trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 685160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1635 dnia: Wrzesień 25, 2014, 09:32:25 pm »
Tez juz chcialem brac Ralpha, a tu nagle komiks zniknal
Podobna akcja byla z najnowszym ratmanem(chyba)
pzdr
Adro, co Ty cały czas z tym Ratmanem? Przecież w innym wątku odpowiedziałem już na Twoje pytanie, że jest wszędzie. Naprawdę powinieneś bardziej się oszczędzać i dbać o zdrowie :wink: 

Offline wojtekzk

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1636 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:10:06 am »
Obydwa komiksy już ponownie w sprzedaży.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1637 dnia: Wrzesień 26, 2014, 04:38:39 pm »
Jest gdzieś opis i plansze z tego komiksu? Szukałem i nie mogę nic znaleźć.

http://issuu.com/timoficisiwspolnicy/docs/pierwsza_naiwna

Offline vision2001

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1638 dnia: Październik 03, 2014, 10:16:13 am »
http://issuu.com/timoficisiwspolnicy/docs/pierwsza_naiwna
Graficznie prezentuje się cudnie. Ciekawe jak "wsad" scenariuszowy. Komiks pewnie znajdzie się na mojej liście zakupów :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline pokia

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1639 dnia: Październik 06, 2014, 07:08:26 pm »
Możecie mi napisać czy warto inwestować w Fun Home? Zawsze chciałem kupić ten komiks, a teraz, przy III wydaniu jest okazja. Zawsze widziałem ten tytuł jako lekki i przyjemny, ale po lekturze Czy jesteś moją matką, mam obawy czy mam ochotę na kolejny komiks tej autorki. Niestety Czy jesteś moją matką strasznie mnie zmęczył i nie chcę powtórki z (nie)rozrywki.

Offline Gre

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1640 dnia: Październik 06, 2014, 07:10:28 pm »
fun home lepsze warto:)

Offline donTomaszek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1641 dnia: Październik 06, 2014, 07:14:00 pm »
Niestety Czy jesteś moją matką strasznie mnie zmęczył i nie chcę powtórki z (nie)rozrywki.
Tak wlasnie mialem z Fun Home. Wybitnosc tego komiksu nie przemowila do mojej skromnej osoby.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1642 dnia: Październik 06, 2014, 07:45:21 pm »
Możecie mi napisać czy warto inwestować w Fun Home? Zawsze chciałem kupić ten komiks, a teraz, przy III wydaniu jest okazja.
Mega dobry komiks. Literacki, dość trudny w odbiorze, ale po przeczytaniu ma się cholerną satysfakcję. I z tego co pamiętam miał świetną budowę, że rozdziały nie szły chronologicznie, tylko cały czas było skakanie w czasoprzestrzeni i coś dodawane do wydarzeń z przeszłości. Trzeba było sobie samemu układać historię. Jesteś moją matką? podobno słabszy, ale nie czytałem. A chciałbym.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1643 dnia: Październik 06, 2014, 08:19:34 pm »
Możecie mi napisać czy warto inwestować w Fun Home? Zawsze chciałem kupić ten komiks, a teraz, przy III wydaniu jest okazja. Zawsze widziałem ten tytuł jako lekki i przyjemny, ale po lekturze Czy jesteś moją matką, mam obawy czy mam ochotę na kolejny komiks tej autorki. Niestety Czy jesteś moją matką strasznie mnie zmęczył i nie chcę powtórki z (nie)rozrywki.
O ile, dla mojej skromnej osoby, lektura "Czy jesteś moją matką" była masochistyczną drogą przez mękę mającą na celu oczyszczenia mej zbrukanej duszy ówczesnymi grzechami śmiertelnymi, o tyle śmiało mogę powiedziec, iż "Fun home" było jedynie takim sobie niewielkim, nudnym biczowankiem przed snem. Tak czy owak, moja skromna osoba uważa, iż Alison Bechdel jest niestrawną, przeintelektualizowaną, egocentryczną osobą, której wydaje się, iż los (a może raczej paskudny zbokol ojciec) obdarzył ją nie tylko homoseksualizmem, ale również geniuszem (to pewnie odziedziczyła, przynajmniej w pewnym stopniu, po matce) co najmniej na miarę dziecka Virginii Woolf i Prousta (oczywiście o ile Virginia byłaby kierowcą płci męskiej i miała na imię Albertyna). Tym wszystkim naznaczona jest jej twórczość i polecam ją każdemu, jako demonstrację utworu napisanego przez sztuczną inteligencję, który co prawda ma dośc szeroką wiedzę na temat literatury (jednak nie psychologii - co to to nie!!!), acz brak jej iskry bożej okreslanej jako kreatywność.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1644 dnia: Październik 06, 2014, 08:26:40 pm »
O ile, dla mojej skromnej osoby, lektura "Czy jesteś moją matką" była masochistyczną drogą przez mękę mającą na celu oczyszczenia mej zbrukanej duszy ówczesnymi grzechami śmiertelnymi, o tyle śmiało mogę powiedziec, iż "Fun home" było jedynie takim sobie niewielkim, nudnym biczowankiem przed snem. Tak czy owak, moja skromna osoba uważa, iż Alison Bechdel jest niestrawną, przeintelektualizowaną, egocentryczną osobą, której wydaje się, iż los (a może raczej paskudny zbokol ojciec) obdarzył ją nie tylko homoseksualizmem, ale również geniuszem (to pewnie odziedziczyła, przynajmniej w pewnym stopniu, po matce) co najmniej na miarę dziecka Virginii Woolf i Prousta (oczywiście o ile Virginia byłaby kierowcą płci męskiej i miała na imię Albertyna). Tym wszystkim naznaczona jest jej twórczość i polecam ją każdemu, jako demonstrację utworu napisanego przez sztuczną inteligencję, który co prawda ma dośc szeroką wiedzę na temat literatury (jednak nie psychologii - co to to nie!!!), acz brak jej iskry bożej okreslanej jako kreatywność.
To najfajniejszy post jaki napisałeś na tym forum. :)

