Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1710 dnia: Listopad 10, 2014, 05:33:44 pm »
Bym zapomniał. Jeszcze "Alicja" Szyłaka.

Offline kenji

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1711 dnia: Listopad 10, 2014, 05:49:12 pm »
Opowieści z Hrabstwa Essex
Portugalia
Wykiwani
Habibi

Offline Kris1982

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1712 dnia: Listopad 10, 2014, 06:18:20 pm »
Wypowiedziały się narazie trzy osoby a mi już się lista komiksów do kupienia powiększyła o :
Wykiwani, Syberyjskie sny , Opowieść rybaka , Rewolucje , Egipskie księżniczki , Cafe Budapeszt , Wybryki Xinphixeroxa , Żegnaj Chunky Rice
Mój portfel was nienawidzi a ja zupełnie odwrotnie :)


Offline podwawelski

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1713 dnia: Listopad 10, 2014, 06:44:36 pm »
Blankets i Habibi są cudowne w każdym kadrze - must have. Do tego Wykiwani, Karuzela głupców, Fun Home, Super Pan Owoc, Opowieści z Hrabstwa Essex, Prosto z piekła, Profesor Bell, cały Skutnik - to mi przychodzi do głowy na szybko.

Offline Kris1982

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1714 dnia: Listopad 10, 2014, 06:47:50 pm »
Nie musicie powielać tych samych tytułów tylko jak co dopisujcie nowe jeszcze nie wymienione.
Kuki a jakie jest twoje top u Timofa?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1715 dnia: Listopad 10, 2014, 06:56:27 pm »
Oczywiście (prawie) wszystko, co proponują Koledzy. Dodatkowo, obok "Wykiwanych" dodałbym "Zbyt cool by dało się zapomnieć" A. Robinsona, bo "Zbyt cool..." jest taką perełką podobną do tej, jaką jest "Ogród..." w kontekście "Rycerzy..." Davida G.


I jeszcze, naprawdę genialna, wzruszająca i po prostu piękna rzecz, o której tutaj chyba nikt nie napisał, a trzeba to przeczytać i najlepiej mieć - "Nieskończona miłość, którą czuję do ciebie i inne historie" portugalskiego autora Paula Monteiro. Gdy to czytałem, to byłem zachwycony.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2014, 07:17:14 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline podwawelski

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1716 dnia: Listopad 10, 2014, 07:02:39 pm »
Nie musicie powielać tych samych tytułów tylko jak co dopisujcie nowe jeszcze nie wymienione.
Tak sobie myślę, że jak kilka osób coś poleca, to może warto bardziej się temu przyjrzeć, ale to tylko moje zdanie. 

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1717 dnia: Listopad 10, 2014, 07:15:27 pm »
Przerwało mi jakoś połączenie, to dopiszę.

"Zbyt cool...", to jest taka komiksowy, męski odpowiednik znanego filmu Coppoli "Peggy Sue wyszła za mąż".

Jeśli chodzi o moje Top z większych rzeczy, to - powtarzając za Kolegami - mnie z Timofa chyba najbardziej podobały się "Opowieści z Hrabstwa Essex". Po prostu piękne. Na drugim miejscu chyba "Habibi". Tutaj w końcu Thompson nareszcie nie tylko ładnie rysuje, ale również fabularnie pięknie daje radę.

U Timofa jest też dużo fajnych polskich rzeczy, w szczególności z tych dostępnych polecam Stefańca "Noir".

Offline Kris1982

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1718 dnia: Listopad 10, 2014, 07:30:48 pm »
Do listy dopisuję : Noir , Zbyt Cool... , Nieskończona miłość... , pierwsze słyszę o tych komiksach dla tego wielkie dzięki.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1719 dnia: Listopad 10, 2014, 07:35:58 pm »
subiektywne top5 od Timofa:

1. Prosto z Piekła
2. Opowieści z Hrabstwa Essex
3. Habibi
4. Dzienniki ukraińskie
5. Blankets

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1720 dnia: Listopad 10, 2014, 07:38:16 pm »
Z Timofem niestety albo naszczęście jest tak jak z KG, można w ciemno wejść prawie każdy ich komiks ale... cholernie cieszy mnie ilość dobrych opinii o "Zbyt cool..." bo wśród moich znajomych ten komiks przeszedł zupełnie bez echa mimo, że polecałem go mocno.


Moja polecanka wyglądałaby tak:

Opowieści z hrabstwa Essex (mimo, że znam po ang)
Zbyt cool żeby dało się zapomnieć
Blankets
Żegnaj Chunky Rice
Lost At Sea (przez sentyment do autora)
Prosto z piekła (bo to jedyny komiks gdzie naprawdę lepiej czytać po polsku bo angielski w oryginale jest męczący)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2014, 07:43:34 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1721 dnia: Listopad 10, 2014, 07:44:15 pm »
Jak już jesteśmy przy dopisywaniu do list, to choć nie miejsce na to tutaj, ale mam nadzieję, że moderatorzy ten mój OT przepuszczą, bo rzecz jest stara (2009) i nie ma chyba sensu zakładać nowego wątku w odpowiednim dziale, ale warto dopisać do listy GENIALNĄ, składającą sie jedynie z 2 części mangę: "Muzyka Marie". Piękna graficznie, wielowarstwowa "rozprawa" oniryczno-poetycko-filozoficzno-teologiczna o zaskakującym, wzruszającym zakończeniu. Jeśli nie czytaliście, to musicie ten japoński "Świat Edeny" koniecznie odwiedzić.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1722 dnia: Listopad 10, 2014, 07:50:23 pm »
Jak już jesteśmy przy dopisywaniu do list, to choć nie miejsce na to tutaj, ale mam nadzieję, że moderatorzy ten mój OT przepuszczą, bo rzecz jest stara (2009) i nie ma chyba sensu zakładać nowego wątku w odpowiednim dziale, ale warto dopisać do listy GENIALNĄ, składającą sie jedynie z 2 części mangę: "Muzyka Marie". Piękna graficznie, wielowarstwowa "rozprawa" oniryczno-poetycko-filozoficzno-teologiczna o zaskakującym, wzruszającym zakończeniu. Jeśli nie czytaliście, to musicie ten japoński "Świat Edeny" koniecznie odwiedzić.

czytaliśmy i możemy przychylić posta :smile: a jeśli już przy mangach Hanami jesteśmy, to jak odbieracie Osiedle Promieniste ?



Może byście się z tym przenieśli do japońskich?
Albo to albo wywalam, bo nie mogę tego tam przenieść
fragsel
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2014, 08:31:41 pm wysłana przez fragsel »

Offline Kris1982

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1723 dnia: Listopad 10, 2014, 09:32:23 pm »
Jak ktoś jeszcze wpadnie na jakiś tytuł od Timofa który nie był w ostatnich postach wymieniony a warty jest zapoznania niech pisze.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1724 dnia: Listopad 10, 2014, 09:37:30 pm »
no to jeszcze pozostał Joe Sacco i jego mistrzowska Strefa Bezpieczeństwa Gorozde i nadchodząca Palestyna :)