Autor Wątek: Popularność WH40K  (Przeczytany 10521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pokpoko

Popularność WH40K
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 22, 2003, 07:22:48 am »
eej. tak źle nie jest....może nowych graczy przybywa owoli ale żeby zaraz umierało...

Offline Vlad_VoytaS

Popularność WH40K
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 22, 2003, 09:52:40 am »
Wedlug mnie niepopularnosc Wh40k wynika z poprzedniej edycji. Wielu ludzi wolalo wtedy grac w battla z jednego prostego powodu - mial latwiejsze zasady. Tak samo jak niektorzy ludzie mieli dosc Warzona, to nie przechodzili na Wh40k- bo zasady byly takze zawile - lecz na prostego i przyjemnego WHFB. Gdy weszla 3 edycja Wh40k to ludzie zaczeli w nia grac, wtedy podejrzewam najwiecej osob przestawialo sie na ten system, gdyz WHFB mial jeszcze 5 edycje, ktora ludziom sie nudzila i byla mniej dopracowana. Po pewnym czasie wpadla na rynek z wielkim hukiem ;) 6 edycja battla i tak ludzie, ktorzy odeszli od niego na rzecz 40k wrocili. Na szczescie Wh40k rozwija sie w zastraszajacym tempie w Polsce, zaczyna grac coraz wieksza liczba graczy ogolne zainteresowanie fantasy jest coraz wieksze. Az dziw ze kiedys wszedlem do barda aby kupic sobie blister do Wh40k i goscie mnie pytali dlaczego nie gram w battla, i mowili ze Wh40k jest be :D Pozdrowienia...
                                                     V_V
ylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie,
na pustym niebie, jasny jest lot sokoła...
                                        Pieśń ku chwale Ea.

Offline Janek Pietkiewicz

Popularność WH40K
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 22, 2003, 09:53:27 am »
Cytat: "Pokpoko"
eej. tak źle nie jest....może nowych graczy przybywa owoli ale żeby zaraz umierało...

Ostatnio promocja WH40K w Polsce wygląda tak, że przyjeżdża pan Szyndler z figurkami Daemonhuntersów, wystawia je przeciwko demonicznej armii w proporcjach 10:1, wygrywa, wszyscy klaszczą, a on jedzie do następnego klubu...
Ja się nie dziwię, że nic nie chce w to grać.

Offline Wardancer

Popularność WH40K
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 22, 2003, 11:25:23 am »
Witam

Myślę że 40ka rozwija sie raczej coraz szybciej niż zamiera. Na ostatnim turnieju w W-wie było 18 osób. Zupełnie też inny niz jeszcze 2-3 lata temu jest dostęp do figurek (adresy sklepów nawet w WD-fie drukują 8) ).
Nie wiem czy to prawda ale wydaje mi sie że średnia wieku wśród graczy w 40k jest wyższa niż w WFB (wystarczy porównać zachowanie na turniejach..). Z drugiej strony ostatnio podejrzanie dużo osób namawia mnie na battla :D
Pozdr

Offline Nosferatu

Popularność WH40K
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 22, 2003, 01:01:57 pm »
Cytat: "Wardancer"
Witam

Myślę że 40ka rozwija sie raczej coraz szybciej niż zamiera. Na ostatnim turnieju w W-wie było 18 osób. Zupełnie też inny niz jeszcze 2-3 lata temu jest dostęp do figurek (adresy sklepów nawet w WD-fie drukują 8) ).
Nie wiem czy to prawda ale wydaje mi sie że średnia wieku wśród graczy w 40k jest wyższa niż w WFB (wystarczy porównać zachowanie na turniejach..). Z drugiej strony ostatnio podejrzanie dużo osób namawia mnie na battla :D
Pozdr


a co ma wiek do zachowania na turnieju?
w moim klubie gra wiele osob ktore nie maja jeszcze 18 lat i gra sie z nimi super
a widzialem tez starsze osoby potrafia zrec sie jak psy
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Offline Rufus

Popularność WH40K
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 22, 2003, 01:28:58 pm »
Co ma wiek do zachowania? Teoretycznie nic, ale czasami praktyka wykazuje ze starsi sa w stanie bardziej kontrolowac emocje albo daja upust tymze w bardziej zrozumialy sposob. Tak mi sie wydaje ...

