Autor Wątek: Tales of the Abyss - spojlery  (Przeczytany 20815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 30, 2008, 07:13:10 am »
nie wiem, jak to rozwiążą w animku, ale w grze jak wyłaziło z niego emo to jedyne co słyszał to "przestań jęczeć, tylko coś z tym zrób", co mnie osobiście sie podobało.

na szczęście wszystko mu przechodzi i tak naprawdę przestaje być interesujący, o wiele bardziej interesujący jest Ash i pozostali bohaterowie, Luke już miał swoje pięć minut. Swoją szosą stworzenie tak potwornie upierdliwej postaci zasługuje na brawa, mimo tego, że ogólnie lubię tsundere bucowate bisze, to Luka miałam autentycznie ochotę udusić.

Nikogo do oglądania nie zmuszam, mnie się podoba, bo lubię, jak wszystko ładnie do siebie pasuje i jest logiczne, nawet jeśli mnie irytuje (na przykład twardo oglądam Nodame Cantabile, choć brak progresu między bohaterami mnie powinien już dawno zniechęcić, ale akurat znam paru artystów i mniej więcej znam środowisko, więc rozumiem dlaczego owego progresu nie ma).

W takim Now and Then główny bohater jest irytujący do kwadratu i jedynym tego uzasadnieniem jest... no, bo jest. Obejrzałam pół Macrossa Zero, choć Sheryl mnie wpieniała maksymalnie, bo podobała mi sie fabuła (a potem się sypnęła i fabuła, więc sobie darowałam). Jestem w stanie pokonać irytację dla całości fabuły i nigdy nie żałowałam. Szczególnie, że Luke się zmienia - jakby się nie zmienił, to faktycznie byłabym zniesmaczona. Ale tak...

Wiedza o tym, ze jest się czyjąś repliką załamuje bohatera ale równocześnie daje mu wolność do bycia tym, kim zawsze chciał być - a jest naprawdę fajną osobą, inaczej Guy nie pokochał by go jak brata.

Olej Luka, teraz go będzie zdecydowanie mniej. A przynajmniej nie będzie tak wyraźnie bucowaty :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 30, 2008, 09:04:58 am »
Olej Luka, teraz go będzie zdecydowanie mniej. A przynajmniej nie będzie tak wyraźnie bucowaty :D

Zobaczę co z tego wyjdzie, na razie poczekam aż wyjdzie więcej odcinków żeby obejrzeć kilka w 2-3 dni.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2008, 03:30:12 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 30, 2008, 12:23:12 pm »
o, to zdecydowanie dobry pomysł. Można nawet przewinąć sobie fabułę i dojść do tych bardziej interesujących kawałków :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hollow

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 30, 2008, 03:12:16 pm »
Obejrzałem 9 odcinek i faktycznie Ashe jest ciekawszą postacią niż Luke (jakby ktoś mógł być gorszy  ;-) ). W grze był on członkiem drużyny?

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 30, 2008, 03:26:43 pm »
przez pewien czas. Niemniej potem idzie swoją ścieżką, tak jak zawsze szedł (jestem takim dzielnym samotnym biszykiem i daję sobie radę). Niestety zostajemy z "useless dreck" Lukiem. Ale naprawdę, nie powinien przeszkadzać. Za to niedługo Jade rozwinie skrzydełka - na razie z 9 epka wiemy, że to on maczał paluchy w całym biznesie z kopiowaniem ludzi - stąd jego zabawy z nieboszczykami :)

Uprzejmie proszę zwracać uwagę na wiadomości o wyspie Hod :P

Ja tylko czekam na chibi Jade'a, ech, nie mogę sie doczekać. No i na więcej Asha. I Guya. Jak to dobrze, że zarozumiały buc schodzi na dalszy plan...

mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline D(z)ik'Zorn

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 30, 2008, 11:40:04 pm »
Witam. Jak ja dawno na Gildii nie byłem :) Anime faktycznie całkiem przyjemne, ale bez jakichś wielkich fajerwerków. Teksty Jade'a fajne są^^ Najbardziej jakoś lubię Guya, ciekawe kto jest odpowiedzialny za los jego rodziny. No i jeszcze takie pytanie, skąd wytrzasnąć grę? Bo chyba premiera na Eu jest na 2009? Pozdrawiam
eep disco evil!!

