trawa

Autor Wątek: 5.1 i AC'97  (Przeczytany 2646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deytonus

5.1 i AC'97
« dnia: Październik 07, 2006, 03:03:01 pm »
Sława!
Myszka juz wybrana i czeka, aż na nią zarobię (Rybna myszka, o ile mnie umysł nie zwodzi).
Jako, że podłapałem korepetycje i zarabiam srogie kwoty, nowa idee fixe pojawiła się w milisekundzie.
Zestaw 5.1. Firma - Creative, naturalnie. Model Creative Inspire P5800 5.1 lub Creative Inspire T6060 5.1 . Głośniczki zamierzam uwiesić w rogach przy suficie.
I teraz skromny zonk...
Posiadam mianowicie kartę dźwiękową AC'97 zintegrowaną z płytą główną. Mam tylko 3 wyjścia - jedno na głośniki, słuchawky, na mikrofon i jedno niebieskie, którego nie używam i nie wiem, do czego jest ;).
Pytanie: czy jest opcja, żeby te zacne głośniczky urządzić przy tej karcie?
Znajomek wspominał coś o specjalnej nakładce, czymś w rodzaju rozdzielnika - wpinam w gniazdo karty, a potem w kilka gniazd kabelki od głośników.
Prawda li to?
Proszę o poradę, zarówno nt. głośników jak i karty :)
Pozdrawiam!

Offline Ryba

5.1 i AC'97
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2006, 03:31:05 pm »
Specyfikacja tych glosnikow jest prawie indentyczna, poczytaj opinie, ja bym bral te pierwsze ze wzgledu na cene, a te drugie ze wzgledu na wyglad  :shock:  8)

Co do karty to nic nie musisz kupowac, podlaczasz pod kazdy port kabelek tak jak masz w instrukcji i pyka. Ale pamietaj o przestawienie w systemie na 5.1 bo inaczej nie pyknie. Jak masz AC´97 to to raczej jest proste. Ale uwaga: Przy glosnikach 5.1 masz wszystki trzy porty zajete! Nie mozesz uzywac mikrofonu. Aby uzywac mikrofon, musisz przelaczyc spowrotem na 2.1 lub 4.1 (obojetne) i podlaczyc mikrofon pod port dla niego.

Co do podlaczania to z tego co pamietam: dwa srodkowe podlaczasz do zielonego, dwie satelitki do niebieskiego a  subwoofer i cenral do czerwonego.
A i te niebieski wejscie jest np. do podlaczenia organek albo co. Ja podlaczalem radio do tego  :lol:
To tyle  :lol:

Offline Deytonus

5.1 i AC'97
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2006, 03:59:06 pm »
Czyli jedna wtyczka przypada na 2 głośniki?
Popytam jeszcze sklepu o wszystko ;)

Offline Ryba

5.1 i AC'97
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2006, 04:08:58 pm »
Cytat: "Deytonus"
Czyli jedna wtyczka przypada na 2 głośniki?

Tak. Zawsze tak jest z glosnikami. No prawie zawsze  :lol: