trawa

Autor Wątek: Natura pola AT  (Przeczytany 123249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Natura pola AT
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 28, 2006, 05:38:44 pm »
haael moim zdaniem ma rację odnośnie uczuć i AT. Najlepiej pasujące do całości rozwiązanie.

Dread, z tym kwasem to kula w płot również ;) Może mnie jakiś forumowy fizyk poprawi, ale chyba przeciwstawne pola się niwelują całkowicie. Nie zostają w jakiejkolwiek postaci.


I przestańcie odbiegać coraz bardziej od tematu. Widzę że do tego rozmowa prowadzi, niestety.

Offline Frey Ikari

Natura pola AT
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 28, 2006, 06:06:03 pm »
Cytuj
Uczucia mogą brać się z duszy siedzącej w Evie, z dummy-plugu (bez duszy) i z pilota.

No to ładnie tylko z Dp nijak mi nie pasuje do zestawienia bo nie ma duszu więc raczej trudno o uczucia...
Cytuj
*Frey

Cytat:
Czasami się naprawdę zastanawiam czy Ty z natury nie potrafisz pomyślec nad tym co czytasz czy to po prostu alergia no moje posty. Myślą sterujesz evą a więc Rei wyobraziła sobie że Evę 00 tworzy pole AT i tak też się stało na tym polegał eksperyment by piloci nie musieli być w evach by walczyć.  

I o to chodziło!  a tym polegał eksperyment by piloci nie musieli być w evach by walczyć. - nie trzeba więc duszy, bo powstało ATF, prawda?

Wnosze o danie osta dla @ bo specjalnie pomija część mojego posta i pisze niedorzeczności, przez co coraz bardziej mnie irytuje.
Cytuj
Jak ktoś mówi do mnie że dzisiaj jest ładna pogoda, to nie rozważam opcji, że użył skrótu myślowego, i chodziło mu o smaczny obiad

Zapewne też nie myślisz że dla niego ładna pogoda jest gdy leje deszcz a ty nie cierpisz deszczu,ale że on powiedział ze jest ładna pogoda to Ty też uważasz że jest ładna.
Cytuj
Domyśl się, jak można udowodnić istnienie atomu, bo mi się nie chce.

Czyli wygrałem, przyznałeś się do porażki.
Cytuj
Po prostu włóczna jest specjalna

Taaa-a, a ja mam nie zwykłą skórkę zamszową i gdy ją pocieram to pojawiają sie nagie Rei i Asuka i robią rożne ciekawe rzeczy...,włócznia jest włócznią i nic tego nie zmieni.
Cytuj
Takie twoje złote myśli powodują, że odechciawa mi się czekać na twoją odpowiedź... Nie czaisz prostej zasady: "NIE PODPIERAJ SIĘ NA CZYMŚ CZE GO NIE MA" ? Jak nie, to nawet jest mi trochę przykro.

Twoja bezradność na nowe idee jest pocieszna... Przestań chować się za brzytwą bo ona nie jest dobra. To jest tak jak z stwierdzeniem że ktoś jest niepokonany i nie ma co startować, on nie jest nie pokonany po prostu narazie nikt go nie pokonał. Zapewne nie zrozumiesz tego ale to nic.
Cytuj
Rozumiem, że wplatamy w ten wątek jakieś schizy, czy ubzduranie moce nadprzyrodzone? Czy jak? Boże, skąd ty czerpiesz te pomysły...

No tak teraz wiem że nie jesteś katolikiem a więc czemu powołujesz sie na Boga??

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Natura pola AT
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 28, 2006, 06:34:34 pm »
Cytuj
No to ładnie tylko z Dp nijak mi nie pasuje do zestawienia bo nie ma duszu więc raczej trudno o uczucia...

Ale w serii wyraźnie jest powiedziane, że Dummy Plug ma uczucia. Maia mówi coś w stylu "30% emotional factor unclear". Causa finita.
Frey, nie odpowiadaj na tego posta. Wiem, że nie uwierzysz i nie piszę tego, żeby przekonać Ciebie.

Cytuj
Dread, z tym kwasem to kula w płot również Wink Może mnie jakiś forumowy fizyk poprawi, ale chyba przeciwstawne pola się niwelują całkowicie. Nie zostają w jakiejkolwiek postaci.

