trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #975 dnia: Marzec 08, 2009, 10:55:36 am »
Biorę Oskara bo liczę na kolejną po rewelacyjnej Czarnej Orchidei refleksyjną historię o florze.
Oskar Ed to NIE jest historia o florze...

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #976 dnia: Marzec 08, 2009, 12:49:03 pm »
Oskar Ed to NIE jest historia o florze...

Przeczytam to sie dowiem o czym jest:)

Offline Blacksad

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #977 dnia: Marzec 28, 2009, 08:36:36 am »
A ja tylko się nieco "cofnę w retrospekcjach", jak mawia jeden krytyk i powiem, że kupiłem na WSK "Zostawiając powidok wibrującej czerni" na dokładkę, doczepkę (bo Post "Corto..." nowego nie dowiózł a multiver'ove "Powers vol. 2 HC było przedwcześnie wyszło). Bo budżet się poszerzył i na obiad zostało:)
I ta doczepka okazała się lokomotywą!
Nie głosowałem na ten komiks w ankiecie, dlatego proszę o ponowne go w niej umieszczenie:)
Rewelacyjna rzecz!
Chrzań się, Smirnov

Offline niceman

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #978 dnia: Marzec 31, 2009, 06:37:27 pm »
Timof kolejny raz mnie zniszczył. Przeczytałem Fun Home i już w tej chwili uważam, że to "komiks roku 2009". Bardzo fajnie narysowany, głęboki i wzruszający, również świetnie napisany. Fabuła jest niechronologiczna, każdy rozdział opowiada tą samą historię ale w inny sposób, zwraca uwagę czytelnika na inne sprawy. Ma się wrażenie, ze autorka poszukuje ostatecznego rozliczenia ze swoją przeszłością i próbuje przeanalizować ją z różnych stron. Piękne, przemyślane, skończone dzieło. Wydanie Timofa również świetne, może sama okładka mogłaby mieć kolor inny od wściekle różowego, ale z drugiej strony nie mam uprzedzeń, a w pewien sposób obrazuje to przewrotność opowieści i - poniekąd - tematyki.

Liczę na jak najszybsze ukazanie się zapowiedzianej kontynuacji. Miłe tez byłoby wydanie w naszym rodzimym języki antologii jej pasków ;)

Ubolewam nad jednym. Chodzi o nakład i dostępność, bo cena jest ok. Moim zdaniem ten komiks, ta historia byłaby cennym głosem rozsądku w naszym społeczeństwie, gdzie ścierają się dwa bieguny- fanatycznej homofobii i przekoloryzowanej tolerancji. Autorka nie opowiada się po żadnej, pokazuje że jest normalnym człowiekiem i chce żyć jak normalny człowiek, unika zaszufladkowania. To historia, która obrazuje wewnętrzne, społeczne zakłamanie i ogromny nacisk tegoż społeczeństwa na jednostki o innych poglądach, na to, że muszą żyć wbrew swoim przekonaniom. Szkoda tylko, że naszemu społeczeństwu nie będzie dane głębsze poznanie tej historii.

Szczerze polecam.
Człowiek bezdomny.

Offline wojtekzk

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #979 dnia: Kwiecień 01, 2009, 01:41:49 am »
Kontynuacja jeszcze nie powstała ;) a ja tylko zwrócę uwagę na współwydawcę :) co do społeczeństwa - to zacząć trzeba od przekonania go do czytania i kupowania komiksów - z tym też nie jest łatwo jak wszyscy tu wiemy.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #980 dnia: Kwiecień 01, 2009, 03:52:48 pm »
Kontynuacja jeszcze nie powstała ;)

I raczej byłaby zbędna ;)

Chodzi o nakład i dostępność, bo cena jest ok.

Nie wiem jaki był nakład FH, ale jesli chodzi o dostepność to wydaje mi się, że raczej z tym problemów być nie powinno. Księgarnie internetowe (także te LGBT) i stacjonarne, allegro, sklepy specjalistyczne - to chyba wystarczająco dużo źródeł.

Offline niceman

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #981 dnia: Kwiecień 01, 2009, 05:49:10 pm »
Kontynuacja jest w trakcie powstawania :)

O ile się nie mylę, Timof wydaje zagranicznych twórców w 1000 egzemplarzach i polskich w 500. Nawet jeśli nakład jest większy, jest to nic w porównaniu do książek, szczególnie zachodnich bestsellerów, więc Fun Home nie ma szansy zyskać w naszym zaścianku szerszego rozgłosu. Kultura czytania komiksów w tym kraju nie istnieje, takie są polskie realia i trzeba się z tym pogodzić.
Człowiek bezdomny.

Offline bąbielek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #982 dnia: Kwiecień 01, 2009, 06:34:45 pm »
Nakład "Fun Home" to 2000 egzemplarzy i podobno się kończy u wydawcy. Także jak ktoś nie kupił, niech kupuje, bo jak pójdzie tekst w "Wysokich Obcasach" to będzie problem. Według mnie całkiem prawdopodobny jest dodruk.

BTW - "Prosto z piekła" też niewiele już zostało.

Klick me up, klick me down.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #983 dnia: Kwiecień 09, 2009, 07:14:34 am »
Timof na koniec czerwca zapowiedział Opowieści z hrabstwa Essex  :shock:  Spodziewałem się tego raczej w okolicach MFK, a tu taka niespodzianka! A żeby tego było mało, w maju Tricked Alexa Robinsona! Ja pierdo...

http://wrak.pl/index.php3?strona=zapowiedzi_timof

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #984 dnia: Kwiecień 09, 2009, 08:40:11 am »
Będzie nieźle.

Ciesze się z reedycji "Blankets". Oby tylko na HC się nie skończyło, tzn. jeśli jest to możliwe to dodajcie pozostałe warianty okładkowe do sekcji dodatków i poprawcie literówki (jest jedna w na stronie 61).
Fajnie byłoby, gdybyście dodali jakieś szkice Thompsona z jego komentarzami, o ile takie istnieją.

Super plany, naprawdę. Can't wait!

Offline niceman

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #985 dnia: Kwiecień 09, 2009, 08:03:04 pm »
a mój portfel wręcz przeciwnie- bardzo cieszy się z blankets na gwiazdkę :)
Człowiek bezdomny.

Offline Ty_draniu

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #986 dnia: Kwiecień 09, 2009, 09:05:15 pm »
fajnie, może nawet sie skuszę
a tak a propos dodatków, tak się nieśmiało spytam, co z artykułami o Rozpruwaczu? cisza jakaś zapadła, no chyba, że mnie coś ominęło
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline bąbielek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #987 dnia: Kwiecień 09, 2009, 09:33:12 pm »
Praca w toku. Obecnie ugrzęzła na mieliźnie pt. "bąbielek", ale mam nadzieję, że ten statek na szerokie wody wypłynie zaraz po świętach...

Klick me up, klick me down.

Offline Weil Deshalb

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #988 dnia: Maj 09, 2009, 10:46:01 pm »
Jak podaje Timof na stronie, pod koniec tego miesiąca mają ukazać się Tricked (jako Wykiwani, 75 zł) oraz Dworzec Centralny (28 zł) z Mroja Press.
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #989 dnia: Maj 09, 2009, 11:59:22 pm »
No to klawo, naprawde klawo! Już tylko te dwie pozycje sprawiają że maj będzie kolejnym bardzo dobrym miesiącem... nie pozostaje nic innego jak odłozyć kabone.

 

anything