Offline nolifesking

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 01, 2008, 12:21:26 am »
Oh my god!
No super. TO teraz Luke nauczył się jak się mówi przepraszam, obciął sobie włosy i mamy go polubić tak? Świetnie ^^'
Idź się rzuć z wieży chłopcze.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 01, 2008, 04:54:20 am »
Oh my god!
No super. TO teraz Luke nauczył się jak się mówi przepraszam, obciął sobie włosy i mamy go polubić tak? Świetnie ^^'
Idź się rzuć z wieży chłopcze.

Marudzisz i nie wiem czego wymagasz od gościa, który ma 7! lat i całe te 7 lat spędził w zamknięciu bez kontaktu z innymi osobami jak rodzina i służba. Nikt Ci nie każe go lubić - ta postać nie jest do lubienia (przynajmniej jeszcze nie teraz, podejrzewam). Zaakceptuj ją po prostu.
Odcinki 9 i 10 całkiem mi się podobały. Luke też daje radę. Jedynie dziwi mnie zachowanie Jade w stosunku do Luke: strasznie źle chłopaka traktuje. Albo robi to specjalnie, ale pominięto scenę, w której Jade traci pół mózgu (jeśli na serio się na niego obraził, bo on przecież najlepiej wiek kim i czym jest Luke, i dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej)

Offline Miranda

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 01, 2008, 05:48:18 am »
Pamiętasz, kilka odcinków wstecz Jade powiedział, że zrobił coś, za co Luke na pewno go znienawidzi. Może mu to teraz po prostu ułatwia?
Tak sobie tylko gdybam, w grze też jestem na etapie 10 odcinka ;)

Btw, scena ze strażnikami goniącymi za pokemonem była mocna :P
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 01, 2008, 05:59:49 am »
Pewnie chodziło o to, do czego Jade już zdążył się przyznać: że to on wymyślił technikę "klonowania" dzięki której zreplikowano Luke. Pasuje do konceptu, tylko jakoś bez polotu to przedstawiono. Ogólnie jakoś wszystko uchodzi Jade płazem - tu go od 'necromancerów' wyzywają, tu się przyznał do niemożebnej zbrodni (co najmniej kalibru eksperymentów na ludziach) i jakoś to wszystko po nim spływa, a i otoczenie nic sobie z tego nie robi (nawet Luke). Niekonsekwentne to takie.

Dlatego zachowanie Jade w stosunku do Luke ciągle mnie dziwi. Obstawiałbym, że to terapia szokowa, by dzieciak szybciej stanął na nogach i zaczął myśleć samodzielnie. Przynajmniej mam taką nadzieję. Bo jakoś wątpię, by Jade gryzły wyrzuty sumienia i nie wiedział jak się w stosunku do Luke zachować :P

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 01, 2008, 07:20:45 am »
Jade patrzy na gnoja i widzi dokładnie siebie sprzed kilkunastu lat. Poza tym zawsze mu dokuczał, teraz tylko bardziej intensywnie. Poza tym to chodząca przypominajka jego dawnych grzechów :)

Tak, to "kiedyś mnie zabijesz" odnosi sie do tego, że Jade odkrył, że Luke jest kopią Asha. Jade tak naprawdę pragnie by go nienawidzono, pogardzano nim i rzucano mu w twarz jego winy - traktuje to jak rodzaj zadośćuczynienia, więc mimowolnie serwuje to Lukowi.

Jade nie eksperymentował na ŻYWYCH ludziach. Owszem, rąk czystych to on nie ma, ale jest coś, co go usprawiedliwia, a Luke nie ma nic oprócz zarozumialstwa. Poza tym to naprawdę nie sztuka wpadać w emo mode i przepraszać wszystkich dookoła i nic nie robić - Jade doskonale sobie zdaje z tego sprawę. Na początku przecież wyraźnie ktoś sie dziwił (Cecille chyba) dlaczego Jade z takimi talentami, pracą, przebiegłością i zasługami jest tylko pułkownikiem, a nie generałem - to dlatego, że Jade ciągle sam siebie "każe" za błędy przeszłości. Złośliwość jest takim pokręconym wyrazem troski, żeby gnojek nie chlipał w kąciku... no i oczywiście dlatego, że Jade najzwyczajniej w świecie ma złośliwe poczucie humoru i rozdrażniony Luke wyjątkowo go bawi.

