Autor Wątek: Hellblazer  (Przeczytany 160185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan Strach

Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 16, 2008, 01:41:25 pm »
Muszę przyznać, iż nie należę do grona zagorzałych miłośników czy też znawców komiksu, gdyż preferuję głównie literaturę. (Jednakże  trochę komiksów Marvela się przeczytało w życiu, szczególnie tych wydawanych przez tm-semic. To były dopiero komiksy, miały klasę, ciekawy scenariusz i rysunki. Gdy patrzę na te wydawane teraz, odczuwam smutek, gdyż w większości przypadków widzę przerost formy nad treścią. Uważam iż najlepsze komiksy -przynajmniej o superherosach wydawano w Stanach w latach 80 - tych i na początku 90 - tych).

Długo czekałem na serię komiksową która byłaby niebanalna, poważna w wymowie, poruszała ważne problemy, a jednocześnie nie była pozbawiona mistyczno - magicznej otoczki, którą jako fan fantastyki uwielbiam.
O Hellblazerze nasłuchałem się dużo dobrego i wydaje mi się, iż może to być pierwsza seria komiksowa którą zacznę kolekcjonować(Niebezpieczne Nawyki kupię z pewnością). Jak myślicie, nie zawiodę się na tej serii?
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej".

Siegmund Freud

Offline donTomaszek

Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 16, 2008, 02:34:59 pm »
Jesli nie zaczales jeszcze kolekcjonowac (a wnioskuje, ze nie), to polecam lekture serii Sandman. Jako fan fantastyki, powinienes byc usatysfakcjonowany.

Co do Hellblazera - czy Ci sie spodoba?
No coz, to w duzej mierze zalezy czego tak naprawde oczekujesz. Jesli szukasz klimatu z komiksow super-bohaterskich, z lat 80 czy poczatku 90, to nie jest komiks dla Ciebie. Hellblazer to w ogole nie jest komiks z gatunku super-hero. To raczej komiks z anty-bohaterem, manipulantem, mistykiem i czesto egoista w roli glownej.
Mi sie ten serial bardzo podoba.

Polecam wikipedie, czy zwykle google. Znajdziesz wszystko.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Pan Strach

Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 16, 2008, 02:56:09 pm »
Jesli nie zaczales jeszcze kolekcjonowac (a wnioskuje, ze nie), to polecam lekture serii Sandman. Jako fan fantastyki, powinienes byc usatysfakcjonowany.

Co do Hellblazera - czy Ci sie spodoba?
No coz, to w duzej mierze zalezy czego tak naprawde oczekujesz. Jesli szukasz klimatu z komiksow super-bohaterskich, z lat 80 czy poczatku 90, to nie jest komiks dla Ciebie. Hellblazer to w ogole nie jest komiks z gatunku super-hero. To raczej komiks z anty-bohaterem, manipulantem, mistykiem i czesto egoista w roli glownej.


Na coś takiego czekałem. Za superbohaterami specjalnie nie przepadam, gdyż twardo obstaje przy zdaniu, że ich najlepsze lata dawno minęły. Szukam czegoś dojrzałego, a z tego co mówisz wynika, iż ten komiks zdaje się spełniać moje wymagania. Lata temu zbrzydli mi cukierkowi i jednowymiarowi herosi, zresztą jest to jeden z powodów dla którego nieczęsto czytuję komiksy(superbohaterowie mają na tym rynku monopol i rzadko można znaleźć coś wartościowego), choć jakiś rok temu czytałem V jak vendetta i byłem wniebowzięty. Film był w porównaniu z komiksem kolejną banalną historyjką o zbawianiu świata, niemal zupełnie pozbawioną pierwotnego klimatu. Sandmana swego czasu chciałem kupić, ale zraziła mnie cena 1 tomu.

PS. A propos Hellblazera: swego czasu czytałem "Confessional" i byłem całkiem zadowolony, choć brakowało mi czegoś...trudno powiedzieć czego, może było zbyt mało Constantine'a w działaniu. Ale klimat całkiem intrygujący.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2008, 03:03:25 pm wysłana przez Pan Strach »
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej".