Offline graves

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1645 dnia: Październik 06, 2014, 08:30:42 pm »
Faktycznie fajny post. Ja bym drugi raz nie przeczytał Fun Home nawet jakby mnie biczowali :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pokia

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1646 dnia: Październik 06, 2014, 08:31:37 pm »
Mega dobry komiks. Literacki, dość trudny w odbiorze, ale po przeczytaniu ma się cholerną satysfakcję. I z tego co pamiętam miał świetną budowę, że rozdziały nie szły chronologicznie, tylko cały czas było skakanie w czasoprzestrzeni i coś dodawane do wydarzeń z przeszłości. Trzeba było sobie samemu układać historię. Jesteś moją matką? podobno słabszy, ale nie czytałem. A chciałbym.

Jesteś moją matką? to ciężka lektura, napisana chyba dla miłośników psychoanalizy. Znajdziesz w nim ciągłe odniesienia do konkretnych prac, z tego co pamiętam to Freuda i kilku innych naukowców. Jeśli w tym nie siedzisz, to możesz być mocno zdezorientowany. Ja nie będę udawał wszystko zrozumiałem, żeby nie wypaść na głąba.

Naprawdę zawsze chciałem łyknąć Fun Home, i chyba zaryzykuję, ale jeśli pani Alison znowu zrobi mi taki sam numer, to trzeciego komiksu jej autorstw już nie kupię.

Offline Qwant

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1647 dnia: Październik 06, 2014, 08:53:02 pm »
Ja Fun Home czytałem dość dawno i pamiętam, że bardzo mi się podobało. Jej relacja z ojcem opisana była na różnych płaszczyznach i ukazana w kolejnych rozdziałach od różnej strony. Pamiętam, że sporo tam było o literaturze, głównie amerykańskiej. (zastrzegam się, że czytałem dawno)
Tutaj masz videorecenzje.
Wrażenie zrobiła na mnie także okładka (z obwolutą). To komiks m.in. o comming-out'cie, a komiks pod obwolutą jest różowy. Czy okładka może w fajniejszy i celniejszy (a zarazem bardzo prosty sposób) korespondować z treścią komiksu? Niestety późniejsze wydania były bez obwoluty.

"Jesteś moją matką?" zacząłem czytać zadowolony, że łyknę kolejną perełkę. Odłożyłem go po trzecim rozdziale.

Offline Komediant

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1648 dnia: Październik 06, 2014, 10:57:31 pm »
Ja "Jesteś..." czytałem po rozdziale, podchodząc do tego z taką miną jakbym sie rozsiadał w fotelu dentystycznym. Wydanie pierwsza klasa, ale pani Bechdel juz raczej podziękuje i nie pisze sie na więcej.

Offline Itachi

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1649 dnia: Październik 12, 2014, 09:31:03 pm »
Po tym szale ze wznowieniami/nowościami w październiku mogę teraz z czystym sumieniem napisać, że czekam na: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/254063-prosto-z-piekla-ii-wydanie jak Rydzyk na pieniądze emerytów (bez obrazy Emeryt :wink: )!
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2014, 09:54:09 pm wysłana przez Itachi »

 

anything