trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1425 dnia: Październik 08, 2013, 04:42:29 pm »
jak to tylko w 2 miejscach? przecież to podobno spin-off? czy tylko historia z tego samego uniwersum Warszawa 2013?  :biggrin:
bohaterowie inni czy ci sami? preqel,seqel czy dzieje się równolegle, czy też może to książka w książce?
Akcja dzieje się równolegle. Bohater to postać, która wcześniej pojawiła się w "Noir" na drugim planie.

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1426 dnia: Październik 08, 2013, 11:54:50 pm »
No Stefaniec ma lapsko. Oba komiksy graficznie miazdza to i owo. co do scenariusza na razie sie nie wypowiadam. Ciekawe co powiedzialby Gravett  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1427 dnia: Październik 09, 2013, 12:28:12 pm »
Te foty chyba każdego zachęcą do sięgnięcia po "Vincenta i van Gogha". :)


http://pozarozkladem.blogspot.com/2013/10/vincent-i-van-gogh.html

Offline BOUNCER

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1428 dnia: Październik 09, 2013, 03:49:56 pm »
Zakupiony na Festiwalu komiks jest jednym z najciekawszych. Niezwykle ciekawą i pokazaną z polotem opowieść w doskonałej szacie graficznej uważam za wyjątkową pozycję w moich zbiorach.
Poza tym sam Gradimir jest niezwykle sympatycznym człowiekiem. O talencie nie muszę wspominać bo to co czynił w albumach i na stronach czyniło go wg mnie jedną z największych gwiazd minionego festiwalu.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1429 dnia: Październik 17, 2013, 07:44:12 pm »
Odebrałem z paczkomatu Vincenta i van Gogha. Nie wiem kto wymyślił, że grzbiet ma układ, jak Portugalia, ale świetnie to razem wygląda. To będzie świetna czytelnicza noc, plansze są obłędne. Chyba zaraz zacznę czytać.  :smile:


Tymczasem prawdopodobnie jeszcze w tym roku Timof wypuści na rynek taki oto komiks:



Ja się bardzo cieszę. Wyspa Burbonów z takimi kaczkami, bardzo mi się podobała.


Edit.
Aha, no i Rewolucje przecież będą, więc na koniec roku Trondheim i Rewolucje. Fajowsko. Wydawca roku od paru lat.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2013, 07:58:21 pm wysłana przez Death »

Offline slay

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1430 dnia: Październik 17, 2013, 09:37:09 pm »
Oby jak najwięcej Trondheima na naszym rynku. Czekam z niecierpliwością. 

Offline Julek_

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1431 dnia: Październik 17, 2013, 09:52:21 pm »
Aha, no i Rewolucje przecież będą, więc na koniec roku Trondheim i Rewolucje. Fajowsko. Wydawca roku od paru lat.

Dyskutowałbym. Za rok statuetka powędruje pewnie (i słusznie!) na ręce WK. Seth, Hermann, Sfar, Briggs... Samo dobro!
Jeszcze Tatusmi i Pekar - zresztą widzę, że w innym temacie komplementujesz też WK!
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2013, 09:56:56 pm wysłana przez Julek_ »

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1432 dnia: Październik 17, 2013, 10:01:17 pm »
Za rok statuetka powędruje pewnie (i słusznie!) na ręce WK. Seth, Hermann, Sfar, Briggs... Samo dobro!

Timof wraz z Mroja Press wydają wspaniałe komiksy, w 2012 roku, chociażby za Zagubione dziewczęta, Habibi, Małe zaćmienia i jeszcze kilka innych tytułów, byli poza konkurencją. Ale zgadzam się, że okres od MKFiG 2013 do MFKiG 2014 należeć będzie do WK - do wymienionych autorów dorzucę jeszcze A Drifting Life i American Splendor. Takiej stawki nikt nie przebije. WK rządzi.

Offline Julek_

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1433 dnia: Październik 17, 2013, 10:05:23 pm »
... właśnie dopisałem Pekara i Tatsumiego :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1434 dnia: Październik 17, 2013, 10:07:55 pm »
Ale nie dopisałeś Dawno temu we Francji  :cool:  To będzie dobra seria frankofońska, wiadomo, nie ta liga co wyżej wymienione, ale i tak za rok będziemy ją wymieniać wśród zasług WK.

