trawa

Autor Wątek: "Zakazana Archeologia"  (Przeczytany 11747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sadow

"Zakazana Archeologia"
« dnia: Sierpień 15, 2006, 11:29:18 am »
Cytuj
"Zakazana Archeologia". Uch, to dopiero gniot, nie dałem rady skończyć.


Ja w zasadzie nigdy nie zacząłem, czytałem tylko fragmenty i wybrane wycinki, a i to dość dawno, żeby jakiekolwiek szczegóły zapamiętać. Zresztą nie leży to w kręgu moich zainteresowań na najwyższej półce. Archeologiem nie jestem.
A że Tobie Vlodarius książka do gustu nie przypadła to mogłem się domyśleć ;)
Myśle, że niewielu archeologów z wykształceniem akademickim, wogóle bierze pod uwage takie rzeczy. Ale uważam, że nic strasznego by się nie stało, gdyby dopuszczać taką możliwość.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline 8jakis

"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2006, 11:54:47 am »
Ale wszystkie dowody z tej książki zostały obalone.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

Offline Sadow

"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2006, 12:09:45 pm »
A to ciekawe. Nie siedze za bardzo w tych klimatach to nie wiem. Jak masz jakieś info, linki lub tytuły książek to dawaj. Chętnie przejże.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2006, 07:00:10 am »
kiedys w Nie do wiary byl ten kolo od zakazanej archeologi... pamietam że nawijal o tym ze istnieje spisek który ma wmówic że ludzie ewoluowali z małp, ale on odkrył to że tak naprawde to ludzie i malpoludy zyly sobie jedonoczesnie przez wiele milionow lat i zadnej ewolucji, za to od dziesietek lat naukowcy probuja to wszystko utajnic podrzucajac falszywe dowody, mieszajac kosci....  :lol:
RIP Gildio...

Offline wujek_Trapsinger

"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2006, 11:30:37 am »
Cytat: "Vlodarius"

O ile dobrze pamiętam, bo takie bzdury staram sie wyrzucić z pamięći...




Bo nie zgadzają się z tym co piszą w podręcznikach?

Cytat: "8jakis"

Ale wszystkie dowody z tej książki zostały obalone.


A przez kogo jeśli wolno spytać? Autorzy opisali ok. 130 znalezisk które niepasują do teroii głoszonych przez oficjalną archeologie. Jeśli choć mała część z tych znalezisk jest prawdziwa, ignorancja archeologów jest porażająca. No ale dobrze, weżmy takie żłobione, metaliczne kule sprzed 2,8 miliardów lat(sic!). Jak to wytłumaczysz?

P.S. Wszystkim ludziom którzy krytykują Zakazaną Archeologie, polecam ją najpierw przeczytać. To naprawde rzeczowo przygotowana książka, bibliografia to się tam ciągnie przez 31 stron.

Offline Sadow

"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2006, 01:32:37 pm »
Cytuj
Bo nie zgadzają się z tym co piszą w podręcznikach?


No jednak to one są oficjalnym przekaźnikiem wiedzy. I chcesz czy nie chcesz, ale większość ludzi nie dopuszcza innych fantastycznych możliwości.

Cytuj
A przez kogo jeśli wolno spytać?


Tez sie wczoraj spytałem, bo mimo że słyszałem, że część dało się łatwo podważyć to nigdy nie słyszałem, że obalono wszystko co w tej książce było.
No ale łatwo powiedzieć, gorzej z podaniem argumentów.

Cytuj
No ale dobrze, weżmy takie żłobione, metaliczne kule sprzed 2,8 miliardów lat(sic!). Jak to wytłumaczysz?


To teraz ja mam pytanie.
Skąd wiadomo, że one miały 2,8 miliarda lat? Jeżeli był badane, to jakie to było badanie. Bo ja też mam w domu kule armatnią znalezioną w starej żwirowni. I teraz moge powiedzieć że ma ona 600 lat, a może ma tylko 200 czy 150. Jestem ciekaw co do datacji tych eksponatów. Nie znam sie na tym, stąd te pytanie.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline wujek_Trapsinger

"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2006, 02:02:16 pm »
Służe. Kule są znajdowane przez górników w RPA w złożach Pyrofilitu, które powstały właśnie 2,8 miliarda lat temu. Znajdują się teraz w muzeum w Klerksdorp w Afryce Południowej. Zbadał je kustosz tamtejszego muzeum, Roelf Marx. Interesujące jest to, że kule są niezwykle twarde i nie można było ich zadrapać nawet stalowym ostrzem. Tym bardziej zastanawiające są trzy równoległe żłobki znajdujące się w miejscu jej największej szerokości.

