Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2040 dnia: Październik 12, 2015, 09:06:32 am »
Chodziło zapewne o osoby, które kupują, a nie mają czasu czytać i komiksy po zakupie lądują na półce.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2041 dnia: Październik 15, 2015, 07:03:03 pm »
Nowa zapowiedź z FB Timofa. Jeszcze w tym miesiącu. Kreska zachęcająca, ale chyba się nie skuszę...

Cytuj
Kong the King
 Autor: Osvaldo Medina
 Oprawa: twarda
 Format: 195X270mm
 Str.: 144
 Cena: 49 zł z VAT
 Odbiorcy: Wszyscy

Kręcenie filmu na odległej dziewiczej wyspie doprowadza do odkrycia tajemniczego tubylca o sercu tak wielkim, jak wielkie jest jego ciało. Chętnie przystaje on na podróż do Big City, gdzie wkrótce odkrywa, jak cienka jest linia pomiędzy sławą i chwałą, które mu obiecano, a biznesowym show i cyrkiem, w które go wrzucono.

Przez czystą złośliwość nie przyznamy, że Kong the King jest po prostu współczesnym spojrzeniem na klasykę kina. To całkiem nowy zwierzak, zakręcony roller coaster emocjonalnej głębi, bogatej w momenty pełne bezwzględności i czułości. 144-stronicowa, porywająca opowieść została opowiedziana bez użycia ANI JEDNEGO SŁOWA, tak jak nieme filmy z lat 20. XX w., co potrafi zrobić tylko prawdziwy mistrz komiksu, a takim niewątpliwie jest Portugalczyk OSVALDO MEDINA.

Premiera: 26 października

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2042 dnia: Październik 16, 2015, 11:15:33 am »
O kurde, Timof wypuści jeszcze w tym roku kontynuacje komiksów, które praktycznie dopiero co skończyłem i bardzo mi się podobały. :smile: Choć Aspirine ma trochę dużo stron, a 5. i 6. tom  Wampira to w sumie 110 stron...
Ale to chyba są kolejne tomy Wampira.

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/288000-aspirine
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/287999-ralph-azham

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2043 dnia: Październik 16, 2015, 01:57:18 pm »
Fajnie, że jeszcze w tym roku dostaniemy Aspirine! Ale póki co, ja wciąż czekam aż Czary zjary i Kroniki dyplomatyczne pojawią się w Literackiej...

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2044 dnia: Październik 17, 2015, 07:58:31 am »
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/288000-aspirine
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/287999-ralph-azham

Fantastyczne wieści!
O "Aspirine" chyba przez ponad pół roku nic nie słyszałem i myślałem, że już gdzieś zaginęła w akcji.
"Ralph" z kolei zaskakuje tym, że pojawia się tak prędko po zakończeniu pierwszego cyklu.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline freshmaker

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2045 dnia: Październik 17, 2015, 08:07:13 am »
trondheim rysuje bardzo szybko. byłem tym mocno zaskoczony przy okazji fkw. myślę, że dłużej trwa kolorowanie:)


pytanko - czy czary zjary dostępne obecnie w księgarniach są pozbawione błędów drukarskich? na fb była jakaś informacja po mfik.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2046 dnia: Październik 17, 2015, 09:42:58 am »
czary zjary dostępne obecnie w księgarniach.

O! Dzięki! Już są!

A na pewno są bez tych błędów co na festiwalu, bo przez to tak długo się nie pojawiały. Ja zaraz zamawiam.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2047 dnia: Październik 17, 2015, 11:04:33 am »
Ta Aspirine to nie, jak myślałem, jeszcze tylko dwa tomy serii Grande Vampire, ale więcej, bo seria potem zmieniła nazwę. Nadal nie wiem ile tego będzie w pojedynczych zeszytach, ale oba integrale, czyli Wampir i Aspiryna to niby to: http://www.bedetheque.com/serie-15023-BD-Bestiaire-amoureux.html

Offline perek82

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2048 dnia: Październik 23, 2015, 09:06:40 am »
dawno mi nie podszedł żaden komiks jak kroniki dyplomatyczne. Nie mogłem się oderwać. Niby nic się specjalnego w komiksie nie dzieje, ale wsiąkłem na całego. Minister przypomina mojego byłego szefa:)
Błyskotliwe, dowcipne dialogi. Bałem się, że rysunki mnie zmęczą (preferuję jednak bardziej realistyczną kreskę) ale nic takiego się nie stało.

No i sam komiks jest pięknie wydany - na grubym (tekturowym?) papierze. Dla mnie jedna z lepszych pozycji w 2015r.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline mack3

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2049 dnia: Październik 24, 2015, 03:35:54 am »
Takie krótkie pytanko - czy Timof wydał Równonoce bez folii?
Pytam, bo akurat dziś odebrałem paczkę z nieprzeczytane i niestety Równonoce były trochę podniszczone (ryski i obtarcia na okładce) przez nienajlepszse zabezpieczenie i właśnie brak folii. Pewnie będę wymieniał, a jestem ciekaw czy to ja trafiłem na taki egzemplarz bez folii czy Timof nie foliuje komiksów (nieczęsto kupuje rzeczy z tego wydawnictwa stąd nie wiem)?

Offline misiokles

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2050 dnia: Październik 24, 2015, 04:43:41 am »
Moja Równonoce są bez folii (literacka/stan mint).

Offline Mati29

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2051 dnia: Październik 24, 2015, 06:09:04 am »
Równonoce nie były drukowane w Polsce, stad m.in. brak folii.

Offline peta18

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2052 dnia: Październik 24, 2015, 06:21:43 am »
Inne nowosci timofa byly drukowane w Polsce i tez brak folii. Chyba nigdy nie bylo folii na komiksach timofa :) Przynajmniej na tych, ktore kupowalem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Motyl

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2053 dnia: Październik 24, 2015, 07:21:22 am »
Sagę o Atlasie i Axisie kupiłem zafoliowaną.

Offline peta18

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2054 dnia: Październik 24, 2015, 09:58:45 am »
Sagę o Atlasie i Axisie kupiłem zafoliowaną.
O! A ja nie. :(
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything