Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz 66

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1590 dnia: Lipiec 22, 2014, 11:33:06 am »
Rysunek na grzbiecie i logo pasuje do tych pozostałych komiksów, choć format jest jeszcze nieco mniejszy.
Zgadzam się z opinią "adam and arluk" - bardzo ciekawa biografia, nie przegadana, nie przedstawiona w nudny chronologiczny sposób, tylko epizodami na tle głównych dzieł Muncha. Graficznie rewelacyjnie - różne style  dostosowane do tematu, miejscami zbieżnie z obrazami Muncha, czasem karykaturalne (przedstawiające autora komiksu  i współczesne czasy)


Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1591 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:08:40 pm »
Tak z ciekawości, jak wygląda grzbiet Muncha?
Też tak bajerancko go dopasowali do Portugalii Pedrosy, jak było to w przypadku Vincenta i van Gogha?

wstyd przyznać, ale te obrazki na grzbiecie zauważyłem dopiero po KW jak sobie wszystkie wymienione komiksy w końcu kupiłem i przypadkiem ustawiłem je obok siebie. I uważam, że ten obrazek (obrazki) jest przeza.bistym pomysłem.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1592 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:14:53 pm »
wstyd przyznać, ale te obrazki na grzbiecie zauważyłem dopiero po KW jak sobie wszystkie wymienione komiksy w końcu kupiłem i przypadkiem ustawiłem je obok siebie. I uważam, że ten obrazek (obrazki) jest przeza.bistym pomysłem.
Jak kupiłem van Gogha i postawiłem obok Portugalii, to stwierdziłem, że ktoś tam dobrze kombinuje. Niby Timof wydaje sporo komiksów, ale jakoś tak pomyślałem, że akurat ten Munch będzie pewnie kolejnym "z tej serii". I faktycznie.

Offline adam and arluk

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1593 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:34:36 pm »
Tak z ciekawości, jak wygląda grzbiet Muncha?
Też tak bajerancko go dopasowali do Portugalii Pedrosy, jak było to w przypadku Vincenta i van Gogha?
Dopasowany jest, jedyna różnica w tym, że grzbiet Portugalii jest obły(zaokrąglony) pozostałe są proste (nie znam fachowego nazewnictwa)

Offline Kris1982

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1594 dnia: Lipiec 27, 2014, 02:37:43 am »
Czy dodruk Prosto z Piekła to pewna sprawa czy tylko możliwa plotka?

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1595 dnia: Lipiec 27, 2014, 06:24:52 am »
Pewna. Wydanie planowane jest na listopad.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1596 dnia: Sierpień 14, 2014, 06:09:12 pm »
Tale od Sand stówa, Palestyna też stówa.
Kilka zapowiedzi Timofa pojawiło się w sklepie: http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/timof-i-cisi-wspolnicy
W ogóle coraz więcej tego w dziale komiksy. Przecież ten rok jest chory. I tak już mocno przebieram w komiksach, ale samych must-have jest cała masa. Kiedy ja to wszystko przeczytam?  :shock:
Niektórych z tych tytułów Timofa, to nigdy na oczy nie widziałem. Autostrada słońca? Ktoś zna?

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1597 dnia: Sierpień 14, 2014, 06:36:39 pm »

N.N.

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1598 dnia: Sierpień 14, 2014, 06:36:53 pm »
Autostrada słońca? Ktoś zna?
Komiks był robiony w odcinkach dla Japończyków, potem wydany we Francji, gdzie dostał nagrodę w Angouleme w 1996 roku. Niektórzy określają ten styl jako "euro-manga", ale dla mnie to okreslenie nic nie znaczy. Uproszczony, skręcający w stronę groteski, rysunek postaci z realistycznie oddanym tłem: metoda rysowania jak z Tardiego, ale styl blizszy Munozowi. Tematyka jest społeczna - kiedyś mówiło się "zaangażowana". Bohater prześladowany z powodów rasistowskich podrózuje ze swoim przyjacielem przez Francję, stykając się z róznymi problemami współczesności.
Patrząc na ilość nagród, jakie Baru do tej pory dostał, wypada się zdziwić, czemu nikt do tej pory go u nas nie wydał.
Tu masz próbkę rysunków:
http://www.editionmoderne.ch/autoren.php?vl=0&vi=68&vs=&va=94&vsa=&vlp=196&vflip=

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1599 dnia: Sierpień 14, 2014, 09:45:01 pm »
no zapowiadaja sie ladne komiksy, trzeba oszczedzac  :razz: :biggrin:
NN tych nagrodzonych komiksow jest troszke do wydania, dobrze ze Timof zapelnia luke.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1600 dnia: Sierpień 14, 2014, 10:20:34 pm »
NN tych nagrodzonych komiksow jest troszke do wydania, dobrze ze Timof zapelnia luke.
pzdr
Ja wiem.
Wiem też, że ta luka w rzeczywistości jest nie do wypełnienia.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1601 dnia: Sierpień 15, 2014, 12:00:58 am »
Komiks był robiony w odcinkach dla Japończyków, potem wydany we Francji, gdzie dostał nagrodę w Angouleme w 1996 roku. Niektórzy określają ten styl jako "euro-manga", ale dla mnie to okreslenie nic nie znaczy. Uproszczony, skręcający w stronę groteski, rysunek postaci z realistycznie oddanym tłem: metoda rysowania jak z Tardiego, ale styl blizszy Munozowi. Tematyka jest społeczna - kiedyś mówiło się "zaangażowana". Bohater prześladowany z powodów rasistowskich podrózuje ze swoim przyjacielem przez Francję, stykając się z róznymi problemami współczesności.
Patrząc na ilość nagród, jakie Baru do tej pory dostał, wypada się zdziwić, czemu nikt do tej pory go u nas nie wydał.
Tu masz próbkę rysunków:
http://www.editionmoderne.ch/autoren.php?vl=0&vi=68&vs=&va=94&vsa=&vlp=196&vflip=
Dziękuję.  :smile:


Boję się tego października. Stówa, do stówy i wyjdą z tego tysiące. Winter is coming.
Na ile mnie będzie stać, tyle kupię. Resztę wypożyczę z biblioteki. Gorzej z czasem, może będę ograniczał czas spędzony przy komputerze.  :wink:

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1602 dnia: Sierpień 15, 2014, 07:56:52 pm »
NN
Wszystkiego nie da sie nadrobic, ale jesli uda sie w Polsce wydac chociaz czesc tych nagrodzonych rodzynkow, to juz bedzie dobrze. Trzeba sie cieszyc z tego, co sie ma :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1603 dnia: Sierpień 19, 2014, 07:09:31 am »
...Patrząc na ilość nagród, jakie Baru do tej pory dostał, wypada się zdziwić, czemu nikt do tej pory go u nas nie wydał.

tak, wiem że to nie oznacza "wydał", ale polscy czytelnicy mogli zapoznać się z jego kreską - jego szort ukazał się w "W hołdzie Albertowi Uderzo: Asteriks i przyjaciele"
Baru = Herve Barulea
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1604 dnia: Wrzesień 10, 2014, 08:25:50 am »
Czy "Spust" i "Wyspa kamieni" są już dostępne? W dyskontach brak a na gildii informacja, że "produkt ukaże się w przeciągu kilku dni" chociaż premiera była 5 września.

 

anything