trawa

Autor Wątek: Oklepane motywy z anime  (Przeczytany 47480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 15, 2006, 08:09:18 pm »
Cytat: "Monkey10_PL"
Cytat: "Ryba"
Z glowy Krova.  ;) Dziwne to ale narazie to tylko w Chobitsach widzialem. :oops:

Love Hina - tak samo ;)


Nie widzialem na tyle co ogladalem  :lol:

Offline reizen

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 15, 2006, 08:13:02 pm »
Główny Bohater/Bohaterowie- Nie trzeba się zbytnio martwić o ich życie... jeżeli zginą to dopiero w ostatnim odcinku(lub zaraz po śmierci zostaną wskrzeszeni), więc drastycznych zmian w obsadzie nie ma.  :D
size=10]"This body holding me reminds me of my own mortality.
Embrace this moment. Remember. we are eternal.
all this pain is an illusion."
[/size]

Offline Beryl

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 16, 2006, 07:26:06 am »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Cytat: "Ryba"
Z glowy Krova.  ;) Dziwne to ale narazie to tylko w Chobitsach widzialem. :oops:


omg, to w każdej komedii echi jest i nie tylko. Tenchi Muyo, Full Metal Panic by długo nie szukać. A skąd oni to wytrzasnęli to nie mam pojęcia.

Nagły skok ciśnienia? Choć spotkałam się z wyjaśnieniem, że jest to symbol pewnego zjawiska w niższych rejonach danego bohatera.^^

Fajna jest za to ta symboliczna kropelka potu w scenach zażenowania.


Główni bohaterowie jako obiekt uwielbienia wszystkiego co chodzi dookoła - jeśli facet, chce go każda kobieta w okolicy ( i część facetów^^ - musi być przynajmniej jeden), jeśli kobita - analogicznie z męską częścią bohaterów. Mimo iż, jeśli jest to anime dla nastolatek, główna bohaterka to takie coś z dwiema dziwnymi rzeczami na głowie i pod wpływem najmniejszych emocji zaczyna się drzeć bardziej, niż ustawa przewiduje.

Wewnętrzne monologi w najmniej odpowiednich momentach - np podczas kopania piłki na meczu.^^


I jeszcze panienki unoszące się w powietrzu, otoczone swymi powiewającymi włosami i światłem, za to zwykle z zamkniętymi oczami i natchnionym wyrazem pyszczka. Blee.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Dreadorus Maximus

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 16, 2006, 08:41:50 am »
Jak dwie osoby chcą się pocałować, to zawsze coś im przeszkodzi. Zawsze.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline steelie

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 16, 2006, 09:02:28 am »
W NGE się udało. Chociaż Shinji się o mało nie udusił, więc chyba można to uznać za przeszkodę :)

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 16, 2006, 10:48:52 am »
Cytat: "Beryl"

Fajna jest za to ta symboliczna kropelka potu w scenach zażenowania.


Ta symboliczna kropelka potu już przeniknęła do kultury zachodniej i często jest tam wykorzystywana.

Offline Beryl

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 16, 2006, 11:09:55 am »
Nie aż tak często, bo znajom nieobeznany z anime zawsze mi się z początku dziwi, co to ma niby być. ;)  W czym sobie ten motyw pożyczyli właściwie?
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 16, 2006, 06:20:40 pm »
Cytat: "Beryl"
Nie aż tak często, bo znajom nieobeznany z anime zawsze mi się z początku dziwi, co to ma niby być. ;)


A czy Twój znajomy jest obeznany z produkcjami zachodnimi w których to się przewija?
Zobacz sobie choćby niektóre kreskówki na CN czy Fox Kids, a z komiksów to np w: Gotham Girls, Filler Bunny, Charm School, cyklu stripów Chrisa Giarrusso (tu pojawia się nawet styl super deformed). Bruce Timm lubi rysować "kropelki" swoim bohaterkom.

Offline raseku

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 16, 2006, 06:23:39 pm »
moze to nie jest jakis tam motyw ale

1)okularnicy czesto poprawiaja okulary jednym paluchem ( czasem dwoma) paluch owy umieszczajac na mostku miedzy szklami,
a jak to jest czarny charakter to przy tym poprawianiu burczy " hm"
w czasie poprawiania okulary robia sie odblaskowe tzn takie no.... wiecie  :roll:

2)jak jakis bohater jest powalony to macha bez konca wyprostowanymi rekami

3)generalnie wszyscy caly czas laza w takich samych ciuchach i maja takie same fryzury

4)jak ktos je to jest baaaa rdzoprawdopodobne ze zostanie mu ziarenko ryzu na policzku ( jak ktos pozera to na 100% sie usyfi )

5)w shoojo i innych milosciowych sakura lata w powietrzu tonami

oj sporo tego....

Nie zgadzam sie z Dreadem co do tego calowania, to juz zalezy od gatunku, ja nie mowie o hentajcach bo w sumie to zadnego nie widzialam, a wlasnie to w ogole sa hentaje gdzie gdzie sie bohaterowie kochaja a nie tylko seks uprawiaja?

Offline Qraq

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 16, 2006, 06:27:47 pm »
Cytat: "raseku"

1)okularnicy czesto poprawiaja okulary jednym paluchem ( czasem dwoma) paluch owy umieszczajac na mostku miedzy szklami,
a jak to jest czarny charakter to przy tym poprawianiu burczy " hm"
w czasie poprawiania okulary robia sie odblaskowe tzn takie no.... wiecie  :roll:

ja tak zawsze robie :P ale nie burcze

Offline Miyamoto Hachimaro

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 16, 2006, 07:15:25 pm »
[list=1]
  • Ja też poprawiam bryle jednym bądź dwoma paluchami. Podobno wyglądam wtedy zupełnie jak Kabuto z Naruto. Tym bardziej, że podobnie jak on mam włosy w kitę związane.
  • Masz na myśli coś takiego?
  • Dlaczego tak jest, wszyscy chyba wiedzą. Choć faktycznie, mnie również to zawsze dziwiło. Zwłaszcza, że ciuchy i fryzury zazwyczaj mają dość... nietypowe.
  • To znowuż nie jest aż taką zasadą. W NGE posiłki spożywane są często. A jakoś nie przypominam sobie, by bohaterowie jeść musieli z koryt :P
  • Dla odmiany, w dziełach adresowanych do osób nieco starszych zamiast kwiatków w powietrzu latają płyny ustrojowe. Mam oczywiście na myśli krew w gore, w hentai zaś... hmm... dajmy na to, że ślinę.[/list:o]
    Pozdrawiam serdecznie
    A.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline nolifesking

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 16, 2006, 07:35:09 pm »
Jeżeli już poprawia okulary jednym palcem to najczęsciej środkowym.
BTW tofu poprawia inaczej niż typowi okularnicy...chyba.
Oklepane jest (nie wiem czy to juz było)
kkrew z nosa albo inny dziwny przypadek na widok damskiego nagiego ciała:]

Offline misio141

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 16, 2006, 07:36:33 pm »
niezniszczalne ubrania i włosy, a także to że główni źli i brzydale nie imają się ciosów które niszczą planety (głównie DB, DBZ, DBGT)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline nolifesking

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 16, 2006, 07:39:19 pm »
Co do ubrań ubrania zwykle "goją" się razem z ciałem.
Przykład Bounto w Bleach.(anime)

Offline Ryba

Oklepane motywy z anime
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 16, 2006, 07:42:02 pm »
Odradzajace sie czesci ciala, przyklad Akira (choc nie do konca).