Autor Wątek: Musiszmieć z Marvela i DC  (Przeczytany 9057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badday

Musiszmieć z Marvela i DC
« dnia: Październik 04, 2006, 04:32:48 pm »
Witam
Idzie mi o to żeby zrobic jakis spis komiksow amerykańskich ,superhiroł, itp . Takie swoiste musiszmieć z tych dwoch wydawnictw.

Jak ja to widzę? Ano tak, piszemy bohatera, tytuł TP (bo to chyba tylko TP wchodzi w grę) ,mozna tez zamieścić streszczenie i uzasadnienie wyboru.

np SPIDERMAN - BLUE - ew. UZASADNIENIE
    BATMAN - DKR - ew. UZASADNIENIE
    DAREDEVIL - YELLOW

chodzi o to żeby to bylo jakoś zebrane w jedno miejsce. Kryterium wg mnie to komiks trzymający pewien poziom intelektualny:). Innymi słowy komiks fabularnie/scenariuszowo dla kogoś także powyżej 20 roku zycia a nie infantylne historyjki. Ewentualnie, jesli juz historyjka jest kiepska scenariuszowo to można w uzasadnieniu wychwalić rysunki przekonując tym samym ogól że to warte zakupu.
 
Tylko to jak tytuł mówi : "musiszmieć" a nie "możeszmieć" więć fanow poszczególnych bohaterów proszę o niewypisywanie tylko z sentymentu 20 pozycji dotyczących jednego hiroła:)
Postaram się edytować pierwszego posta żeby powstała taka bibliografia/zestaw komiksow amerykańskich, ktróre warto przeczytać.

Myśle, że przydać się to może zarówno zaczynającym przygodę z komiksem jak i takim jak ja którzy majać doświadczenie ze spidermanami, xmanami, punisherami etc. z TM SEMIC teraz troche zagubiony jestem gdy po latach chce wrócic do komiksu amerykańskiego. Zwlaszcza z komiksami oryginalnymi - nie wydanymi w Polsce pojawia się problem braku rozeznania co dobre.

Aha, jak wspomniałem, niech to będą bohaterowie świata Marvela i DC.  I tak tego towarzystwa jest dużo:)

Zwykle pomysłodawca tematu powinnien zacząć ,,wyliczanke" - z braku czasu wpiszę tu moje pozycje jutro.

A i jeszcze jedno (ale długi post wyszedł) to nie jest głosowanie/ranking tylko lista, więc niech 10 osób pod rząd nie wypisuje tego samego tytułu.

Zobaczymy co z tego wyjdzie

Do dzieła:)

Offline kas1

Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2006, 08:19:31 am »
Jakoś nikt się nie kwapi, żeby zacząc a i pomysłodawca zapomniał podac swojej listy a ze pomysł interesujący, więc na początek:

ELEKTRA - ASSASIN (scen. Frank Miller, graf. Bill Sienkiewicz) Pozycja, która zmusza do myślenia, niełatwa w odbiorze, wymaga kilkukrotnego przeczytania. Znakomicie narysowana przez Sienkiewicza. KOmiks został stworzony w (jeżeli sie nie mylę) w 1986r. a pomimo upływu czasu wcale się nie zestarzał, mało tego, dalej powala na kolana!

Offline incunabulum

Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2006, 09:47:08 pm »
Co trzeba mieć?? Hmm...z DC na bank Emerald Dawn (najlepiej I & II) :) ; Superman For All Seasons; Batman - Year One. Znalazło by się jeszcze sporo. Te pierwsze mi przyszły na myśl.

Offline xZera

Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2007, 12:36:14 am »
Stawiam na DC:

Kingdom Come
Superman For All Seasons - wcześniej wspomniane
Batman Arkham Asylum
Identity Crisis

52 - coś czuję, że seria naprawdę zmieni świat DC Comics.

No i dla mnie Number One - Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow, Alan'a Moore'a.
ie ważne co o Tobie piszą, ważne żeby nie przekęcali nazwiska.
Daily Planet - Pierwsza Polska Strona o Supermanie
http://superman.com.pl


Offline Macias

Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2007, 02:34:05 am »
"Supreme Power" plus "Squadron Supreme" (czyli z musu tez mini "hyperion", ale to rzecz zdecydowanie slabsza, tyle ze wyjasnia skad takie zmiany miedzy SP a SS), zdecydowanie jedna z najlepszych rzeczy Marvela obecnie.
"Ultimates"- druga pozycja po "supremverse", ktora pokazuje ze mozna zrobic dobry komiks o trykociarzach

Offline Blacksad

Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2007, 03:15:46 pm »
A z Marvela - pod warunkiem jako takiego obeznania w temacie - proponowałbym "Marvels" i "Powerless" - nie znudzi a może zaintrygować tak fana jak i profana.
Chrzań się, Smirnov

Offline dexxx

Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2007, 10:12:06 am »
No to i moje propozycje:

Marvels - była o tym mowa wcześniej;
Crisis on Infinite Earths - pozycja obowiązkowa dla fanów DC
Death of Superman - to komiks, o którym w chwili wydania (zeszytowego co prawda) mówił cały świat - nawet polskie programy informacyjne  ;)

Poza tym dorzuciłbym bym tu jeszcze parę tytułów ale większości z nich jeszcze nie mam na półce i znów bym doła załapał  :)
ez grosza, z pełnymi półkami...

