trawa

Autor Wątek: Staś i Nel / Pierwsza Brygada  (Przeczytany 35306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JAPONfan

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 03, 2008, 06:08:55 pm »
Cytat: "andruth"
Nie ogłaszałem, ze oto komiks, który przeczytałem w 10 minut ( z herbatą!!!!) nie zasługuje na HC, conajwyźej powinien być na gazetówce sitem wydrukowany :)
I tego tyczyło moje "oburzenie", a raczej zdziwienie takim niefrasobliwym stwierdzeniem faceta, który sam rysuje więc materii opowieści komiksowej nie powinien traktować jak zawodów w biegu na czas, w których przyznaje się złote medale ( twarde okładki).Takie traktowanie tejże materii przez kogoś, kto sam się tym para uważam za głupotę.


Oł komon, w polsce komiks mozna wydac tylko na kredzie w hc albo na szarym papierze ze zlym pasowaniem? Wydaje mi sie ze titosowi chodzi o to komiks ktory jest dosc krótki (bo w koncu pierwsza dopiero czesc) nie musi byc w hc co podraza koszty (a od kosztow za ilosc strona sie zaczeło).  Super extra wydanie z artworkami szkicami maszyn itp. jak najbardziej. Ale zwykly komiks ktory jest dopiero czescia pierwsza w hc?

Offline andruth

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 03, 2008, 06:15:08 pm »
Cytuj
Oł komon, w polsce komiks mozna wydac tylko na kredzie w hc albo na szarym papierze ze zlym pasowaniem?


Japonfanie, a Ty wiesz co to jest ironia?

A Titos, z grubsza biorąc, wyznacza standart okładkowy komiksów biorąc pod uwagę czas ich czytania - 10 min.(softcover) powyżej 10.min. (hardcover)

 :badgrin:  :badgrin:

Mnie takie standarty nie przekonują, ba, uważam je całkowicie z sufitu.

Offline głowonuk

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 03, 2008, 06:18:06 pm »
Wy tu pitu-pitu, a ja się pytam pytam: Sztybor, ile dałeś Wyrzykowskiemu (Januszowi, oczywiście) za dizajn Stanisława?

http://steampunk.republika.pl/piechur/gal/g-stas01.jpg

(pogłębić tylko to wcięcie we włosach!)
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

.zent

  • Gość
Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 03, 2008, 10:31:13 pm »
Cytat: "głowonuk"
Wy tu pitu-pitu, a ja się pytam pytam: Sztybor, ile dałeś Wyrzykowskiemu (Januszowi, oczywiście) za dizajn Stanisława?

http://steampunk.republika.pl/piechur/gal/g-stas01.jpg

(pogłębić tylko to wcięcie we włosach!)


Właśnie się muszę o tantiemy upomnieć. Tylko nie wiem czy do Wyrzykowskiego, czy do KG...

Offline Blacksad

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 03, 2008, 11:22:53 pm »
Troszku zabawne to narzekanie na "długość czytania".
W tej konwencji "Pragnienie" Mahlera i "A.L.I.E.E.N" Trondheim'a to w ogóle mistrzostwo świata w kategorii "krótkość czytania". A z drugiej strony niektóre Żbiki (np. "Zatrzymać niebieskiego fiata") czytam do dziś... Chyba nie o czas chodzi a o intensywność doznań, o to, co w szarych komórach zostaje...? że nie wsponę o shortach w "Premierach", "Chichocie" (w tym autora postu), czy o przekrojowym Raczkowskim. Autorzy mieli taki zamysł, wydawca taka wizję szaty graficznej (HC) - ich broszka, co komu do tego? "Pierwsza brygada" miała niezły back-up netowy plus "Fantastyka". Dla czytelników wydanie KG było ukoronowaniem jakiegoś tam cyklu. Pewnie, autorzy mogliby dłużej wstrzymać edycję i dalej pociągnąć serię. Widać mieli inny zamysł. Essential "Morfołaków" to świetna sprawa, ale niekoniecznie obligatoryjna, może za jakiś czas ukaże się takowy "Pierwszej.."? Znając dotychczasowe wydawnictwa  KG jestem o los "Brygady" dziwnie spokojny...
Chrzań się, Smirnov

Offline Dembol_

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 03, 2008, 11:45:18 pm »
Gdyby dłużej się ociągali nie trafiliby z wydaniem na święta. W okresie choinkowym łatwiej jest sprzedać te kilka egzemplarzy więcej nawet pomimo dość wysokiej ceny.

