Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 684190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2250 dnia: Wrzesień 15, 2016, 02:40:30 pm »
Przeczytalem kilka dni temu "Kosmiczne rupiecie" i moge powiedziec, ze to graficznie jest bardzo ladny komiks: fajna kompozycja plansz, atrakcyjne kadry i splash pages charakteryzujace sie wysokim poziomem szczegolowsci, pomyslowe projekty postaci, pojazdow i w ogole otoczenia - w sumie jak to u Thompsona. Fabularnie zas sam pomysl zasadza sie na przeniesieniu przygody marynarskiej a'la Pippi Langstrumpf poszukujaca zaginionego ojca, w przestrzen kosmiczna, co ma rowniez odzwierciedlenie w samym designie pojazdow, w swiecie przedstawionym, jak i rowniez w samych zdarzeniach. Ale scenariuszowo, to nie wiem do konca dla kogo jest ten komiks, bo na pierwszy rzut oka, to chyba dla dzieci w wieku 5-7 lat, ale pojawiaja sie brzydkie slowa i, jak na moj gust, nieco drastyczne sceny jak na ten przedzial wiekowy. (Pomijajac juz fakt, ze cena jak na komiks dla dzieci nieco zaporowa.) Moze jest to wiec komiks kierowany dla niedorozwinietych doroslych? Tego nie wiem, ale jesli tak, to jest to komiks dla doroslych niedorozwinietych inaczej niz piszacy slowa niniejsze, bo mnie ta historia raczej nudzila. Jest "ladnie" i "duzo", ale to "ladnie" podczas lektury zatraca sie w "duzo" i nie zostaje nic.

Podsumowujac: Moje oczekiwania dotyczace "Kosmicznych rupieci", ktore wyrazilem w jednym z poprzednich postow w tym watku, nie spelnily sie. Wizualnie jestem kontent, zas rozpatrujac komiks jako calosc jestem na "nie".

mkolek81

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2251 dnia: Wrzesień 20, 2016, 10:00:28 am »
Info z FB Timofa
Cytuj
MAMY TO! Materiały do 2 i 3 tomu "Szóstego Rewolweru" wylądowały wreszcie u nas! Możecie spodziewać się ich w przyszłym roku!
Nareszcie.

Offline kalbaro74

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2252 dnia: Wrzesień 20, 2016, 10:24:26 am »
Nareszcie bo już myślałem że nie doczekam się polskiej kontynuacji.

Offline Mati29

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2253 dnia: Wrzesień 20, 2016, 10:42:39 am »
to jest tak dobre, że nie da się czekać :)
skonczyłem 6 trejd i jest bardzo dobrze. Czekam teraz na wydanie 4 tomu OHC zawierającego 7 i 8 trejd.
Polecam każdemu

Offline dagobert

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2254 dnia: Wrzesień 20, 2016, 10:56:57 am »
Podsumowujac: Moje oczekiwania dotyczace "Kosmicznych rupieci", ktore wyrazilem w jednym z poprzednich postow w tym watku, nie spelnily sie. Wizualnie jestem kontent, zas rozpatrujac komiks jako calosc jestem na "nie".
Dzięki za podzielenie się opinią, dzięki czemu już wiem, że jednak nie warto sięgać po ten komiks.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2255 dnia: Wrzesień 20, 2016, 11:53:19 am »
Dzięki za podzielenie się opinią, dzięki czemu już wiem, że jednak nie warto sięgać po ten komiks.
Mnie sie "podobał" tak, jak opisalem, niemniej wyglada na to, ze innym osobom podobal sie duzo, duzo bardziej - vide: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37316.0.html

Wiec moze jednak warto bys zakosztowal tego komiksu.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2256 dnia: Wrzesień 20, 2016, 12:10:50 pm »
Wiesz Kuki, większe znaczenie ma kto poleca niż ile osób. Są użytkownicy którzy będą pisać same superlatywy, oceniać 10/10 i omdlewać nad genialnością dzieła, a ja i tak grzecznie ominę ich polecanki. Ale niech tylko Nick czy Misiokles napiszą, że coś warto przeczytać. :D