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1435 dnia: Październik 17, 2013, 10:10:52 pm »
Jest jeszcze staruszek egmont, Taurus, mucha, kultura gniewu, sa jeszcze wydawnctwa mangowe, haszet ma pare fajnych rzeczy w zanadrzu, sideca, centrala. Kazde wydawnictwo ma cos do zaoferowania. Im wiecej roznorodnosci, tym lepiej dla nas-czytelnikow. Ja tam kibicuje wszystkim i oby na naszym ryneczku ukazywalo sie jak najwiecej fajnych rzeczy.
pzdr   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Motyl

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1436 dnia: Październik 22, 2013, 03:25:48 pm »
Jedna z ciekawszych pozycji ostatnich miesięcy - Egipskie księżniczki: http://paradoks.net.pl/read/22343

N.N.

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1437 dnia: Październik 26, 2013, 03:14:37 pm »
Timof wraz z Mroja Press wydają wspaniałe komiksy, w 2012 roku, chociażby za Zagubione dziewczęta, Habibi, Małe zaćmienia i jeszcze kilka innych tytułów, byli poza konkurencją. Ale zgadzam się, że okres od MKFiG 2013 do MFKiG 2014 należeć będzie do WK - do wymienionych autorów dorzucę jeszcze A Drifting Life i American Splendor. Takiej stawki nikt nie przebije. WK rządzi.
Otworzyłem "Vincenta i van Gogha". Zrobiłem wielkie "WOW" i zwątpiłem w Twoje słowa. WK zapowiada rzeczy z górnej półki, ale są to rzeczy znane i już na świecie docenione, choć nie zawsze pasjonujące.W moim odczuciu"American Splendor" lepiej się prezentuje w postaci filmu o Pekarze niż w komiksowym pierwowzorze jego opowieści o sobie samym. Jasne, że to wielki komiks, ale jego czytanie bywa męczące. To samo z "Drifting Life" - komiks pełen ciekawostek ważnych dla milośników komiksu japońskiego, ale na pewno nie jest to opowieść, przy której zrobiłbym WOW.
A Timof potrafi wyciągać takie cudowne komiksy, jak "Vincent i van Gogh" praktycznie z kapelusza. I są to rzeczy nowe, dopiero odkryte lub własnie odkrywane. Że przypomnę "Hrabstwo Essex" czy "Portugalię".

(oczywiście, ze Timof to mój dobry znajomy i w dodatku mój wydawca, ale napisałem co myślę).

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1438 dnia: Październik 26, 2013, 04:18:25 pm »
No cóż, rozumiem. Każdy patrzy na to na swój sposób. Ja też bardzo doceniam to co robi Timof. Ale dla mnie to co wydaje/zapowiada WK, wydanie właśnie tych znanych, cenionych komiksów, umożliwienie mi zapoznania się z nimi, to sprawa pierwszorzędna. Dla Ciebie N.N., wydanie Wież Bois-Maury, Kota Rabin, American Splendor, Setha, czy Tatsumi to pewnie nic takiego, bo znasz już te komiksy. Ja nie - poznaje je dzięki WK.

N.N.

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1439 dnia: Październik 26, 2013, 05:08:38 pm »
No cóż, rozumiem. Każdy patrzy na to na swój sposób. Ja też bardzo doceniam to co robi Timof. Ale dla mnie to co wydaje/zapowiada WK, wydanie właśnie tych znanych, cenionych komiksów, umożliwienie mi zapoznania się z nimi, to sprawa pierwszorzędna. Dla Ciebie N.N., wydanie Wież Bois-Maury, Kota Rabin, American Splendor, Setha, czy Tatsumi to pewnie nic takiego, bo znasz już te komiksy. Ja nie - poznaje je dzięki WK.
Tu mnie złapałeś. Przyznaję, że rzeczywiście na moje oceny ma fakt, iż większość owych komiksów znam. Przyznam też, że kiedyś śpieszno było mi do ich poznania. Pamiętam też, czemu i rozumiem  Twoje stanowisko.

 

anything