Autorom należy się pochwała za pomysł, ciekawe spojrzenie na historię Polski i całą otoczkę przedsięwzięcia (strona internetowa!). Za sam komiks oczywiście też należą się słowa uznania. Dla mnie jeden z lepszych wydanych w zeszłym roku. Brakuje na rynku właśnie takich pozycji, które mogłyby zainteresować także ludzi spoza wysychającego komiksowego bajorka. Samo wydanie też świetne. Duży format, dobry papier, HC - żyć nie umierać. Tylko jak już wspominałem, cena mimo wszystko trochę boli.

Mam nadzieje, że szybko doczekamy się ciągu dalszego.

Offline JAPONfan

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 04, 2008, 11:07:38 am »
Cytat: "Blacksad"
mieli taki zamysł, wydawca taka wizję szaty graficznej (HC) - ich broszka, co komu do tego? "Pierwsza brygada" miała niezły back-up netowy plus "Fantastyka". Dla czytelników wydanie KG było ukoronowaniem jakiegoś tam cyklu.


Nie wiem, moze potencjalnym klientom? pewnie bym sie nie pyszczyl gdybym nie byl swiadkiem tego jak w matrasie parka zainteresowala sie "brygadą..." ze wzgledu na wyglad okladki. Wzieli do reki, przejrzeli, zobaczyli cene "westchneli nie tak cicho "co?" i wzieli dwa Gastony. zaplacili tyle samo. tyle ze Gastonów oprocz tego ze wydano kilka tomów to jednakw miekkiej okladce, a objetosciowo podobni.
czy to jest ukoronowanie? czyli dopisac "...pacjenta"  do  "wyszedl jeden numer i zdechlo"?

Offline Jaszcząb

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 04, 2008, 05:32:23 pm »
Oj nie dramatyzowałbym. Kolejne części, jeśli miałyby się nie ukazać, to najszybciej przez to, że autorzy ich nie zrobią, a nie przez niską sprzedaż pierwszej części.

Offline JAPONfan

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 05, 2008, 01:06:11 pm »
Ja lubie KG, powoli staje sie moim ulubionym wydawnictwem i troche mi szkoda takiego IMHO dziwnego dzialania. Mialem kupic dwie "brygady..." jedna dla mnie druga dla kumpla ktory komiksow nie czyta ale lubi steampunk. I cóż, kupilem jedna brydage i ghost worlda w miekkiej. wydalem tyle samo. a komiksow mam dwa razy wiecej

Offline empro

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 05, 2008, 01:33:40 pm »
Cytat: "JAPONfan"
... i troche mi szkoda takiego IMHO dziwnego dzialania...


a cóż jest dziwnego w działaniu KG ??

KRL

  • Gość
Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 05, 2008, 02:03:57 pm »
Cytuj
Ja lubie KG, powoli staje sie moim ulubionym wydawnictwem i troche mi szkoda takiego IMHO dziwnego dzialania. Mialem kupic dwie "brygady..." jedna dla mnie druga dla kumpla ktory komiksow nie czyta ale lubi steampunk. I cóż, kupilem jedna brydage i ghost worlda w miekkiej. wydalem tyle samo. a komiksow mam dwa razy wiecej


z całym szacunkiem... ale to najgłupsza rzecz jaką ostatnio przeczytałem. znaczy się- gdybyś kupił dwie brygady- wydałbyś tyle samo... a komiksu miałbyś dwa razy mniej... bo po prostu jeden byś oddał kumplowi. a tak wydałeś tyle samo a komiksu masz więcej bo ghosta zostawiłeś sobie... no to ma jakiś sens...

Offline JAPONfan

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 05, 2008, 02:09:16 pm »
moze niejasno sie wyrazilem. kumpel dostal cos innego. ja mam brygade i ghosta. gdyby pacjent bylby tanszy kupilbym dwa I ghost.

KRL

  • Gość
Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 05, 2008, 02:38:23 pm »
no. neraz to brzmi. bo wczesniej to aż się zawiesiłem :D

Offline empro

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 05, 2008, 03:01:01 pm »
w ten sposób mozna było sobie kupić całą kolekcję Klossa, chyba najtaniej i najwięcej komiksu w komiksie  8)

Offline JAPONfan

Staś i Nel / Pierwsza Brygada
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 05, 2008, 03:14:01 pm »
pewnie gdyby mnie Kloss grzał kupilbym superexpresowe wydanie kolekcjonerskie (w pudelku, z czyms tam). ale wole Crumba i Rebelke