Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1440 dnia: Październik 26, 2013, 06:23:26 pm »
A Timof potrafi wyciągać takie cudowne komiksy, jak "Vincent i van Gogh" praktycznie z kapelusza.

iii tam zaraz "z kapelusza", Smudja to funfel Kasprzakow, w dodatku Timof byl jedynym naszym wydawca, ktory widzial jak Smudja blyszczy w Strasburgu ;) (co nie zmienia faktu, ze Timof ma oko do wylapywania swietnych komiksow)

N.N.

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1441 dnia: Październik 26, 2013, 06:53:42 pm »
Timof ma oko do wylapywania swietnych komiksow

Lepiej bym tego nie ujął.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2013, 08:23:56 am wysłana przez N.N. »

Offline turucorp

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1442 dnia: Październik 27, 2013, 01:55:39 pm »
Lepiej bym tego nie ujął.

Korekta z mojej strony (bo nie bylem na MFK, a obecnosc Wojtka w tym wszystkim jest az tak naturalna, ze, niestety, udalo mi sie go pominac), wszyscy zgodnie powtarzaja, ze glownym "winowajca" odpowiedzialnym za wydanie Smudji w Polsce, jest Wojtek Birek, ktory od dawna o to zabiegal i lobbowal ;)

N.N.

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1443 dnia: Październik 27, 2013, 02:44:29 pm »
Korekta z mojej strony (bo nie bylem na MFK, a obecnosc Wojtka w tym wszystkim jest az tak naturalna, ze, niestety, udalo mi sie go pominac), wszyscy zgodnie powtarzaja, ze glownym "winowajca" odpowiedzialnym za wydanie Smudji w Polsce, jest Wojtek Birek, ktory od dawna o to zabiegal i lobbowal ;)
A widzisz! Też nie byłem na MFK, ale z pewnym zdziwieniem odnotowałem fakt, że Birek zaczął tłumaczyć dla Timofa. Pomyślałem, że to efekt uboczny współpracy przy przekładaniu tekstu Toussainta (raz nawiązany kontakt zwykle owocuje kolejnymi współ-pracami). Tymczasem wychodzi na to, że prawda wyglądała inaczej.
Jeśli jednak Birek od lat zabiegał o wydanie Smudji i znalazł posłuch dopiero u Timofa, to źle to świadczy o wydawcach, z którymi rozmawiał wcześniej.

Offline freshmaker

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1444 dnia: Grudzień 11, 2013, 03:42:35 pm »
kupiłem ralpha azhama - cena z okładki 37 PLN. w jaki sposób wydawnictwo komiksowe podobny objętościowo komiks jakim są wieże sprzedaje za 38 PLN w HC? kwestia nakładu?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1445 dnia: Grudzień 11, 2013, 03:51:33 pm »
kupiłem ralpha azhama - cena z okładki 37 PLN. w jaki sposób wydawnictwo komiksowe podobny objętościowo komiks jakim są wieże sprzedaje za 38 PLN w HC? kwestia nakładu?
Na przykład tego, że sami są własnym dystrybutorem.

Offline Johnson

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1446 dnia: Grudzień 21, 2013, 03:46:27 pm »
Przepraszam jeśli to już było gdzieś wałkowane, nie śledzę do końca tematu, ale czy Timof może zapowiadał wydanie komiksu pt. "Underwater Welder" Jeffa Lemire'a?

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1447 dnia: Grudzień 21, 2013, 03:50:35 pm »
Przepraszam jeśli to już było gdzieś wałkowane, nie śledzę do końca tematu, ale czy Timof może zapowiadał wydanie komiksu pt. "Underwater Welder" Jeffa Lemire'a?

Tak, zapowiadał kiedyś wstępnie na 2013 rok, ale co z tego wyszło, to niestety nie wiadomo.

Offline Johnson

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1448 dnia: Grudzień 22, 2013, 10:38:08 am »
Ach, ok. Z kupnem oryginału się wstrzymam jeszcze wtedy. Może w przyszłym roku się coś ruszy. Dzięki za odpowiedź.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1449 dnia: Grudzień 22, 2013, 06:41:31 pm »

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1450 dnia: Grudzień 22, 2013, 08:24:58 pm »
Swietne zapowiedzi, BOMBA :razz: .
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline marceli

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1451 dnia: Grudzień 22, 2013, 10:18:33 pm »
Naprawdę szacun. Duuużo tego.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

fragsel

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1452 dnia: Grudzień 25, 2013, 12:15:07 am »
Czytam sobie słowo od wydawcy na alei i mam takie ostrzeżenie małe:

Panie Timof, ludzie tu i tam to nie mają poczucia humoru. Gotowi uznać, że Pan ich nie szanuje (proszę zapytać Kołodziejczaka z Egmontu, on już to wie)

Szybkie dementi, więcej rzeczowych odpowiedzi. niech nie będzie "wydawca z Timofa robi sobie jaja z czytelników"  :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1453 dnia: Styczeń 02, 2014, 11:40:18 am »
NOIR - tragedia rodzinna niemal jak z kronik kryminalnych. Krótko po seansie Drogówki Smarzowskiego zastanawiałem się po jaki komiks sięgnąć i NOIR był idealnym wyborem na dalsze taplanie się w brudnych polskich klimatach, choć gdybym miał zestawić dzieło Bogacza i Stefańca z jakimś filmem, to według mnie blisko mu do Zapisu Zbrodni i Krótkiego filmu o zabijaniu. Czarno-białe tusze Stefańca wspaniale obrazują tą poruszającą fabułę, jednak ostatecznie wolę jego kolorowe malunki w Szelkach. NOIR to po Norce zagłady, Maczużniku i 566 kadrach, kolejny bardzo dobry polski komiks, rok 2013 pod tym względem był wyjątkowo udany - przede mną jeszcze Ludzie, którzy nie brudzą sobie rąk, Fugazi Music Club, oraz Bartnik Ignat i skarb puszczy.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1454 dnia: Styczeń 28, 2014, 12:20:08 pm »
Dariusz Hallmann się ucieszy (i nie tylko on).
Za tydzień pojawią się dwa komiksy Flixa.
http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/osoba/flix