Tłumaczyłem już, że niwelowanie pola AT innym polem AT a niwelowanie pola AT polem AAT to dwie różne sprawy. W pierwszym wypadku zachodzi rekoneksja i pola łączą się jak dwie bańki mydlane. W drugim zachodzi anihilacja i pole pęka jak bańka mydlana.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Natura pola AT
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 28, 2006, 06:49:08 pm »
Powiem szczerze, że z rozmowy @ z Freyem mało już rozumiem.

Może uściślijmy fakty pomocnicze.  Brzytwa Ockhama za Wiki - Bytów nie mnożyć, fikcyj nie tworzyć, tłumaczyć fakty jak najprościej. W praktyce tłumaczy się to jako: proste rozwiązanie jest najlepsze albo nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie.

Ktoś czegoś nie rozumie? Trudno, prościej się nie da.

Nie wiem kto zaczął o atomach, ale pogonię następnego, który o atomie wspomni.


Fakt - Serieski miały pola a nie miały pilotów.
Pytanie - Co pozwalało im wytworzyć pole?

Fakt - Włócznia miała pole AAT. Pole nie było stałe, bo nie szłoby włóczni wziąć do łapy.
Pytanie - co uaktywniało pole?

- Gendo powiedział prostą rzecz: Nie ma juz czasu. Twoje Pole AT nie może już utrzymać twego ciała w całości. Nie wiem po co jakoś pokrętnie to interpretować.  Pomijając naturę oraz pochodzenie ATF wypowiedź Gendo jest prosta jak budowa cepa. Wnioski nie tyle się z niej wyciąga co sama wypowiedź jest wnioskiem.
O czym tu polemizować? Jedynie jak można to obalić, to udowodnić, że Gendo nie znał się na rzeczy i nie wiedział co mówi. Po co szukać i kombinować jak odpowiedź jest podana jak na tacy. I nie można tu mówić, że to pierwsza lepsza odpowiedź - to cytat z NGE i nic innego z NEG mu nie przeczy więc nie wiem po co wymyślać coś na siłę.

Jak już wspomniałem przychylam się do zdania haael, że źródłem ATF są uczucia, które z duszą nie muszą mieć nic wspólnego.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Natura pola AT
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 28, 2006, 08:31:13 pm »
Cytuj
Fakt - Serieski miały pola a nie miały pilotów.
Pytanie - Co pozwalało im wytworzyć pole?

Dummy Plugi z Kaworu i silniki S2.

Cytuj
Fakt - Włócznia miała pole AAT. Pole nie było stałe, bo nie szłoby włóczni wziąć do łapy.
Pytanie - co uaktywniało pole?

Pole AT. Włócznia to taki pocisk samonaprowadzający zmierzający w stronę silnego pola AT. Oba przypadki uaktywnienia Włóczni zachodziły, gdy jakaś istota próbowała zasłonić się polem AT. Rzucający włócznią generuje słabe pole AT. Gdyby wygenerował silne, to Włócznia zawróciłaby i go dziabnęła. Pole AAT generowane przez Włócznię jest silniejsze od pola AT Aniołów i Evangelionów, ale za słabe, żeby rozpuścić ludzkość. Do tego potrzebne jest pole Lilith.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Frey Ikari

Natura pola AT
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 29, 2006, 07:57:09 pm »
Cytuj
Jak już wspomniałem przychylam się do zdania haael, że źródłem ATF są uczucia, które z duszą nie muszą mieć nic wspólnego.

No to skąd te uczucia się biorą...??
Cytuj
Pole AAT generowane przez Włócznię jest silniejsze od pola AT Aniołów i Evangelionów, ale za słabe, żeby rozpuścić ludzkość. Do tego potrzebne jest pole Lilith

Taaa-a. a jak to jest możliwe by przedmiot wytwarzał jakiekolwiek pole, może zaraz napiszecie że z uczuć?? Jeśli tak to powiem to tak:
Już dwa kamienie mają więcej szans na dogadanie się ze soba.