A to, ze otoczenie nic sobie z tego nie robi... Moi mili, a kto ma do niego mieć pretensje? Ludzie, którzy radośnie z owoców "pracy" Jade'a korzystają/korzystali? Ludzie, którzy pozwolili by tysiace zginęły w imię głupiego kamienia? Czy może ludzie, którzy anihilują całą wyspę Hod w imię gonienia za innym kawałkiem kamienia? Światem jeszcze niedawno trzęsła wojna, koszmarna, paskudna wojna - wystarczy powiedzieć, że tatuś Luka jako pamiątki do domu przywoził głowy dowódców Malkuth. Cała wyspa poszła się kochać. Przy ogromie paskudnych rzeczy, które tam robili, eksperymenty Jade'a są naprawdę pryszczem :)

Ech, a ja też chyba oraz bardziej lubię Guya :) Szczególnie, że praktycznie wszystkie hinty co do niego już były :D

mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 01, 2008, 07:57:09 am »
ech, podwójny post, bo jak walnę w jednym, to nikt takiego kloca nie przeczyta :P

Dobra, 10 za mną i z tego co widzę, to 11 będzie poświęcony przeszłości Jade'a. Czyż mały Jade nie jest cute? Żeby nie spojlować tylko zaostrzyć apetyt powiem, że pani z nieco agresywnym biustem ma baaaardzo dużo wspólnego z panem pułkownikiem :P

scena z gonieniem pokemona rzeczywiście fajna, dobrze, że nie zrobili z tego Scooby-Doo pościgu, niemniej motyw z pikaczem wbiegającym jedną, a wybiegającym drugą stroną korytarza... no i ta szmateczka w jego łapie, kiedy ocierał swojemu "master" spocone czółko, masakra :D

no i Guy, ech, te wygibasy przy ucieczkach od kobiet! Jako jedyny stwierdził, że Luke to Luke, a Ash to Ash. Jak wylezie drugie dno Guy'a to bedę radośnie hinty wytykać palcami i złośliwie chichotać. No, ale to dopiero pod koniec animka :P

za to Natalia powinna dostac w łeb. Teraz pamiętam, dlaczego jej nie lubiłam. Za to, że trzeba ciągle ją ratować i za to, że najspokojniej w świecie przekreśliła 7 lat dorastania z kimś, ba, przez cały ten czas twardo żądała od Luka by był "tamtym chłopcem". Ja rozumiem afekt dziecięcy, ale na litość boską, przez 7 lat można było chyba polubić typa, nie?

A - jeszcze dowiedzieliśmy się, czemu nie można powstrzymać wojny udając sie do tatusia Natalii... ta przepowiednia to jednak świństwo, czyż nie? No, ale bedzie Peony!



mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 01, 2008, 08:19:21 am »
Czyli jak to jest: Jade stwierdził, że Luke za bardzo go lubi i zaserwował chłopakowi sporą porcję pogardy, by zrobić dobrze swojemu sumieniu? Lame >_> I poza tym Luke nie jest drażniony, a wklepywany w glebę; jest różnica kolosalna między złośliwością, a pogardą.

Natalii akurat rozumie. Bądź co bądź to księżniczka i niczym nie odbiega o moich wyobrażeniach o księżniczkach ; ) Szczególnie, że Luke naprawdę nie ma za co lubić - co najwyżej można się przyzwyczaić i czuć się odpowiedzialnym za niego, wsio.

A i tak uważam, że sknocili najpierw rzucając mroczne "jak się dowiesz to mnie znienawidzisz", "to ta straszna technika, oh!" a potem po wszystkich spłynęło jak po kaczce gdy dowiedzieli się, że to Jade wymyślił. Dla mnie to nieścisłość i miniona wojna nie ma z tym wiele wspólnego - po prostu nie rozwinęli wątku.

Guy to rzeczywiście fajna postać, ale jakoś umknęły mi hinty, bo na nie nie zwracałem uwagi. Po prostu fajnie się zachowuje i to mi wystarczy.

Offline Hollow

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 01, 2008, 09:44:16 am »
A mnie Natalia rozbawiła. Luke okazał się fałszywy to nie przejęła się i zaczęła zabierać się za oryginał. Ja mawia mój wykładowca La donna est mobile (albo jakoś tak)  :D
A mnie zaciekawiła też ekipa Asha. Z tego co zauważyłem to każdy z nich w przeszłości miał jakąś styczność z głównymi bohaterami. Mam nadzieję, że niedługo wyjaśnią się te powiązania.

Offline nolifesking

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 01, 2008, 04:48:37 pm »
Po prostu zaczyna mi go być żal. Potem zacznę go lubić. Dlatego się wkurzam.
BTW Wilqu. Jade mimo wszystko jest dorosły i przeszedł, dlatego się brzydzi Lukiem i jego zachowaniem. Czego od niego żądasz ^^?

 

anything