Offline Modry

Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2007, 09:50:18 pm »
Ja bym dodał to co zostało w naszym pięknym kraju wydane (kolejność w miarę przypadkowa, prócz dwóch pierwszych pozycji, one przyszły mi do głowy w pierwszej kolejności):

1. Weapon X
2. Daredevil: The Man Without Fear
3. Spider-man: Torment
4. Batman - Powrót Mrocznego Rycerza
5. Batman - Rok pierwszy
6. Kingdom Come
7. Batman - Zabójczy żart
8. Green Lantern - Szmaragdowy Świt
9. Batman: Halloween
10. Superman - Na wszystkie pory roku

Może brakować co niektórych pozycji, ale poleciłem to co sam posiadam.

maticiom

  • Gość
Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2007, 05:55:13 pm »
Jeśli chodzi o moje Musiszmiec z Marvela i DC to są to napewno:

Marvel:
Obecnie cała historia"Civil War"- dla mnie naprawdę bomba.
Jeśli chodzi o serie to na pewno "New Avengers". Słyszałem też że "Moonknight" jest wyśmienity ale nie miałem okazji przeczytac.(wkrótce to nadrobię) Ponadto serie "Ultimate" i dla fanów mutantów "Astonishing X-men".

DC:
Na pewno "Batma Hush" i "Superman for tommorow". Te dwie bezsprzecznie należy przeczytac. No i "Identity Crisis".

Jest tego oczywiście więcej ale jeśli chodzi o MUSISZMIEC to te pozycje nadają się wyśmienicie do prywatnej kolekcji.

Offline Archie

Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2007, 08:17:40 pm »
Cytat: "maticiom"
Obecnie cała historia"Civil War"- dla mnie naprawdę bomba.

Cały crossover? Da się to spokojnie zmieścić w około pięćdziesięciu numerach.

Cytat: "maticiom"
Jeśli chodzi o serie to na pewno "New Avengers".

Nic specjalnego.

Cytat: "maticiom"
Słyszałem też że "Moonknight" jest wyśmienity ale nie miałem okazji przeczytac.

The Bottom jest bardzo dobre, ale już Midnight Sun to najzwyklejsza średniaweczka.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Anonimowy Grzybiarz

Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2007, 08:25:45 pm »
Cytat: "maticiom"

DC:
Na pewno "Batma Hush"


Zwykła (przydługa) historia, za dużo bohaterów, mało zaskakujące zakończenie (jak często bywa w przypadku Leoba - fajny początek i nudne koniec), miejscami naiwna(wytłumaczenie romansu Batman-Catwoman, operacja Bruce'a itp. rozpisywalem sie o tym w temacie o Batmanie)fabuła, i (wg. wielu) nie pasujące rysunki Jimma Lee. A poza tym jest OK ;)

maticiom

  • Gość
Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2007, 09:46:55 am »
Hmm... oczywiscie krytyka bywa różna- czasami ostra, czasami przychylna i często krytycy mają różne zdania na temat tego samego dzieła. Jeśli chodzi o mnie to Batman Hush jest historią wartą przeczytania. Podobał mi się bardzo. Oczywiście można doszukac sie kilku małych wtopek, ale z pewnościa nie można tego(bynajmniej wg mnie) nazwac "zwykłą (przydługą) historią"! A kreska Jima Lee- jak zwykle niebanalna i wyśmienita! (Chociaż jak wiadomo "Hush" powstał po dłuższej przerwie tego artysty).

Natomiast jesli chodzi a "Civil War" to zgadzam sie że da sie to spokojnie zmiescic w 50 numerach (sam preferuję czytanie albumowych wydań- wtedy mowa o okolo 10 albumach) lecz nie zmienia to faktu że ogólnie historia jest naprawde dobra i warto się nią zainteresowac.

Natomiast czy "New Avengers" to "nic specjalnego"? hmm... Archie mógłbyś uzasadnic swoją wypowiedź? Bo z tego co mi wiadomo to seria ta jest obecnie jedną ze sztandarowych w USA.

J.K. Gordon III

  • Gość
Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2007, 09:54:40 am »
Co do Batmanów - choćby w Polsce wyszło sporo lepszego stafu od Husha.
1. Mistrz nad mistrzami - "Powrót mrocznego rycerza" absolutny mus
2. "Azyl arkham" z genialnymi grafikami McKeana
3. "Zagłada Gotham" - ale to już głównie dla fanów Lovecrafta

Naprawdę warte polecenia według mnie komiksy Marvela to "Marvels" i "Daredevil: Yellow", oba świetnie pokazują jak zajebiście można na nowo opowiedzieć stare historie.

pozdrawiam

Offline Dr.Crane

Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2007, 11:24:06 pm »
jak dla mnie Batman 8/91 z demonem Barbathosem i Riddlerem
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Musiszmieć z Marvela i DC
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2007, 01:43:07 pm »
Nie wiem, czy to odpowiedni temat na pokazywanie takich "kwiatków", ale spójrzcie na to:

http://dccomics.com/sites/essential30/

Lista bardzo niedopracowana. Jak tylko zapytam.... Gdzie jest New Frontier? Authority? WOnder Woman Rucki? Pride of Baghdad? Birds of Prey Simone?

I co robi na liście Endless Nights, DKSA, Dark Victory, Hush, Public Enemies?