Autor Wątek: Pytanie  (Przeczytany 8396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline warmer

Pytanie
« dnia: Kwiecień 13, 2003, 06:30:42 pm »
Mam pytanie:
-skąd można brać pewne figurki do Mordheima?Chodzi mi o Krasnoludy itp.
-można brać z WHFB?
-jak np.do WHFB nie ma figurki o danej nazwie to można walnąć inną bybeby z tej samej rasy itp?
-co to są te Mousillon,Arabia - Khemri?
iva la Vifon na sucho ^^

Offline Mart

Pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2003, 07:59:39 pm »
Figurki mogą być z batla ,lub innych systemów fantazy(historyczne też ale tylko ludzi),ale muszą być w skali.
Oczywiście że można zastąpić daną figurke inną z tej rasy ,ale wtedy warto zajrzeć do zasad i flufu(opisu fabularnego bandy)które figurki najlepiej odpowiadają,czasem jednak ,gdy nie ma innego wyjścia warto zastanowić się nad konwersją.

(Ostatnia pytanie) W podstawowym podręczniku zawarte są zasady umożliwiające rozegranie kampanii w Mordheim,pozostałe dodatki zawieraję zasady dodatkowe umożliwiają ce rozegranie kampanii w Lusitarii,Khermii i innych lokacjach(dodatkowo bandy charakterystyczne dla tych lokacjii złożone z mieszkańców tych ziem).

Offline Vatt'ghern

Pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2003, 08:18:01 pm »
zdaje sie warmer jest dosc zielony w te klocki, skoro nie wie, co to arabia - khemrii, wiec postaram sie jakos to opisac.

swiat warhamera jest bardzo podobny do naszego mniej wiecej z poczatku renesansu. rozumisz - fantasy, ale najwieksze ludzkie panstwo - Imperium (kalka z Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego) - ma w swyma arsenale bronie oparte na prochu. obok Imperium jest panstwo o nazwie Bretonnia, kraina rodem ze sredniowiecza, z calymi stadami dekadenckich rycerzy. w panstwie tym lerzy pewnie miasto, Mousillon, nawet na tle reszty kraju wyjatkowo zepsute. lezy w niezdrowej, bagiennej dolinie, wiec dosc szybko sie wyludnilo. opuszczone miejsca po bretonczykach zajely przerazajace monstra, takie jak skaveny, nieumarli, mutanci, kultysci chaosu. nieliczni prawi ludzie wyniesli sie stad dawno, zostal wiec jedynie tzw element, ktory smialo moze konkurowac z reszta o prymat bycia najwieksza plaga tego miasta.

arabia... to arabia, chyba jasne. znajduje sie na poludnie od Starego Swiata (Europa), mieszkaja tam na rozleglych pustyniach swietnie przystosowani do ekstremalnych warunkow nomadzi. kiedys znajdowalo sie tam potezne krolestwo Khemrii (Egipt), ale w wyniku strasznych zdazen, o ktorych nei czas i nei miejsce teraz opowiadac, cala jego ludnosc zamienila sie w nieumarlych. strzega oni teraz swoich wspanialych grobowcow - swiatyn przed lupiezcza tluszcza, pragnaca posiasc legendarne bogactwa antycznych krolow.

jezeli wiesz, co to za gra mordheim, to powinienes sie domyslic, jak ten background jest wykozystywany do rozgrywek

Offline skolo

Pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2003, 11:17:53 pm »
mousillon, miasto mgieł, gdzie jak wyjdziesz, to albo cie zje mgła, albo jakiś truposz :) - bardzo ciekawy dodatek. pracuje nad nim.........

arabia, nomadzi, szeherezady, nefreci, alladyni, lampy magiczne i dywany latające (sic!).........

lustria, azteckie klimaty z jaszczuroludami zamieszkujacymi bagienne dzungle + wszedobylskie gobbosy na wielgaśnych pająkach ;) no i o Amazonkach nie mozna zapomniec hehe.hhrmrm.........

