Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1530 dnia: Kwiecień 11, 2014, 09:09:53 pm »
Może w przyszłości Watersnakes kupie jak opinie będą pozytywne.

Naprawdę Kupujesz komiksy tylko w oparciu o opinie innych?

Offline nx87

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1531 dnia: Kwiecień 11, 2014, 09:42:54 pm »
Nie znam się na komiksach tak jak większość osób na tym forum. Staram się znaleźć opinie od wiarygodnych osób. Tyle jest pozycji w tym roku, że trzeba dobrze wybierać. Z Timof to na sto procent "Prosto z piekla", a resztę to przed zakupem sprawdzę. Kasy brak na wszystko...

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1532 dnia: Kwiecień 11, 2014, 09:57:42 pm »
To co pasuje komuś, nie musi pasować Tobie. Polegając wyłącznie na opinii innych Ryzykujesz, że Zrobisz kolekcję pod gust innych, a nie pod siebie. Nigdy nie jest tak, że coś jest absolutnie genialne  albo beznadziejne. Jeśli jednak budzi skrajne emocje, to możemy być pewni że jest "jakieś" a dla mnie to już coś.
Co do Sandovala, to jestem nieobiektywny gdyż uwielbiam wszystkie rzeczy tego autora. Klimat opowieści, a w szczególności rysunki jak najbardziej trafiają w mój gust. Ale czy Ty Lubisz takie klimaty, to już inna kwestia. Sam Musisz odpowiedzieć na to pytanie przed zakupem.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1533 dnia: Kwiecień 14, 2014, 06:52:06 pm »
ceny okładkowe powinny być takie:

Sandoval 79
Bechdel 79
Louis Riel 75
Riel jednak 69. Reszta się zgadza.  :smile:
Riel miękka, Sandoval i Bechdel HC.

Offline Thiago

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1534 dnia: Kwiecień 14, 2014, 10:54:48 pm »

Sandoval 79
Bechdel 79
Louis Riel 75


Ceny u Timofa robią się zaporowe. Przestaję kumać jak to jest, Kultura oscyluje w granicach 50-70, Komiksowe podobnie, a Timof praktycznie bez przerwy 70+. A potem wiszą mu te komiksy na stronie i latami nie może tego sprzedać.

Offline Siepu

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1535 dnia: Kwiecień 15, 2014, 08:28:22 am »
Na stronie wydawnictwa jasno stoi, że cena za trzy nowości to kolejno 60 zł, 55 zł i 60 zł, nie wiem gdzie te zaporowe 70 + :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2014, 08:31:48 am wysłana przez Siepu »

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1536 dnia: Kwiecień 15, 2014, 10:54:13 am »
Jemu chodzi o okładkowe. Dla niego zapora to okładkowe 70.

Offline Thiago

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1537 dnia: Kwiecień 15, 2014, 11:18:53 am »
Na stronie wydawnictwa jasno stoi, że cena za trzy nowości to kolejno 60 zł, 55 zł i 60 zł, nie wiem gdzie te zaporowe 70 + :smile:


W sklepie Gildii nawet mniej - ale nie o to chodzi. Kiedyś kupując komiks w gildii z rabatem -25% odczuwałeś że płacisz mniej, ale kiedy wydawca zawyża cenę to po obniżce de facto płacisz tyle ile byś zapłacił rok temu za okładkową cenę. A te książki nie są aż tyle warte.
Są już sklepy internetowe, które już dają 30% rabatu na komiksy, a sieciówki jak Empik czy hurtownie jak Azymut kupują od wydawcy komisy z 50% rabatami. A skoro Timof wycofał się z hurtowniczej dystrybucji poza w zasadzie Gildią - to te 50% rabatu idzie dla kogo? Tak bardzo wydawca zwiększył swoje dochody? 

Offline bosssu

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1538 dnia: Kwiecień 15, 2014, 12:23:01 pm »
To ładnie nas Empik rżnie jak kupuje z 50% a sprzedaje po okładkowej (ale sieć salonów kosztuje) nie to co magazyn i sprzedaż internetowa

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1539 dnia: Kwiecień 15, 2014, 12:38:26 pm »
To ładnie nas Empik rżnie jak kupuje z 50% a sprzedaje po okładkowej (ale sieć salonów kosztuje) nie to co magazyn i sprzedaż internetowa
Bierze 50%, a i tak nie płaci tego co miał zapłacić. :)
Sprzedaje twój towar za okładkową, bierze 50% i potem czekasz kilka lat aż zapłaci faktury.
Czy wspominałem o tym, że każdy egzemplarz komiksu, który zniszczy się w Empiku wraca do wydawcy bez jakiejkolwiek rekompensaty? "Zniszczył nam się. Oddajemy."

Offline bosssu

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1540 dnia: Kwiecień 15, 2014, 01:40:10 pm »
Bierze 50%, a i tak nie płaci tego co miał zapłacić. :smile:
Sprzedaje twój towar za okładkową, bierze 50% i potem czekasz kilka lat aż zapłaci faktury.
Czy wspominałem o tym, że każdy egzemplarz komiksu, który zniszczy się w Empiku wraca do wydawcy bez jakiejkolwiek rekompensaty? "Zniszczył nam się. Oddajemy."
Od dawna u dziadów nie kupuję. Ceny okładkowe, komiksy wyświechtane, a na półce tylko Egmont-Thorgal, Kajko i Asteriks

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1541 dnia: Kwiecień 21, 2014, 04:13:09 pm »
czy może ktoś napisać tytuły dwóch pierwszych komiksów "w przygotowaniu" z Facebook'a Timofa ? chyba nie dowidzę już...

https://pl-pl.facebook.com/timoficisiwspolnicy

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1542 dnia: Kwiecień 21, 2014, 05:17:30 pm »
Drugi komiks to Palestyna Joe Sacco.




N.N.

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1543 dnia: Kwiecień 21, 2014, 07:09:10 pm »

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1544 dnia: Kwiecień 21, 2014, 08:13:23 pm »
A to pierwszy:
http://www.bedetheque.com/BD-Autoroute-du-soleil-825.html



Można coś więcej o tym komiksie? Z autorem tego komiksu, Baru, spotkałem się chyba tylko przy okazji recenzji L'enrage - innego jego komiksu, na którego mam wielką ochotę: http://www.kzet.pl/2010_01/z_lenrage.htm Może Timof pójdzie za ciosem i L'enrage też u nas wyjdzie.