Offline Sadow

"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2006, 02:30:18 pm »
Same kule widziałem na zdjęciach. Czyli,co nie wiadomo dotychczas z jakiego są materiału ?
Póki co, zawsze istnieje opcja że mogły zostac podłożone.
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline wujek_Trapsinger

"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2006, 02:45:17 pm »
Właściwie to niewiadomo. Kule są z litege, niebieskawego metalu, pokryte białymi plamkami. Niejaki profesor geologii (na Uniwersytecie w Potchefstroom) A. Bisschoff, wysunął hipoteze, jakoby kule te są konkrecjami limonitu(rodzaj rudy żelaza). Jednakże ma ona dwie wady. Po pierwsze limonit ma 4-5,5 stopnia w skali Mohsa, a kule są bardzo twarde. Po drugie konkrekcje limonitu występują w grupach niczym zlepione ze sobą bańki mydlane, a także nie są idealnie zaokrąglone jak znalezione kule. No i nie pojawiają się z trzema równoległymi rowkami biegnącymi dookoła ich powierzchni.


A tak na marginesie, to dziwi mnie, że autorzy ,,Zakazanej Archeologii" z góry zakładają że twórcami opisanych, niezwykłych znalezisk muszą być ludzie. Równie dobrze zrobić je mogła jakaś inna, wymarła już rasa...

Offline Vlodarius

"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2006, 07:55:11 pm »
Zakazana Archeologia to zbiór różnych "bugów" i tyle. Znam historię ( od wykładowcy profesora, nie z sieci) o 25 centówce bodajże z 1945 r, która znaleziono w grobowcu z okresu hellenistycznego na szczycie kopczyka monet z epoki przy nienaruszonych wartwach stratygraficznych(czyli nikt nie mógł w tym grzebać) ,ale nikt tego nie potraktował jako dowodu, że amerykańskie mennice powstały za Aleksandra Wielkiego i wybijały daty na zapas  :lol:
Zdarzają sie takie rzeczy, nie wszystko potrafimy ogarnąć, ale to co uskutecznia gośc z zakazanej Archeologii to akurat gangstarka naukowa.
Dużo jest innych zagadek, które nie wymagają takich jazd.

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2006, 08:07:19 pm »
co do tych kul to moly byc podrzucone lub cos tam ,zawsze to mozna jakos wytlumaczyc....
RIP Gildio...

Offline wujek_Trapsinger

"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2006, 09:14:47 pm »
Cytuj
Zakazana Archeologia to zbiór różnych "bugów" i tyle.


Fajnie. Tyle że nawet tej publikacji nie przeczytałeś i sądze że o tych ,,bugach" dużo nie wiesz...

Cytuj
Znam historię ( od wykładowcy profesora, nie z sieci) o 25 centówce bodajże z 1945 r, która znaleziono w grobowcu z okresu hellenistycznego na szczycie kopczyka monet z epoki przy nienaruszonych wartwach stratygraficznych(czyli nikt nie mógł w tym grzebać) ,ale nikt tego nie potraktował jako dowodu, że amerykańskie mennice powstały za Aleksandra Wielkiego i wybijały daty na zapas  


Nie przecze że część znalezisk, które znajdują się w książce nie musi być autentyczna. Ale większość jest co najmniej zastanawiająca.

Cytuj
Zdarzają sie takie rzeczy, nie wszystko potrafimy ogarnąć, ale to co uskutecznia gośc z zakazanej Archeologii to akurat gangstarka naukowa.


Nie bardzo wiem co rozumiesz pod pojęciem ,,gangstarki(chyba gangsterki ;) naukowej"

Cytuj
Dużo jest innych zagadek, które nie wymagają takich jazd.


Tzn. jakich jazd?

co do tych kul to moly byc podrzucone lub cos tam ,zawsze to mozna jakos wytlumaczyc....

Tak, napewno zostały podrzucone, skoro znaleziono je w litej skale.

Offline zaciekawiony

"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2006, 11:05:21 am »
Czyli jak rozumiem kule badał kustosz muzeum? nie naukowcy?
a prubowano to naruszyć ostrzami z węglików metali, które są czasem twardsze jak diament?
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline wujek_Trapsinger

"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2006, 11:51:57 am »
Oprócz tego profesora geologii, nikt z naukowców się tym nie zainteresował.
Nie, książka nic nie wspomina na temat naruszaniu ich ostrzami z węglików metali. Choć sądze że wtedy by ,,puściły" i dały by się np. ładnie przeciąć. Tym nie mniej trzeba wziąść pod uwage to, że badano je w latach osiedziesiątych.

Offline zaciekawiony

"Zakazana Archeologia"
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2006, 07:10:20 pm »
W takim razie nic dziwnego że okazały się Lite i Niezniszczalne. Nawet gdyby i dziś nie udało się coś odskrobać, to lasery mogą dać taką temperaturę że można by łatwo zbadać.
Ladna część znalezisk opisywanych jako tego typu dowody już nie istnieje. Oczyiście książki opisują to jako kontrolowane zniknięcia, tak czy siak wielu z tych rzeczy dokładnie nie przebadano, i przez lata zdążyły obrosnąć w mity.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/