trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1305 dnia: Lipiec 29, 2012, 10:45:25 am »
To naprawdę urocze. W ostatnich miesiącach Timof wydaje znakomite komiksy Profesora Bella 2 i Male zaćmienia i jakoś nikt nie kwapi się by podzielić się na forum swoimi wrażeniami z lektury. Ale wystarczy, że Timof anulował komuś zamówienie na Habibi i nagle dyskusja w temacie Timof i cisi wspólnicy ożywa. Anulował, to anulował, wielka mi rzecz, tym bardziej, że skill jest szczęśliwy, bo nabędzie wersję oryginalną. Miejmy nadzieję, że w Habibi trafią się jakieś literówki, czy inne błędy, bo nie będzie o czym pisać.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1306 dnia: Lipiec 29, 2012, 11:23:42 am »
To naprawdę urocze. W ostatnich miesiącach Timof wydaje znakomite komiksy Profesora Bella 2 i Male zaćmienia i jakoś nikt nie kwapi się by podzielić się na forum swoimi wrażeniami z lektury. Ale wystarczy, że Timof anulował komuś zamówienie na Habibi i nagle dyskusja w temacie Timof i cisi wspólnicy ożywa. Anulował, to anulował, wielka mi rzecz, tym bardziej, że skill jest szczęśliwy, bo nabędzie wersję oryginalną. Miejmy nadzieję, że w Habibi trafią się jakieś literówki, czy inne błędy, bo nie będzie o czym pisać.
Ja nigdy nie mogę się powstrzymać od napisania kilku słów po przeczytaniu jakiegoś komiksu, również od Timofa.
Jak to wygląda w Twoim przypadku, ramirezie82? :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1307 dnia: Lipiec 29, 2012, 11:35:39 am »
Owszem, nie piszę zawsze słów kilku po każdym przeczytanym komiksie, ale nie jestem też z tego grona, tych co narzekają na cenę komiksu zaraz po tym jak wydawca ją ujawni, a jak już komiks się ukaże, to wytykają wszelkie błędy.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1308 dnia: Lipiec 29, 2012, 12:17:36 pm »
Owszem, nie piszę zawsze słów kilku po każdym przeczytanym komiksie, ale nie jestem też z tego grona, tych co narzekają na cenę komiksu zaraz po tym jak wydawca ją ujawni, a jak już komiks się ukaże, to wytykają wszelkie błędy.
W każdym razie nie uogólniaj i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2012, 05:07:11 pm wysłana przez Dariusz Hallmann »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1309 dnia: Lipiec 30, 2012, 12:13:58 am »
Dariusz, Ty rzeczywiscie jestes wyjatkiem pod tym wzgledem, ale ogolnie Ramirez niestety ma duzo racji.

BTW - dzis na glownej onetu byl link do recenzji malych zamien.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skil

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1310 dnia: Sierpień 05, 2012, 12:11:07 pm »
W nawiązaniu do kilku postów powyżej, mogę napisać kilka słów, bo właśnie skończyłem czytać "Habibi". To najlepszy komiks Thompsona (poprzednie cenię jedynie za rysunki). Przeczytałem go jednym tchem (nie pamiętam kiedy ostatnio mi się to zdarzyło - chyba przy okazji "Wykiwanych"). Historia momentami jest nadmiernie ckliwa i przewidywalna, ale mnie to w ogóle nie przeszkadzało. Jest bardzo sprawnie opowiedziana, fajnie skomponowana, a poszczególne rozdziały ładnie się ze sobą zazębiają. Autor wprawdzie nie byłby sobą gdyby nie obdarzył bohaterów swoimi kompleksami - ich użalanie się nad sobą pod koniec komiksu trochę mnie już męczyło. Bez straty opowieść mogła zakończyć się kilka rozdziałów wcześniej. Mimo to, "Habibi" prawdopodobnie będzie dla mnie komiksem roku. Na pewno jest to NAJŁADNIEJ narysowany komiks, jaki kiedykolwiek czytałem.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1311 dnia: Sierpień 05, 2012, 01:06:38 pm »
A już myślałem, że tu nie będzie thompsonowej cipkowatości  :smile:


Mam nadzieję, że komiks dojdzie do mnie najpóźniej w piątek. Wtedy będę miał piękny weekend:-)

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1312 dnia: Sierpień 07, 2012, 05:59:13 pm »
No cóż, nie jestem fanem drukarni i ich podwykonawców:


Cytuj
Z  przykrością  informujemy,  że  jesteśmy  zmuszeni przełożyć  wysyłkę  „Habibi” na 13 sierpnia.      Dziś  drukarnia  poinformowała  nas,  że  podwykonawca  zajmujący  się  złoceniem  okładki  wykonał  je  w  niewłaściwy  sposób, przez co  cała  okładka musi być wydrukowana ponownie.  Dopiero godzinę temu udało się  ustalić  nowy  termin  wysyłki  z  drukarnią, który mamy nadzieję, nie  ulegnie już zmianie. Każdy z zamawiających otrzyma też maila z numerem  przesyłki kurierem UPS.    Są  i  dobre  wiadomości  –  drugą  część  lubianego przez  Czytelników  „Lincolna”   będziemy  mogli  oddać  do  Państwa  rąk  wcześniej,   niż  zapowiadaliśmy, bo już 13, a nie 27 sierpnia.    Dodatkowo  każda  osoba,  która  zamówiła  „Habibi”  w  naszym  sklepie  internetowym, może teraz zamówić jeden lub dwa tomy „Lincolna” w  cenie  po 50 zł za egzemplarz (cena okładkowa to 69 zł), i to bez dodatkowych  kosztów wysyłki. Prosimy pisać w tej sprawie na ten adres.    Pozdrawiamy i przepraszamy za wynikłe opóźnienie.


Na komiks roku trzeba czekać jak na gwiazdę rocka:-)

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1313 dnia: Sierpień 07, 2012, 06:33:48 pm »
Opóźnienie Habibi raptem o kilka dni, ale w zamian Lincoln 2, jak dla mnie super wiadomość!

Offline marceli

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1314 dnia: Sierpień 07, 2012, 08:44:31 pm »
Dla mnie jest bez różnicy miesiąc wcześniej czy później oby  tylko był dopieszczony na maxa  :biggrin: tak żeby nie można się było do niczego przyczepić pod względem wydania.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline slay

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1315 dnia: Sierpień 07, 2012, 10:58:13 pm »
Przeczytałem maila i teraz siedzę i zastanawiam się nad tym Lincolnem. Co o nim sądzicie?


Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1316 dnia: Sierpień 07, 2012, 11:09:01 pm »
Czytałem tylko pierwszy tom, czyli 1/2 u nas wydanego zbiorczego. Jakoś potem miałem sesję i nie zdążyłem wchłonąć drugiego. Przede wszystkim komiks jest bardzo zabawny.
Najlepszy jest sam początek, kiedy główny bohater opowiada nam historię swojego życia. To jest wręcz przezabawne. Potem jest "tylko" zabawnie. Główny bohater jest totalnym...antybohaterem i za to można go pokochać. Nie oszczędza nawet Boga, który też występuje w komiksie pod postacią zabawnego staruszka.


Seria raczej na plus.

To się zamknie w 4 tomach (naszych dwóch)? Ktoś coś wie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2012, 11:12:59 pm wysłana przez Death »

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1317 dnia: Sierpień 07, 2012, 11:25:41 pm »
To się zamknie w 4 tomach (naszych dwóch)? Ktoś coś wie.

W tym roku wyszedł 7 tom i nie mam pojęcia czy to ostatni.
http://www.bedetheque.com/serie-5018-BD-Lincoln.html
Przeczytałem maila i teraz siedzę i zastanawiam się nad tym Lincolnem. Co o nim sądzicie?

Co kto lubi, ale dla mnie to pierwszorzędny komiks rozrywkowy. Niegłupi, z sporą dawką humoru, kapitalnym głównym bohaterem, do tego bardzo fajnie narysowany.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2012, 11:31:33 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1318 dnia: Sierpień 09, 2012, 09:49:33 am »
W tym roku wyszedł 7 tom i nie mam pojęcia czy to ostatni.
http://www.bedetheque.com/serie-5018-BD-Lincoln.html 


Troche antycypujesz: tam jest data 22 sierpnia :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1319 dnia: Sierpień 09, 2012, 10:49:26 am »
Troche antycypujesz: tam jest data 22 sierpnia :)
Oj tam, skąd mogłem wiedzieć, że we Francji operują tym samym kalendarzem co u nas i 22 sierpnia u nich też dopiero nastąpi :roll:

 

anything