trawa

Autor Wątek: (Kto tu zagląda?) Team_Say:  (Przeczytany 397026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2130 dnia: Czerwiec 03, 2009, 05:30:09 pm »
EyeToy to kamerka z bardzo slaba rozdzielczoscia szukajaca poruszajacych sie obiektow (maxymalnie 1 osoba) i wymagajaca duzego kontrastu koloru by cokolwiek zdzialac (o depth perception, face recognition i voice recognition zapomnij).

Z filmikow promujacych Natal'a widac ze rozpoznaje wiele osob na raz i jak sie poruszaja w 3D. Moze rozpoznac osobe i pozwala sterowac glosem (e.g. motyw z Netflixem - "play movie", etc). Skanowanie swoich przedmiotow tez nie jest glupie. Technologicznie Natal jest lata swietlne przed EyeToyem...

Offline fin

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2131 dnia: Czerwiec 03, 2009, 08:11:29 pm »
Czyli koncepcja ta sama tylko wykonanie lepsze.
Naprawde sadzicie ze powstanie cos wiecej niz to co jest na wii?

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2132 dnia: Czerwiec 03, 2009, 08:44:20 pm »
No rynek pokaże co ma przyszłość, nieraz już tak było, np. z setkami różnych sposobów sterowania pierwszymi konsolami video (jakieś pokrętła, wędziska, wolanty i pistolety) albo z myszką, bo sama kulka się jakoś nie przyjęła. Można się spodziewać, że któraś z nowych metod sterowania kompem/konsolą będzie oparta o ruchy rąk i ciała, bo to naturalne dla człowieka, a szybsze niż komunikaty głosowe i wygodniejsze niż ekran dotykowy. Aaa, no i święty Graal wyświetlania obrazu - wyświetlacze holograficzne - ciekawe która z opcji trafi w końcu pod strzechy.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline DARKMAN

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2133 dnia: Czerwiec 03, 2009, 08:47:08 pm »
Hmmm wg mnie o cos wiecej niz jest na Wii zupelnie nie trudno (dlatego wlasnie Nintendo wypuszcza ten add on co ma polepszyc prezycje). Z pokazu Sony jasno widac ze skupili sie wlasnie na ulepszeniu tego co jest na Wii (swoja droga IMHO pokazali taki wczesny prototyp tylko dlatego, ze MS pokazal Natal'a dzien wczesniej). MS poszedl o krok dalej...

Zobaczymy jaki bedzie efekt koncowy ale wg mnie mozliwosci sa jak najbardziej spore. Obczaj trailer Natala z E3 (link zapodany przez Sajuuk') - ja jestem pod sporym wrazeniem.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2134 dnia: Czerwiec 04, 2009, 08:32:42 am »
DARKMAN --> Natal niby fajny, ale to tylko trailer, z dopiskiem w rogu, że jest to tylko wizja produktu, a jego ostateczna funkcjonalność może się różnić od pokazanej. Sony pokazało konkret w działaniu, MS wizję na filmiku. Raczej nie ma czego porównywać.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2135 dnia: Czerwiec 04, 2009, 08:56:18 am »
Natala też można zobaczyć w praktyce.

http://www.youtube.com/watch?v=nWm_PygFotI
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2136 dnia: Czerwiec 04, 2009, 11:54:30 am »
Natala też można zobaczyć w praktyce.

http://www.youtube.com/watch?v=nWm_PygFotI

Ok...jest prezentacja live, tylko pokazuje rozszerzoną wersję Eye Toy. Poza tym może zabrzmię zbyt sceptycznie, ale nie wydaje Ci się, że ten obrazek słonia wyszedł mu ciut zbyt idealnie jak na "narzędzie" jakim go wykonywał?

Nie chcę za bardzo krakać, bo idea sama w sobie jest fajna. Ma jednak miejsca, w których są spore dziury: brak czegoś, co wykona akcję w stylu triggera; co z różnymi wersjami językowymi w przypadku rozpoznawania mowy...

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2137 dnia: Czerwiec 04, 2009, 12:25:52 pm »
Nie chcę za bardzo krakać, bo idea sama w sobie jest fajna. Ma jednak miejsca, w których są spore dziury: brak czegoś, co wykona akcję w stylu triggera; co z różnymi wersjami językowymi w przypadku rozpoznawania mowy...

Już bym wolał angielską niż polską ;s To, co zrobili z polską EndWar woła o pomstę do nieba. Nie dość, że ma problemy z TRZY, SZEŚĆ i innymi szeleszczącymi, to jeszcze przy skrótach pojawiają się problemy z rozpoznaniem i do tej pory nie wiem, na jakiej zasadzie to działa w przypadku BMR i BWP xD

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2138 dnia: Czerwiec 04, 2009, 02:06:22 pm »
Już bym wolał angielską niż polską ;s To, co zrobili z polską EndWar woła o pomstę do nieba. Nie dość, że ma problemy z TRZY, SZEŚĆ i innymi szeleszczącymi, to jeszcze przy skrótach pojawiają się problemy z rozpoznaniem i do tej pory nie wiem, na jakiej zasadzie to działa w przypadku BMR i BWP xD

No i właśnie tu jest pies pogrzebany. Ty wolisz angielską, ale są tacy, którzy będą woleli swoją ojczystą, bo mają problemy z angielskim. Albo pojawią się osoby z wadami wymowy i dupa zbita.

Pomysł fajny, ale zamiast poszerzać możliwości, wydaje się je mocno zawężać.

Offline fin

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2139 dnia: Czerwiec 04, 2009, 05:16:32 pm »
A prawda jest taka że rozpoznawanie głosu w endwarze nie działa ani w wersji polskiej ani angielskiej.

Offline DARKMAN

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2140 dnia: Czerwiec 05, 2009, 03:56:20 am »

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2141 dnia: Czerwiec 05, 2009, 07:10:12 am »
RUSE

O iw łaśnie w takich grach sprawdzałby się według mnie idealnie Natal. Tak, wiem, że ta prezentacja była na Surface Table, ale dla Natala to wymarzone środowisko.

Offline DARKMAN

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2142 dnia: Czerwiec 05, 2009, 07:13:54 pm »
Gambit -> cos dla Ciebie o Natal. IMHO ma to dosc spory potencjal :)

Offline Krova

Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2143 dnia: Czerwiec 06, 2009, 02:54:40 pm »
Opera 10 beta jest abstrakcyjnie szybka ._. Przy alphie zrobiłem "uhum, no faktycznie jakby szybciej działa", ale tutaj zwłaszcza przy moim 512kb/s róznica jest przeogromna  :eek:
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: (Kto tu zagląda?) Team_Say:
« Odpowiedź #2144 dnia: Czerwiec 06, 2009, 03:00:39 pm »
Hm.. na ubuntu 9.04 wcale nie działa lepiej niż poprzednia, spróbuję ją jeszcze odpalić na innym kernelu, ale tak na pierwszy rzut oka to różnice sprowadzają się do chromowanego wyglądu i gładkich czcionek.  :)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

 

anything