Karak-azgal, kopalnie, krasnoludy, glebokie tunele prowadzace wprost do smoczych jam lub kryjówek klanow Skaveńskich........

moze mcie pomysl na jakis polski setting? bylo by ciekawie ;)), moze jakies kozackie klimaty kislevickopodobne? jakas sicz czy coś ;)

Offline drachenfeles

Pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2003, 08:22:50 am »
Ja kiedyś zacząłem pisać coś o nazwie "The frozen north", gdzie rozgrywki miały się toczyć w spaczonym mieście Praag i w krainie trolli.

Offline Mart

Pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2003, 08:30:31 am »
Skolo sam myślałem o takim settingu pare pomysłów mam ,ale ciągle nie umie wymyślić czego by mieli tam szukać ci wszyscy awanturnicy(wyrdstone? ,złoto? ,artefakty?).

Ja myślałem o walkach w stepie(więcej wojowników konnych,tabory itp.).
Oczywiście nie oznacz to że na planszy miłoby nic nie być.

Offline Dracon2

Pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2003, 04:35:56 pm »
albo rozgrywka na wsi :D
bandy wsioków, obory, stodoły i polne drogi oraz pola :)

albo cyrk (czyt. sejm)
bandy trędowatych (od ang. leper-trędowaty) zombii w czerwono-białych krawatach, rycerze spod herbu żółtych gwaizdek na niebieskim tle itp.

Offline Mart

Pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2003, 05:06:42 pm »
Myślałem raczej(to tylko przykłady)gangi kozaków,zaściankowej szlachty,
magnackich dworaków,lisończyków itp(ogólnie cały setting miałby się opierać na starciach konnicy,rydwanów).

Offline Dracon2

Pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2003, 05:41:09 pm »
ja tylko żartowałem, czyli rozumiem że setting miał by być w czasach przedrozbiorwych (liberum veto i te sprawy), ale wtedy musiała by być skorumpowana szlachta itp.

Offline warmer

Pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2003, 06:17:31 pm »
a moze tak setting cos ala 2 wojna  :D
iva la Vifon na sucho ^^

Offline drachenfeles

Pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2003, 06:41:19 pm »
spokojnie panowie, nie rozpędzajmy się II wojna i siedemanstowieczna polska to raczej słabo pasuje do klimatu starego świata.

Offline Dracon2

Pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2003, 07:21:06 pm »
tyle że zauważ że imperium ma proch itp. czyli ok. XV-XVII, bretonia średniowieczna europa czyli ok. XII więc ulokowanie setting jest lekkim problemem, a i kislevici mają proch czyli ja bym dał XVII wiek.
A pozatym czy atak chaosu na kislev to nie mogą być rozbiory Polski?

Offline Dracon2

Pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2003, 07:27:55 pm »
A ja bym dał pogranicze kislevu z pustyniami chałasu i  dzieje się to TERAZ, nie, nie chodzi o to teraz, tylko teraz w świecie warhammera, czyli przygotowanie do ataku chałasu, stres, strach, nasilone ataki beastmenów (oczywiście odrazu osłabiłbym T fuczaków), elficko-krasnoludzko-ludzkie patrole, ataki barbarzyńców (wspieranych przez ogry) itp., itd.

Offline Dracon2

Pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2003, 07:31:08 pm »
Cytat: "drachenfeles"
spokojnie panowie, nie rozpędzajmy się II wojna i siedemanstowieczna polska to raczej słabo pasuje do klimatu starego świata.


tak tyle że większość histori świata warhammera jest wciśniętych z prawidziwego życia, na przykład: zabicie cielesnej powłoki tzeentcha przez króla krasnoludów podczas wilekiej walki i powstanie przez promieniowanie po zabiciu powłoki cielesnej ogrów to przecież wybuch reaktora w czernobylu i powstanie mutantów po promiennych.

Offline drachenfeles

Pytanie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2003, 07:34:52 pm »
wiem wiem, ale II wojna i szlachta polska to raczej nie te klimaty.