trawa

Autor Wątek: Tales of the Abyss - spojlery  (Przeczytany 20822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 08, 2009, 10:52:28 am »
a szkoda, szkoda... ja czekam na jakąś ludzką rozdziałkę, która mi na moim gracie pójdzie i od razu sie wgryzam :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 13, 2009, 06:36:37 am »
Fajny ten 15ty odcinek. Anime ogólnie ciągle cierpi na "jestem adaptacją jRPG", ale jak na taką produkcję ma masę wątków i ciągle zaskakuje. A Guya coraz bardziej lubię - fajny i konkretny gość, tak samo Asch.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 07:47:45 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 13, 2009, 07:44:25 am »
a ja ciągle czekam na 14 >.< ...
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Dino

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 25, 2009, 09:14:06 pm »
Witam, pytanko mam do tych, którzy grali w grę. Zainteresowałem się tytułem kiedy usłyszałem opening do anime (boski!) a potem posłuchałem o nim w Onsen Podcaście kiedy to Szyszka tak go wychwalała. Chciałem się już brać za anime ale stwierdziłem że zacznę od gry. I tak sobie gram, póki co daleko nie jestem ale właśnie mam tutaj pytanko: czy jest jakaś wersja tej gry, w której byłby japoński dubbing i muzyka plus anglojęzyczne tłumaczenie? Bo ja gram w full englisz werszion z amerykańskim dubbingiem i zastanawiam się czy jedyną alternatywą jest oryginał bez żadnego tłumaczenia (ta opcja odpada) czy też jest coś pomiędzy żeby było japońskie audio plus angielskie napisy. Może gdzieś w temacie była mowa o takich rzeczach, jeśli tak to wybaczcie, bałem się spoilerów i nie czytałem topicu ^^' A co do anime to ruszę je bankowo kiedy tylko skończę grę. Ta, choć jak pisałem daleko nie jestem, jest bardzo fajna.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 26, 2009, 06:42:44 am »
ha, my gramy właśnie w taką wersję - po prostu trzeba znaleźć wersję UNDUB. Wiesz, angielski dub nie jest taki zły - w końcu przeszliśmy ją całą na nim, dopiero teraz gramy z japońskim dubbingiem. Save'y są kompatybilne, więc mozesz odpalić undub i pójdzie Ci z wersji dub.Tak z ciekawości - gdzie teraz jesteś?

ech, jakoś zakręciło mnie i nie mam siły komentować kolejnych odcineczków. Ale nie odpuszczę sobie traumy Guy'a
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Dino

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 26, 2009, 10:26:17 am »
Undub mówisz, wielkie dzięki! ^^ Poszukam, poszukam ^^ Wiem że angielski nie jest zły, prawdę mówiąc jest całkiem dobry (Jade im extra wyszedł ^^) ale jednak wolałbym się przerzucić na oryginał, szczególnie mając w perspektywie anime. A właśnie, jeśli można jeszcze jedno pytanko. Czy w japońskiej wersji w grze i anime występują ci sami aktorzy czy też w anime głosy zostały zmienione?

A gdzie jestem, cóż jak mówiłem jest bardzo niedaleko a mianowicie dopiero co wszedłem do Saint Binah coby się spotkać z tą małą... nie pamiętam jak ta dziewczynka się zowie xD W każdym razie jestem świeżo po dołączeniu do grupy Guya. Także jak widać niedaleko ^^

Offline Hollow

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 26, 2009, 12:11:13 pm »
A w 16 odcinku dowiadujemy się kim jest Sync i jaki ma związek z Ionem.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 26, 2009, 12:22:12 pm »
Szczerze mówiąc zaskoczyli mnie tym nieźle.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 26, 2009, 06:38:36 pm »
hje, tylko tyle powiem :D Poczekajcie na to, jak sie ten wątek zakończy...

No nie, a nikt nie zdziwił się, że Guy odwala z Vanem krecią robotę, no wiecie co? M<uszę porządniej przysiąść i przewałkować te odcineczki.

