Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1575 dnia: Maj 14, 2014, 12:09:59 am »
http://www.alejakomiksu.com/komiks/14808/Droga-na-molo-w-Wigan/
czy ten komiks rowniez ukaze sie w maju, niby jest w zapowiedziach na ten miesiac. zapowiada sie ciekawie jak to sacco :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1576 dnia: Maj 14, 2014, 01:06:04 am »
http://www.alejakomiksu.com/komiks/14808/Droga-na-molo-w-Wigan/
czy ten komiks rowniez ukaze sie w maju, niby jest w zapowiedziach na ten miesiac. zapowiada sie ciekawie jak to sacco :razz:
pzdr
Tak. Darmowy, krótki komiks Sacco od Timofa będzie na KW.

Offline GiP

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1577 dnia: Maj 14, 2014, 04:30:33 pm »

Małe preview z nadchodzącego Benedykta Dampca.http://gip-bw.blogspot.com/2014/05/204-benedykt-dampc-i-preview.html


Premiera odbędzie się podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa.

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1578 dnia: Maj 14, 2014, 05:44:30 pm »
To rozumiem, ze w tym roku beda dwa darmowe komiksy od Timofa?
Fajnie i dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1579 dnia: Maj 24, 2014, 09:25:48 pm »
Na ostatniej stronie darmowego komiksu Saga o Atlasie i Axisie, Timof zapowiada na jesień pierwszy tom tej serii.

http://www.bedetheque.com/serie-29736-BD-Saga-d-Atlas-et-Axis.html

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1580 dnia: Czerwiec 15, 2014, 01:18:47 pm »
czy ktoś z Was zdążył już przeczytać Muncha i chciałby się podzielić wrażeniami ?

Offline peta18

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1581 dnia: Czerwiec 15, 2014, 01:37:00 pm »
Ja niestety po kilkunastu stronach Muncha wysiadlem. Wynudzilem sie strasznie, a poza tym mialem wrazenie pewnej chaotycznosci, w ktroej sie nie odnalazlem. Graficznie to piękna rzecz. Fabularnie nie moje klimaty.
Buk, Hodor i Dziczyzna

N.N.

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1582 dnia: Czerwiec 15, 2014, 01:52:05 pm »
czy ktoś z Was zdążył już przeczytać Muncha i chciałby się podzielić wrażeniami ?
Komiks przebogaty pod każdym względem, ale oparty na założeniu, że czytelnik dysponuje pewną wiedzą o artyście w komiksie przedstawianym i o jego epoce. W narrację wplecione są cytaty z pism ludzi, którzy o Munchu pisali, ale także fragmenty jego listów i inne teksty zródłowe. Czasem ujawnia się sam autor (w opowieść są wplecione fotografie go pokazujące), który wygłasza komentarze na temat tego, co robi i tego, co czuje do swojego bohatera. Również w warstwie graficznej jest to rzecz oparta na cytatach, aluzjach, odwołaniach, parafrazach i trawestacjach. Sam nie rozpoznaję nawet połowy tych odniesień, ale i tak świetnie się bawiłem podczas lektury (oglądania).
Komiks jest opatrzony dwiema stronami (maczkiem) odsyłaczy do źródeł, ale są to głównie źródła norewskie, u nas niedostepne.
Rzecz przedstawia Muncha wraz z jego otoczeniem. Mamy tu zatem i (przedstawionego jako kabotyn)Strinberga, i naszego przybyszewskiego oraz jego żonę Dagny, mamy też całą masę innych postaci historycznych.
Moim zdaniem, to rzecz naprawdę wielka, ważna i piękna, choć w lekturze nie zawsze łatwa.

Offline _Case

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1583 dnia: Czerwiec 15, 2014, 02:00:10 pm »
Witajcie,
Chaotyczność pewna faktycznie występuje. Mnie jednak tak bardzo nie raziła. Myśle że to wynikało ze sposobu na komiks który przyjął sam autor. Wszystkie teksty (poza rozmowami autora ze znajomym) są cytatami osób które Muncha znały albo samego Muncha.
Graficznie świetny. Jeżeli chodzi o opowieść, to całe życie Muncha czyli idealny materiał na opowieść :smile: . Jednak smutną przyznam.
Wydanie świetne.
Pozdrawiam,

Offline _Case

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1584 dnia: Czerwiec 15, 2014, 02:03:26 pm »
Kolega N.N. trochę mnie ubiegł w odpowiedzi :smile:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1585 dnia: Czerwiec 15, 2014, 02:21:34 pm »
dziękuję Wam za opinie. utwierdziliście mnie w przekonaniu, że Munch nie jest dla mnie.

Offline Dzungla

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1586 dnia: Czerwiec 30, 2014, 09:57:44 am »
Kiedy reedycja Prosto z piekła ?
Coś długo to trwa może zrezygnowali ?

Offline Nawimar

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1587 dnia: Czerwiec 30, 2014, 10:12:35 am »
Dzungla: "Kiedy reedycja Prosto z piekła ?"
 
Gdzieś zasłyszałem (już nawet nie pamiętam gdzie), że w drugiej połowie roku (październik?).

Offline adam and arluk

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1588 dnia: Lipiec 22, 2014, 10:07:31 am »
Jestem po lekturze Muncha. Czytając opinie, że jest to komiks bardzo "przegadany" i bez znajomości "smaczków" z życia Muncha będzie niezrozumiały, obawiałem się czy na pewno jest on dla mnie. I muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Przyznaję, że o Munchu nie słyszałem przed lekturą, ale jakoś specjalnie nie przeszkadzało mi to w odbiorze, choć zdaję sobie sprawę że nie "wyłapałem" wszystkiego.
To barwna opowieść z życia artystycznej bohemy Berlina końca XIX wieku. Trochę śmieszna, trochę gorzka, ale bardzo interesująco opowiedziana i co ważne nie banalnie. Są wplecione listy, dialogi, obrazy, na tyle spójnie, że czyta się to i ogląda z prawdziwą przyjemnością.
Zdecydowanie dla osób lubiących biografie, choć pozostałym również bym polecił.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1589 dnia: Lipiec 22, 2014, 10:42:26 am »
Tak z ciekawości, jak wygląda grzbiet Muncha?
Też tak bajerancko go dopasowali do Portugalii Pedrosy, jak było to w przypadku Vincenta i van Gogha?