trawa

Autor Wątek: Frenzy........u nich to działa inaczej  (Przeczytany 8081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkaVen6

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 29, 2006, 07:19:02 pm »
a tak mi się podobała ta edycja, tyle rzeczy było fajnie wyjaśnionych i wogóle kupy się trzymało :x
eek & Destroy

Offline Asassello

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 29, 2006, 09:16:56 pm »
zadzialala tu zasada cos za cos :)

dodatkowy atak dla mounta ale w zamian nie mozna deklarowac szarz (same to robia :) ) :D

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline QUASSIMODO

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 29, 2006, 10:09:04 pm »
tia
tyle ze bez screena to kawaleria dostane dowolny oddzial pasci...ruszy za nim w pogon po czym wpadnie w kafarow przeciwnika
no i sie oponent rozpedzi-klasa

w/w to bedzie typowy scenariusz dla savage orcs
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Jankiel

  • Gość
Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 30, 2006, 10:03:04 am »
Robicie sobie problemy na siłę...
Nie deklaruje się szarż normalnie, tylko wpierw sprawdza, czy ma zasięg (możliwość szarży). Jak ma możliwość (czyli np. perspektywę odsunięcia sie screenującego go oddziału), to deklaruje, jak nie ma, nie deklaruje. Czy naprawdę tak ciężko trochę wysilić intelekt?

Offline b_sk

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 30, 2006, 10:41:21 am »
A ja nie wiem skąd u Ciebie taka pewność? "Charge reach" nie jest nigdzie w żaden sposób zdefiniowane i tak naprawdę może oznaczać wszystko, a zasada jest niedostatecznie opisana. Ja ten fragment czytałem już parę razy i wcale mi się to nie wydaje takie oczywiste. Nad Twoją interpretacją też myślałem, ale wymyśliłem parę głupich sytuacji, które mogą przy tym wyniknąć. Na przykład:
Przed Khorniarzami są psy, a ze trzy cale przed psami jest jakiś fast. Psy deklaruja szarżę na fasta. Fast jako "relative charge reaction" mówi flee, Jest więc w charge reach Khorniarzu, bo psy sie ruszą o więcej niż trzy cale i Khorniarze mogą dojść, ale ponieważ w tym momencie fast dostaje drugą szarżę oddziału o wiele droższego, powinien móc zmienić deklarację. Ale jak zmieni ją na hold do wtedy Khorniarze nie dochodzą i kółko się zamyka. Można zabronić zmiany deklarcji, ale wg zasad odpowiedzi są po wszystkich deklaracjach i znowu wychodzi głupota.

To jest jedna z głupot, która może wyniknąć, przy takim relatywnym ocenianiu co dochodzi, a co nie.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Shino

  • Gość
Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 30, 2006, 10:58:55 am »
albo inna sytuacja.. fast przed psami wzbudza fear.. czy frenzy sie uaktywni? przeciez psy moga go oblac..

Jankiel

  • Gość
Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 30, 2006, 11:01:06 am »
Cytuj
powinien móc zmienić deklarację

Czemu?
Cytuj
"Charge reach" nie jest nigdzie w żaden sposób zdefiniowane

Ależ oczywiście, że jest. W nawiasie następującym za tym wyrazeniem...

Offline b_sk

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 30, 2006, 03:21:31 pm »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
powinien móc zmienić deklarację

Czemu?

str 19
"After you declare your charges, but before you measure whether chargers are within range your opponenet declares how each charged unit will respond."
Oddział frenzy sprawdza zasięg, a potem deklaruje szarżę, więc wg rulebooka mam prawo na tą szarżę odpowiedzieć. Bo odpowiedzi są po wszystkich deklaracjach.
To wszystko jest głupio napisane i wg mnie nie do końca się trzyma kupy.
Cytuj

Cytuj
"Charge reach" nie jest nigdzie w żaden sposób zdefiniowane

Ależ oczywiście, że jest. W nawiasie następującym za tym wyrazeniem...

Średnio wyczerpuje to temat, bo tak samo mogę się spytać, gdzie jest zdefinowane "within charge move". Rulebook wogóle nie opisuje czegoś takiego jak szarża możliwa i niemożliwa (przynajmniej ja nie zauważyłem). Wg rulebooka jedynym warunkiem do zadeklarowania szarży jest to, czy widzę przeciwnika, czy nie, a potem sprawdzamy czy dochodzę. Ja nie uważam, że na 100% mam rację, ale nie uważam też, że jest to banalny problem z oczywistą odpowiedzią. Bo tak naprawdę treści to na ten temat jest mało, a wiele zostaje domysłów.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Jankiel

  • Gość
Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 30, 2006, 09:58:02 pm »
Cytuj
To wszystko jest głupio napisane i wg mnie nie do końca się trzyma kupy.

Wszystko byłoby ok, gdyby nie ten głupi dopisek (po reakcjach). Myślałem nad tym trochę - generalnie sprawa nie ma znaczenia przy flee czy hold (bo i tak gracz przewiduje, czy ci kornowcy w niego wpadną czy nie). Problem jest natomiast ze stand and shoot - trzeba go wykonać w wilki, ale nie można w rycerzy...

Przepraszam Cię. Miałeś rację, że to nie taka prosta sprawa.

Offline SkaVen6

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 01, 2006, 09:23:33 am »
mam prośbe, sprubujmy jakoś to usystymatyzować, tak żeby było wiadomo jak tym grać na nową edycje.
Gram mortalami khorna, na dodatek jestem dosyć wysoko w lidze i głupio by mi było usłyszeć na zakończenie ligi że wałowałem  :?
Sam na razie gram na stare zasady, bo nowe są dla mnie zbyt nie jasne.
ie chodzi mi o kwestie dodatkowego ataku dla koni, dla mnie ejst to drobiazg, ale szarża to już większy problem.

Czy jest tak, że frenzy nie pozwala na dobrowolną deklaracje szarży?
Konkretnie mi chodzi o sytuacje z psami screenującymi. Jak to w końcu jest?

P.S.
heh właśnie znalazłem 10 savage orków na dzikach  :D no poprostu wszędzie frenzy  ;)
eek & Destroy

Offline jagal

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 01, 2006, 05:09:56 pm »
cóż, wg cytatów nie można deklarować szarż z frenzy, to koniki deklarują ją za nas ;) ale ja to proponuje uściślić ;)
quote="RoMaN Lord of the Druchii"]siema chce byc PG



 Według mnie nigdy nie kozacze ale ok.[/quote]

Pzdr

jagal

Offline Asassello

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 01, 2006, 05:37:43 pm »
to ja tez cos zaproponuje.

niech Ci co sie zobowiazali do uscislania niech zrobia to przed 7.10, kiedy to odbeda juz sie pierwsze turnieje na zasadach 7ed. :)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline b_sk

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 01, 2006, 05:39:04 pm »
Cytat: "Trocki"
...generalnie sprawa nie ma znaczenia przy flee czy hold (bo i tak gracz przewiduje, czy ci kornowcy w niego wpadną czy nie)...

To też nie do końca. Bo jeśli są dwa oddziały przeciwnika do zaszarżowania dla Khorne'owców to "controlling player" decyduje. Więc nie wiadomo w co ci Khorne'owcy pójdą. Dziwne to jest bardzo i nie wiem czy ktokolwiek wie co tak naprawdę autor miał na myśli.  :?
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline grzech76

Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 02, 2006, 07:13:44 am »
Cytat: "Trocki"
Robicie sobie problemy na siłę...
Nie deklaruje się szarż normalnie, tylko wpierw sprawdza, czy ma zasięg (możliwość szarży). Jak ma możliwość (czyli np. perspektywę odsunięcia sie screenującego go oddziału), to deklaruje, jak nie ma, nie deklaruje. Czy naprawdę tak ciężko trochę wysilić intelekt?


tak, ale tu chodziło o kolejność ruszania szarż - to po pierwsze - frenzy zawsze będą na końcu wedle zasad

po drugie, oni muszą mieć możliwość zaszarżowania w momencie, gdy żadna szarża nie została ruszona. prawdę powiedziawszy, gdy teraz się nad tym zastanawiam, to nie wiem, czy można deklarować szarże gdy coś blokuje nam ruch, jak np drugi oddział, i liczyć na to, że on zaszarzuje.
musiałbym to doczytać, co uczynię jak znowu będę miał booka

Jankiel

  • Gość
Frenzy........u nich to działa inaczej
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 02, 2006, 07:47:08 am »
Cytuj
to nie wiem, czy można deklarować szarże gdy coś blokuje nam ruch, jak np drugi oddział, i liczyć na to, że on zaszarzuje.

A normalnymi jednostkami tak robisz. Dlaczego?