Co do popularnosci ... to kwestia wieku, mysle ze szybciej chwytaja klimaty fantasy, zwlaszcza u mlodszych fanow ... i robia wieksze wrazenie, te pomalowane regimenty ... klocki piechoty.

A 40 sprawia wrazenie troche chaotycznej, okragle podstawki mniej figurek ... i specyficzny klimat.

I nie oszukujmy sie kazdy kto zaczyna przygode z Warhammerem lub WH40K raczej idzie na ilosc niz jakosc, potem zaczyna sie myslenie ...

Offline Wardancer

Popularność WH40K
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 22, 2003, 02:11:36 pm »
BTW
Nie wydaje Wam się, że karciana 40-ka jest w jakims stopniu konkurencją dla sys. figurkowego?
Sporo ludzi widuję grajacych w to w sklepach.

Pozdr

Offline Pokpoko

Popularność WH40K
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 22, 2003, 02:29:12 pm »
karcianka....widziałem ja tylko w WD...

Offline Rufus

Popularność WH40K
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 22, 2003, 03:18:34 pm »
Karcianka, nie lepiej zagrac w Pokera albo w Brydza jesli chodzi o karty ....?

Jak ktos lubi karty to napewno bedzie gral, ale nie wydaje mi sie zeby zastapily przyjemnosc grania figurkami, kolekcjonaowania, malowania, konwertowania ....

Offline Nosferatu

Popularność WH40K
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 22, 2003, 05:43:32 pm »
Cytat: "Vlad_VoytaS"
Wedlug mnie niepopularnosc Wh40k wynika z poprzedniej edycji. Wielu ludzi wolalo wtedy grac w battla z jednego prostego powodu - mial latwiejsze zasady. Tak samo jak niektorzy ludzie mieli dosc Warzona, to nie przechodzili na Wh40k- bo zasady byly takze zawile - lecz na prostego i przyjemnego WHFB. Gdy weszla 3 edycja Wh40k to ludzie zaczeli w nia grac, wtedy podejrzewam najwiecej osob przestawialo sie na ten system, gdyz WHFB mial jeszcze 5 edycje, ktora ludziom sie nudzila i byla mniej dopracowana. Po pewnym czasie wpadla na rynek z wielkim hukiem ;) 6 edycja battla i tak ludzie, ktorzy odeszli od niego na rzecz 40k wrocili.
                                                     V_V



z tego coslyszalem i jk przegladalem podrecznik to raczej wh40k ma prostsze zasady
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Offline Pokpoko

Popularność WH40K
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 22, 2003, 05:51:16 pm »
ale fakt faktem że Battl ma większy support w sklepach...

Offline Corey

Popularność WH40K
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 22, 2003, 07:49:19 pm »
wszystko tez od sklepu zalezy....
juz parokrotnie podchodzilem do WFB i jakos zawsze potem sprzedaje to co juz sobie skompletowalem, zawsze to jest Imperium, jakos mnei to nie wciaga zdecydwanie wole Wh40k jest jakas dlamne bardziej klimatyczna
+++++++++++++++++++++++
Wieża Aniołów
Serce Prawdziwego Mrocznego Anioła
www.wieza.aniolow.prv.pl

Offline Iberales

Popularność WH40K
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 22, 2003, 08:11:14 pm »
Fluff jest senowneiejszy i bardziej konsekwentny niż w WFb.
Tam zmenia się go całkowicie co dwie edycje...
W WH40k chyba nei am takcih problemów... :)
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline wste

Popularność WH40K
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 22, 2003, 08:20:00 pm »
Od pewnego czasu zastanawiam się nad zbieraniem WH40K i jest w nim pare rzeczy, ktore mnie - battlowca rażą. Chociażby jeszcze większe przegięcia niż WFB

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Pokpoko

Popularność WH40K
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 22, 2003, 08:33:32 pm »
jakie przegięcia? tak z ciekawości...