Siegmund Freud

Offline Comar

Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 16, 2008, 03:44:54 pm »
Lata temu zbrzydli mi cukierkowi i jednowymiarowi herosi, zresztą jest to jeden z powodów dla którego nieczęsto czytuję komiksy(superbohaterowie mają na tym rynku monopol i rzadko można znaleźć coś wartościowego)
No jeśli chodzi o polski rynek komiksowy to superbohaterów raczej nie ma się co obawiać, bo stanowią jedynie drobną część wydawanych u nas komiksów. Dużo łatwiej trafić na horror, sensację czy fantastykę. Po prostu w Polsce superbohaterowie sprzedają się raczej średnio. Co pewien czas jakieś wydawnictwo próbuje trochę ich rozruszać, ale zazwyczaj kończy się to mniej lub bardziej tragicznie.

Kontynuacja rozważań tutaj
graves
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2008, 01:39:15 pm wysłana przez graves »
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Julek_

Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 17, 2008, 09:29:16 pm »
To ja się pochwalę, że zabrałem się wreszcie za Hellblazera i męczę się z runem Delano :)

Offline donTomaszek

Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 18, 2008, 02:39:29 am »
xDrugiej, sluszna decyzja!
Ja rozpoczalem swa przygode z serialem od runu Azzarello, Setting Sun i dalej do rzeczy nowszych.
Czyta sie wysmienicie.
 :)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline yurek1

Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 18, 2008, 05:48:29 am »
ja czytam po kolei. niedawno skończyłem run Azzarello, na dniach zabieram się za Careya.

po przeczytaniu wszystkiego do Highwater włącznie stwierdzam, że zdecydowanie najlepiej wypada Azzarello, a depcze mu po piętach Ennis. kompletnie natomiast nie przekonuje mnie run Ellisa. Delano z deka oldskulowy, ale czyta się też nieźle.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 24, 2008, 07:52:55 pm »
Chciałem się wziąć za przygody Constantinea, gdyż ta postać spodobała mi się z gościnnych udziałów  w innych tytułach Vertigo.
Trochę szok mnie spotkał, jak zobaczyłem, ile jest tych runów i numerów :shock:! Jeszcze w totka nie wygrałem, więc zapytuję:
Które wydania zbiorcze polecacie, czyje runy są najlepsze?

Dzięki z  góry :)

Wystarczy, że zadasz sobie trud i przeczytasz ten temat. Odpowiedź zapewne znajdziesz.
graves
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2008, 08:25:46 pm wysłana przez graves »
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline yurek1

Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 25, 2008, 12:08:56 pm »
to ja tylko w ramach post scriptum do wrażenia, że Azzarello i Ennis wypadają najlepiej dodam, że run Careya podoba mi się słabo, co prawda pod koniec nieco się rozkręca, ale generalnie to ledwie dostateczny poziom.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Blacksad

Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 02, 2008, 03:08:32 pm »
Ja bym tylko chciał, żeby pana Manco odsuneli od rysowania serii. Strasznie to ciemne, niewyraźne i jakieś takie "ctr C - ctrl V". Aż mam wrażenie, że mi palce brudzi przy czytaniu.
Chrzań się, Smirnov

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Odp: tp hellblazer
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 17, 2008, 10:49:17 pm »
Od wczoraj dostępne Dangerous habits, i przy okazji zagadka. Znajdz 10 szczegółów, którymi różnią sie te 2 zdjecia :D
http://img252.imageshack.us/img252/9650/sdccconstantineoz1.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/5563/sdccmovieconstantineud0.jpg
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2008, 04:26:25 pm wysłana przez graves »

ramirez82

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 18, 2008, 05:57:25 am »
Przecież te zdjęcia są identyczne, niczym się nie różnią...

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 18, 2008, 08:06:45 am »
Jak to nie różnią?
Lewy lolek jest fanem komiksu a prawy filmu.

Offline yurek1

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 18, 2008, 08:58:33 am »
czemu trzymają niezapalone fajki? pewnie nie wolno tam palić. ech, prawdziwy Jasio C. by się nie przejął. hłe hłe.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Blacksad

Odp: Hellblazer
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 26, 2008, 05:57:29 pm »
Chyba wszyscy zniechęceni oczekiwaniem złapali za oryginały i polską edycją "Dangerous habits" nikt się nie przejął. Czekam na pakę z Imago z tym tytułem, ale ciekaw jestem, czy rodzima wersja satysfakcjonuje Szanownych Użytkowników:)
Chrzań się, Smirnov

 

anything