trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1560 dnia: Kwiecień 25, 2014, 11:50:53 pm »
No nie mów mi, że prawa ręka wygląda naturalnie.

Oczywiście, że wygląda naturalnie w tej właśnie konwencji. Postać jest w ruchu, wszystko dzieje się szybko. Rysunek podkreśla długość rąk w stosunku do tułowia. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Powiem wręcz, że nazbyt realistyczny rysunek mógłby tu wszystko zepsuć. Mógłby pozbawić postać lekkości i zburzyć to złudzenie ruchu.
A swoją drogą, to Musisz chyba odrzucać wiele pozycji, jeśli takie rzeczy Ci przeszkadzają. Właściwie to większości wydawanych u nas komiksów można zarzucić podobne "niedociągnięcia", które w istocie tymi niedociągnięciami nie są.

Offline marceli

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1561 dnia: Kwiecień 25, 2014, 11:58:17 pm »
Nie chodzi mi o długość ręki. Jeżeli według Ciebie wygląda ok to nie widzę dalszego sensu pisania.
Zamykając temat stwierdzam, że te plansze nie przekonują mnie do zakupu tego komiksu.

Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1562 dnia: Kwiecień 26, 2014, 12:08:09 am »
Nie chodzi mi o długość ręki. Jeżeli według Ciebie wygląda ok to nie widzę dalszego sensu pisania.


Oczywiście, że jest sens dalszego pisania. Tylko wtedy może wyniknąć coś konstruktywnego gdy dochodzi do przedstawienia odmiennych poglądów. Na tym właśnie polega dyskusja, a nie na potakiwaniu.

Muszę Cię też ostrzec, że w takich komiksach jak "Azyl Arkham" czy "Prosto z piekła" też są zachwiane proporcje. Rozumiem, że plansze z tych komiksów także nie przekonują Cię do zakupu.

N.N.

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1563 dnia: Kwiecień 26, 2014, 12:27:12 am »
Zapomniałem dopisać, że według mnie graficznie nie powala.
Nie podobają mi się np. nieprawidłowe proporcje ciała narysowane na tych planszach. Chociażby Jordan z piłką z prawej strony.
http://www.jordancomicbook.com/#!/
Cóż. W moim odczuciu wszystko, co było najpiękniejsze w komiksach, opierało się na deformacjach i śmiałym zachwianiu proporcji. Spójrz na Jacka Kirby'ego, Billa Sienkiewicza, Lorenzo Mattottiego, Hugo Pratta, Igorta, Sampayo, Fiora, Andreasa, Amano, Kristiansena, De Crecy'ego, Schultheissa, Bastiena Vivies, Gipiego, De Crecy'ego, Oeminga lub Corbena. Każdemu z nich mógłbyś zarzucić "nieprawidłowe proporcje narysowane na planszach". Ale w rzeczywistości to owe "nieprawidłowe proporcje" decydują o tym, że wymienieni twórcy są mistrzami komiksu.
Znam tylko jeden komiks Wilfreda Santiago - "In My Darkest Hour". Po zapoznaniu się z nim uznałem, że jest to rysownik, który musi się jeszcze sporo nauczyć, jeśli chce zrobić na mnie wrażenie. Teraz jednak - po zobaczeniu tych próbnych plansz - muszę przyznać, że Santiago naprawdę sporo się nauczył. Jest w tym pomysł, spójność stylistyczna, konsekwencja i naprawdę zaje***ty warsztat. Kupię ten komiks na pewno, choć podejrzewam, że pozostałe plansze nie zawsze będą tak doskonałe.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że są gusta i guściki, i nie namawiam Cię do kupowania czegoś, co mu się nie podoba. Nie twierdzę też, że powinno Ci się podobać.
Mi się podoba i tyle.

Offline marceli

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1564 dnia: Kwiecień 26, 2014, 08:16:34 am »
Oczywiście, że jest sens dalszego pisania. Tylko wtedy może wyniknąć coś konstruktywnego gdy dochodzi do przedstawienia odmiennych poglądów. Na tym właśnie polega dyskusja, a nie na potakiwaniu.

Muszę Cię też ostrzec, że w takich komiksach jak "Azyl Arkham" czy "Prosto z piekła" też są zachwiane proporcje. Rozumiem, że plansze z tych komiksów także nie przekonują Cię do zakupu.
Tu mnie masz  :biggrin:
Azyl Arkham czytałem i rysunki w tym komiksie mnie nie urzekły. A Prosto z Piekła nie czytałem ale zamierzam zakupić wznowienie od Timofa.

Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że są gusta i guściki, i nie namawiam Cię do kupowania czegoś, co mu się nie podoba. Nie twierdzę też, że powinno Ci się podobać.
Mi się podoba i tyle.
I oto chodzi.
Co to by był za świat jak każdemu podobałyby się te same rzeczy?
Nuuuuda :roll:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Itachi

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1565 dnia: Kwiecień 27, 2014, 06:50:51 pm »
Skończyłem dzisiaj czytać Strefę Bezpieczeństwa Gorazde, zajęło mi to sporo czasu, ze względu na to, że postanowiłem przeczytać kilka prac związanych z tą tematyką. Album naprawdę warto posiadać w swoim zbiorze, na pewno jest to wartość dodatnia w kolekcji. Komiks kapitalnie odzwierciedla sytuację wszystkich stron, co wcale nie było prostym posunięciem, daje dużo do myślenia. Aż trudno sobie wyobrazić, że takie okropieństwa działy się w roku, w którym się urodziłem. Trudno w to uwierzyć.
Żałuję tylko, że komiks jest czarno-biały, kadry na których uchwycone jest Gorazde, aż prosi podać się czytelnikowi w kolorze. Na pewno byłby to piorunujący efekt. Znacie jakieś inne komiksy o podobnej tematyce?

Offline Tomasz 66

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1566 dnia: Kwiecień 27, 2014, 07:21:48 pm »
Kolor jakoś nie pasowałby mi do tego rysunku - miejscami karykaturalnego, a czasem bardzo realistycznego - świetnie prezentuje się w czerni i bieli.
Tematyka bardzo ciekawa przybliżająca mało mi znane a jakże aktualne problemy ze współczesnej historii i to wydaje się w sposób bardzo obiektywny z kontekstem społeczno-historycznym. Nie mogę się doczekać Palestyny tego autora planowanej na ten rok!

Offline HaVoK

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1567 dnia: Kwiecień 27, 2014, 07:50:59 pm »
Pozdrowienia z Serbii. Według mnie dużo lepsza pozycja od Strefy Bezpieczeństwa, która mnie nieco rozczarowała (jeżeli można użyć tu takiego słowa). Nie powiedziałbym, że Sacco kapitalnie odzwierciedlił sytuacje wszystkich stron. Po przeczytaniu Strefy mam nieodparte wrażenie, że ten reportaż jest nierzetelny, że Sacco kreuje się w nim na sprawiedliwego-dobrego dziennikarza. W pewnych momentach to on staje się głównym bohaterem tego komiksu. Są tu pokazane straszne zbrodnie, patowa sytuacja, nonsens, ale w jakich komiksach opowiadających o wojnie takowych nie ma? Brakuje mi MOCY w tym dziele.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2014, 07:54:25 pm wysłana przez HaVoK »

Offline Itachi

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1568 dnia: Kwiecień 27, 2014, 07:58:37 pm »
Sacco umieścił siebie w środku wydarzeń, bo cała tamtejsza ludność traktowała go jako pół-boga, w końcu to on załatwiał kluczowe dla nich sprawy, jak chociażby kontakt z bliskimi. Co do odzwierciedlenia stron konfliktu, starał się pokazać rację wszystkich stron, do tego pokazał ich wady i zalety. Jasne, że nie dało się w tej sytuacji opisać 100% prawdy, ale nawet teraz po tylu latach jest to raczej niemożliwe.

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1569 dnia: Maj 11, 2014, 10:17:28 pm »
Można już zamawiać "Szkicownik portugalski" na stronie Timofa. Cena niższa niż zakładano. Jedynie 6 dych. Ciekawe czy będzie dostępny w normalnej dystrybucji czy tylko poprzez stronę.

Offline melee

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1570 dnia: Maj 11, 2014, 11:30:17 pm »
czy ktoś wie coś więcej o szkicowniku?

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1571 dnia: Maj 11, 2014, 11:45:18 pm »
czy ktoś wie coś więcej o szkicowniku?

Z informacji na fejsie wynika, że nakład wynosi 500 egzemplarzy, stron około 100, stylizowany na Moleskine. Ja biorę.

Offline melee

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1572 dnia: Maj 12, 2014, 12:23:19 pm »
miałem na myśli treść
czy to jest rzeczywiście szkicownik, czy też coś zbliżonego do Śladami Joyce'a?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1573 dnia: Maj 12, 2014, 12:32:22 pm »
miałem na myśli treść
czy to jest rzeczywiście szkicownik, czy też coś zbliżonego do Śladami Joyce'a?

miało to wyglądać jakoś tak -> http://www.alejakomiksu.com/nowosci/19677/Ankieta-dotyczaca-wydania-Szkicownika-Cyrila-Pedrosy/
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline melee

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1574 dnia: Maj 12, 2014, 12:44:33 pm »

 

anything