Dino, toż Ty jestes na samym począteczku cicika... jeszcze się cała drużyna nie zebrała, najlepsze przed Tobą .I ten Jade, ten Jade...



mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Dino

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 26, 2009, 07:07:34 pm »
Ano mówiłem żem na początku jest ^^ W sumie z moim zapaleniem do gier to i tak dobrze że się za tą wziąłem a już cud będzie jeśli będzie mi się chciało grać do końca xD Póki co jest fajnie i jeśli tak zostanie to pewnie do końca dojdę ale jak znam swoją naturę gracza to to zajmie wieki xD Żebym siedział przy grze godzinami to się ona musi nazywać Władca Pierścieni Trzecia Era, w innych wypadkach to wątpliwe xD Ale dobra, nie robię offtopu ^^

Offline Bere

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 26, 2009, 07:26:06 pm »
Władca Pierścieni Trzecia Era

Ależ to średniawe było, plastikowa gra od EA, oczywiście liniowa jak cholera ! A ostatnia walka to jakiś kiepski żart. Jedyne co się chwali to wymyśleni bohaterowie (aż dziwne że to EA) i ten feeling deptania oryginalnej drużynie po piętach.

No. A tak w ogóle to też muszę Tejlsy nadrobić. I może w grę sobie kiedyś zagrać.

Offline Dino

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 26, 2009, 08:47:00 pm »
Z góry przepraszam najmocniej wszystkich, ten post będzie jednym wielkim offtopem, przysięgam że pierwszym i ostatnim w tym miejscu! W razie czego będę się katował w pokucie!

Wiem że Trzecia Era jest średnia, okropnie liniowa a ostatnia walka to szajs. Ale co poradzić, jakoś mi się spodobało, kofffciam tą grę i tyle ^^ W sumie EA i tak przeszło samo siebie po niezbyt imo fajnej trylogii gier na podstawie filmów TLOTRa. Mam skrzywiony gust, co poradzić  ;-) Oczywiście patrząc przez pryzmat książek gra nadaje się na złom ale sama w sobie jest fajna ^^

Jeszcze raz sorasy za tego posta, więcej nie będę, tak tylko chciałem odpowiedzieć.

Offline Shirosama

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:30:03 pm »
Rewelacyjne anime, ale powiedzcie mi kto się pojawił na końcu ? Oryginał czy replika ? I czemu takie głupie zakończenie, które trochę popsuło mi to wspaniałe anime ?
Poniżej opis.
Świetne anime, a czym dalej tym LEPIEJ poza samą końcówką. Oglądając je to prawie tak samo jakby się grało w JRPG.
Nigdy nie widziałem tak podobnego anime do gry, a zarazem dobrze wykonanego pod tym względem. Cała fabuła była bardzo ciekawa tylko czy nie mogli dać normalnego zakończenia.
To już się robi denerwujące. Co innego jak anime ma być z założenia dramatyczne i nieprzewidywalne, ale w tym przypadku nie miało tak być więc niepotrzebnie mieszają tą końcówkę bo to wcale dobrze nie służy. Więc anime to nic innego jak świat Final Fantasy, począwszy od sposobu prowadzenia fabuły, a skończywszy na walkach.
Ocena 8/10 ZA BRAK NORMALNEGO ZAKOŃCZENIA I ROMANSU. Bo tej żenady na końcu romansem bym nie nazwał.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 27, 2009, 05:44:10 am »
zakończenie jest oryginalne z grą. Dobrze, że go nie zmieniali. Poza tym w grze romansu jest jeszcze mniej, więc jak na mnie tutaj sprawili się bardzo dobrze. Choć faktycznie, mogło by być więcej rozmów między Lukiem a Tear...

Na końcu pojawił się Luke, z tym, że już wcześniej on i Ash stali się jednym, z dominacją osobowości Luke'a. Po prostu rozpłyniecie się w Lorelai spowodowało "połączenie" fizyczne, tak, aby ani oryginał ani replika się nie rozpadli, co im groziło, jakby nadal pozostawali osobno.

Najbardziej mi się podoba to, że kiedy Luke przejmuje "ducha" Asha to zmienia mu się głos na coś pomiędzy piskliwością Luke'a a głębokością Asha :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 27, 2009, 10:46:48 am »
Nie grałem w grę, a czy ma jakiś sens grać w tą grę skoro się zna fabułę po anime ?
Tylko czemu ten powrót po  2 latach. Mogli od razu albo następnego dnia się zjawić, a nie takie bzdury pokazują.
A co Natalia w takim razie zrobi bo nikt jej nie pozostał, a początkowo aż dwóch było ?
Wiesz co najlepiej jakby wreszcie zrobili takie anime z normalnym zakończeniem jak w final fantasy VIII bo tam przynajmniej zrobili coś oryginalnego i główna bohaterka miała gorsze zachowanie niż bohater bo już głupie to jest że dają teraz cały czas jak głównego bohatera jakiegoś nierozgarniętego, pobudzonego młodzieniaszka jakby brakowało im pomysłów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2009, 10:51:09 am wysłana przez anfan »

 

anything