

Offline Kormak

Merlin
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2003, 06:57:09 pm »
Za produkcje telewizyjne Oscara sie nie dostaje... ale trzeba przyznać, że Hallmark potrafi zrobić dobre filmy: "Merlin", "Alicja w Krainie Czarów", "Pies Baskervilleów".

Spodobał mi się Sam Neil - nareszcie Merlin bez długiej siwej brody.

Offline wste

Merlin
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2003, 06:58:23 pm »
Może oskar to przesada, ale napewno jest to film bardzo dobry i "klimatyczny" (sorry za to określenie - za dużo WFB)

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Baldwin

Merlin
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2003, 09:34:29 pm »
Mi także film się podoba.Uważam że oprawa filmu i gra aktorów są na wysokim poziomie.Do tego film ma swój klimat.

Offline rosiczka

Merlin
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2003, 12:16:06 am »
bardzo sie podtarali, scenografia jest świetna i ta charakteryzacja...! poza tym, nie przesłodzili legendy arturiańskiej, jak to się  czasem zdarza. ktoś czytał ostatnia część trylogii międzyplanetarnej lewisa? tam był świetny merlin :D
 to czujne, bezbrzeżne z całych sił - istnienie

Offline rhion

Merlin
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2003, 08:58:09 am »
No to teraz mi sie oberwie {jak zwykle}
Mi sie film nie podobal naciagany oklepany  beznadziejna fabula i akcja gra aktorska taka sobie a rezyseria koszmarna {to jest oczywiscie tylko i wylacznie moja opinia a to inna sprawa ze paru moich znajomych mysli podobnie :wink: } ogladajac go nie wiem dlaczego ale na mysl przychodzily mi tylko seriale brazylijskie {moze przez podobne naciagane ujecia twarzy i specjalne przeciaganie scen}
Ale czy po Exkalibórze ktokolwiek mógl nakrecic cos lepszego  :?:
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Jimmy

Merlin
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2004, 08:00:38 pm »
Ogladalem jakis czas temu ale rzeczywiscie pamietam jako jedna z lepszych produkcji telewizyjnych i jeden z ciekawszych (klimat rzeczywiscie byl!) filmow fantasy...

Offline zaan

Merlin
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2004, 10:43:54 am »
Również ja wyraże pochlebną opinię o tym filmie. Miał on w sobie coś takiego, że potrafił przykuć do ekranu telewizora. Dobrze dobrani aktorzy (Sam Neill - po tej roli nie wyobrażam sobie lepszego Merlina), oprawa audio-wizualna, kilmat, fabuła (a jakże), zachowanie umiaru w efektach. Wręcz baśniowy.
img]http://img210.imageshack.us/img210/9839/vgbar30jq.gif[/img]

Offline Angelus

Merlin
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2005, 02:45:16 pm »
Cytat: "rhion"

Ale czy po Exkalibórze ktokolwiek mógl nakrecic cos lepszego  :?:


,,Excallibur" to wzór niedopodrobienia!To prawda ale nie krytykowałabym ,,Merlina" tak bardzo bo to wytwór naszych czasów i jako taki całkiem nieźle zrobiony.Rewelacyjna była Miranda Richardson jako Map i Pani Jeziora no i Sam Neil też mi sie podobał.Ciekawe efekty i bajkowa sceneria dodała klimatu.Ogólnie lubie ten film i widziałąm go kilka razy.
Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline smiglowa

Merlin
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2005, 07:23:57 pm »
Widziałam kilka razy i podobał mi się - ładne plenery, dobrzy aktorzy (grały tam też Helena Boham-Carter i Isabella Rosellini) i nie nudzi się, nawet kiedy ogląda się go parę razy. Dobry film, wyprodukowany zresztą przez mistrza produkcji telewizyjnych Roberta Halmi (m.in: Alicja w Karinie Czarów, Moby Dick, Odyseja, PodróżeGuliwera).

Offline Diabolo

Merlin
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2005, 10:26:59 am »
Osobiście wole Mgły Avalonu film i książka są fajne.  :D
A co do Merlina to też uważam że film ten jest niestety z obecnych czasów. :cry:  A Excalibur jest bardzo dobrym filmem. :D
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!

Last Viking

  • Gość
Merlin
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2005, 10:39:45 am »
IMO "Merlin" to bardzo dobry film, świetne aktorstwo (Sam Neil i Miranda Richardson, Rutger Houer), piękne krajobrazy, mistycyzm.
Mnie urzekł motyw konfliktu "starego" z "nowym", odejście starych Bogów, starych legend i starych wierzeń, żeby zrobić miejsce dla rodzącej się nowej ery.
Nostalgiczne i smutne  :cry:

Offline Angelus

Merlin
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2005, 12:21:17 pm »
Cytat: "Last Viking"
IMO "Merlin" to bardzo dobry film, świetne aktorstwo (Sam Neil i Miranda Richardson, Rutger Houer), piękne krajobrazy, mistycyzm.
Mnie urzekł motyw konfliktu "starego" z "nowym", odejście starych Bogów, starych legend i starych wierzeń, żeby zrobić miejsce dla rodzącej się nowej ery.
Nostalgiczne i smutne  :cry:


Prawdę rzekłeś :!:

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"