Swoją drogą napiszcie jak wyobrażacie sobie to trzymania ciała razem bo chyba tu tkwi problem dla mnie pole AT nie opasuje ciała jak np. worek pełen wody, tylko znajduje sie wewnątrz tego ciała.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Natura pola AT
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 29, 2006, 08:11:21 pm »
Uczucia tak jak umysł mogą być symulowane - Dummy Plug to zapewnia.

Czy Włócznia ma AATF czy po prostu potrafi przebić się przez ATF to nie wiem, ale skutki widzimy w NGE wyraźnie. Poza tym Włócznia nie jest zwyczajnym przedmiotem, zwyczajnie też się nie zachowuje (szczególnie w Endzie) Nie ma więc co jej do kamienia porównywać.

Zresztą nie wiemy za dużo o naturze samego AATF poza tym, że neguje pole AT.

A co do przedstawienia ATF jako przenikającego całe ciało to jak najbardziej się zgodzę. Nigdy nie twierdziłem, że jest to pole powierzchniowe i nawet o tym już wspomniałem wcześniej. Nie zmienia to faktu, że uważam jego nagły zanik zanim dusza opuści ciało za powód rozpuszczenia ciała. W tym przypadku liczy się kolejność. Pozwolę sobie więc uknuć tezę, że to dusza rozpuszcza ciało po zniknięciu ATF. Pole AT nadaje ciału kształt, bez pola dusza nie ma kontroli nad ciałem i ciało się rozpływa. Bo bez ATF człowiek nie ginie, dusza nie opuszcza tego świata tylko jest w stanie połączyć się z innymi duszami. Widać nie może opuścić ciała więc ciało przybiera formę pierwotnego oceanu pozwalającą łączyć się z innymi.

Offline Dreadorus Maximus

Natura pola AT
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 29, 2006, 09:20:44 pm »
Włócznia jest wyjątkowa i ma pole AAT. Tyle, to jest fakt wynikający wprost z serii, którego zanegować nie możemy.

Znalazłem też kolejny przykład użycia pola AT przez istotę pozbawioną duszy - Lilith. Lilith przybita do krzyża nie ma duszy, bo jest ona w Rei. Gdy Rei wyjmuje Włócznię z Lilith ta regeneruje sobie nogi. Wszelka regeneracja w NGE jest spowodowana AT, dlatego nie ma podstaw, by twierdzić, ze w tym przypadku było inaczej.

Dowód wprost z serii, że to pole AAT rozpuściło ciało, a nie opuszczająca je dusza. Dusze ludzkie w HCP przedstawione są jako czerwone kulki, które podążają do "stygmatów" GNR. Gdy Khil Lorentz rozpuszcza się, najpierw rozpływa mu się ciało, a dopiero potem z kałuży leci ku górze mała czerwona kulka.

Dodatkowo - gdy Rei udaje się w końcu stworzyć świat bez pól AT sama GNR się rozpada. Nie ma pola AT - nie ma także pola, które trzymało w kupie GNR.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Malek

Natura pola AT
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 29, 2006, 10:03:31 pm »
Ironicznie można by powiedzieć...   w kupie siła.

Offline Frey Ikari

Natura pola AT
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 30, 2006, 07:34:48 pm »
Czyli po raz kolejny miałem rację...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Natura pola AT
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 30, 2006, 07:37:35 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Czyli po raz kolejny miałem rację...


Odnośnie czego?

Offline @

Natura pola AT
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 30, 2006, 07:41:46 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Czyli po raz kolejny miałem rację...

eee...? W czym? :roll:

Offline Frey Ikari

Natura pola AT
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 31, 2006, 09:21:39 pm »
Cytuj
Odnośnie czego?

Odnośnie pola AT oczywiście...

Offline @

Natura pola AT
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 31, 2006, 09:24:44 pm »
eee... jak?
Przecież mówiłeś że pole AT nie trzyma ciała w kupie, tylko że dusza. A jest inaczej? :roll:

Offline Dreadorus Maximus

Natura pola AT
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 31, 2006, 10:43:15 pm »
Nie ma co dalej znęcać się nad Freyem, fakty mówią, że to nie dusza trzyma ciało w kupie i nie ma co dalej się nad tym rozwodzić.

Chyba, ze ktoś ma kontrargumenty.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

 

anything