Offline gobender

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2257 dnia: Wrzesień 20, 2016, 12:14:44 pm »
to jest tak dobre, że nie da się czekać :)
skonczyłem 6 trejd i jest bardzo dobrze. Czekam teraz na wydanie 4 tomu OHC zawierającego 7 i 8 trejd.
Polecam każdemu

Oh, a to nie bedzie ostatniego 9tego trejda w 4 tomie HC?
Zrobią w piątym razem ze spinoffami? W sumie chyba nie bo spinoffów też za dużo, a z kolei jeden ostatni trejd (9) w OHC był by dziwny.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2258 dnia: Wrzesień 20, 2016, 12:20:26 pm »
Jak ktoś się zaziewał na śmierć pierwszym trejdem tego sztampowego czytadełka (Szósty rewolwer), to warto sięgać dalej? Coś się zmienia?

Offline gobender

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2259 dnia: Wrzesień 20, 2016, 12:24:36 pm »
Jak ktoś się zaziewał na śmierć pierwszym trejdem tego sztampowego czytadełka (Szósty rewolwer), to warto sięgać dalej? Coś się zmienia?

Zapytaj Nicka albo Misioklesa :D

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2260 dnia: Wrzesień 20, 2016, 12:37:55 pm »
Zapytaj Nicka albo Misioklesa :D
No jak oni się tu wypowiedzą to będę bardzo kontent. Albo ktoś inny kogo kojarzę z bardzo dobrego gustu do komiksów. Coś jeszcze?

Offline dagobert

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2261 dnia: Wrzesień 20, 2016, 12:52:10 pm »
Mnie sie "podobał" tak, jak opisalem, niemniej wyglada na to, ze innym osobom podobal sie duzo, duzo bardziej - vide: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37316.0.html

Wiec moze jednak warto bys zakosztowal tego komiksu.

Nie wykluczone, że takie na takie kosztowanie (i wykosztowanie) jeszcze najdzie mnie ochota. Nie mniej to właśnie Twoja opinia dotyka interesującej mnie kwestii, czego poza samą koncepcją i realizację graficzną można szukać w tej pozycji. Jak na komiks, którego koszt jednak wymusza pewną refleksję przed zakupem, obawiam się lektura może być tylko wydmuszką - ładną dla oka, jednak mnie nie satysfakcjonującą. Oczywiście to tylko przypuszczenie, być może to zweryfikuje, ale na listę "muszę-to-zaraz-mieć-bo-jak-nie-to-będę-cierpiał-niesłychane-wewnętrzne-katusze" komiks nie trafił.


Z opiniami i polecajkami jest tak jak stwierdził Blaskowitz - niektóre pozytywne opinie są dla mnie wyraźnym znakiem ostrzegawczym, a nie zachętą;)


Offline Mati29

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2262 dnia: Wrzesień 20, 2016, 01:19:08 pm »
Jak ktoś się zaziewał na śmierć pierwszym trejdem tego sztampowego czytadełka (Szósty rewolwer), to warto sięgać dalej? Coś się zmienia?


Im dalej tym lepiej. Ale ja przy pierwszym nie ziewałem. Byłem zaciekawiony.
Drugi trejd przerzucił serię z OK na bardzo dobre, wręcz bardzo dobre - a potem poziom juz nie schodzi nizej




Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2263 dnia: Wrzesień 20, 2016, 01:46:48 pm »
Dzięki za opinię, po drugi jeszcze na próbę sięgnę.

Offline Blaksad

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #2264 dnia: Wrzesień 22, 2016, 07:57:22 pm »
"Szósty rewolwer" mnie bardzo rozczarował chociaż noty na goodreads ma wzrostowe przy kolejnych tomach i wydanie małoformatowe za taką cenę.

 

anything