Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1605 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:11:43 pm »
Fun Home w TVP Kultura, Studio Kultura.  Tutaj można obejrzeć

Fajne. Dzieki za linka.

tylko nie mowi sie "erż",  a "erże"...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline m010ch

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1606 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:14:19 pm »
Pc tez możesz podłączyć do telewizora. Do pc polecam pada od xboxa 360, który stał się standardem padowym na pc

Zajebiście! PC + TV + pad od Xboksa! Bo po co mieć w salonie porządek (mała ładna konsolka + TV) jak można mieć syf i misz-masz, ehh pececiarze ;-)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1607 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:24:23 pm »
Ale off top, ale czy slyszales o centrum multimedialnym?

http://mobilcenter.pl/upload/images/products/big/Centrum_Multimedialne_MANTA_MNP-010_odtwarzacz_-_player_USB_LAN_WiFi_396.jpg

Duży offtop.
Czas skończyć.
graves
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 04:55:22 pm wysłana przez graves »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline m010ch

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1608 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:31:14 pm »
Nie - ale pewnie dlatego, że dla mnie to wszystko to zwykła proteza, a od gier są konsole. EOT?

Gilbaert

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1609 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:38:11 am »
właśnie na polsacie leci "Lustrzana maska" reżyseria Dave McKean scenariusz Dave McKean i Neil Gaiman. Nie wiem o co chodzi bo trafiłem na fragment ale wygląda zajebiście.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1610 dnia: Kwiecień 13, 2009, 12:20:04 pm »
Myślę, że chodzi o to:
http://en.wikipedia.org/wiki/MirrorMask
http://www.sonypictures.com/homevideo/mirrormask/

Mam sketchbooka z tego filmu i wygląda przepięknie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2009, 12:23:39 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline graves

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1611 dnia: Kwiecień 13, 2009, 08:27:21 pm »
właśnie na polsacie leci "Lustrzana maska" reżyseria Dave McKean scenariusz Dave McKean i Neil Gaiman. Nie wiem o co chodzi bo trafiłem na fragment ale wygląda zajebiście.
Tak, oglądąłem. Za bardzo nie rozreklamowali, że taki filmik dają. Też mnie nieco zdziwiło jak zobaczyłem.

Chudy - za prowokowanie użytkowników i rozpoczynanie spamu masz ustne ostrzeżenie. Jak koniecznie chcesz poprowokować to wystarczy na pw  ;-)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1612 dnia: Kwiecień 14, 2009, 07:54:47 pm »
Od kilku tygodni w trójmiejskim dodatku do "Gazety Wyborczej" - "Co Jest Grane" w dziale "Polecamy książki" Przemysław Gulda króciutko recenzuje jakiś komiks. Pisał już o "Trzech cieniach", "Przybyszu" i "Niebie nad Brukselą". 

Offline wojtekzk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1613 dnia: Kwiecień 14, 2009, 09:50:47 pm »
Z bardziej kuriozalnych, a jednocześnie miłych dla wydawcy - w "magazynie o gwiazdach - Show" (dwutygodnik, nakład za styczen 560 tysiecy egz.), w rubryce "Mus Kulturalny" polecaną książką jest "Fun Home". Ja chce do Tele Tygodnia - nakład 1,5 miliona ;)

update - Polityka, Justyna Sobolewska, Życie intymne w obrazkach, do poczytania tutaj
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2009, 01:41:43 am wysłana przez wojtekzk »
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Blacksad

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1614 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:11:35 am »
Od kilku tygodni w trójmiejskim dodatku do "Gazety Wyborczej" - "Co Jest Grane" w dziale "Polecamy książki" Przemysław Gulda króciutko recenzuje jakiś komiks. Pisał już o "Trzech cieniach", "Przybyszu" i "Niebie nad Brukselą". 

To chyba ogólnopolski recenzent jest. Piątkową "Wyborczą" już wyrzuciłem, ale pamiętam taki zestaw omawianych komiksów. Pozazdrościli "Dziennikowi"? I bardzo dobrze!
Chrzań się, Smirnov

Offline Raf Fariszta

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1615 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:22:59 am »
Niestety GW została daleko w tyle za Dziennikiem jeśli chodzi o piątkowy dodatek... Dodatek Kultura w Dzienniku piątkowym jest świetny:bardzo rozbudowany, wszechstrony, ciekawie redagowany i jest w każdym mieście. Dodatek GW jest znacznie uboższy i jest dostępny tylko w większych miastach. 
Nocy Matko Dnia

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1616 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:37:34 am »
Z bardziej kuriozalnych, a jednocześnie miłych dla wydawcy - w "magazynie o gwiazdach - Show" (dwutygodnik, nakład za styczen 560 tysiecy egz.), w rubryce "Mus Kulturalny" polecaną książką jest "Fun Home". Ja chce do Tele Tygodnia - nakład 1,5 miliona ;)

Łuooo.

Ja czytam regularnie "Show" (i "Party") i to chyba będzie pierwszy tekst o komiksach w tym magazynie. Bechdel powinna być dumna, że w dziale "kultura" pojawi się między nowym tomikiem poezji Szymborskiej i tekście o Mrożku, publikowanymi jakiś czas temu.

Offline rzeczokomiksie

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1617 dnia: Kwiecień 15, 2009, 11:57:52 am »
Witam!

Ja w kwestii audycji "Rzecz o komiksie" w radiu internetowym UniRadio.
Faktycznie wcześniejsza informacja była głęboko niedopracowana - winę bezpardonowo zrzucam na redakcję, która w moim imieniu zamieściła to ogłoszenie. Już wszystko poprawiam. Audycja ma miejsce

W PIĄTKI o 21.00; na razie trwa pół godziny ale mam nadzieję, że wyrwę dla siebie kolejną połówkę.
Strona www.uniradio.pl (zakładka "posłuchaj")

Informację na tej stronie nie jest łatwo znaleźć, bo jeszcze nie jestem w ramówce - po trzech audycjach kolegium podejmuje decyzję, czy audycja wchodzi na stałe, czy nie. W ten tydzień będzie trzecia audycja i na 99% wchodzę do stałej ramówki.
Dotychczasowo nie było zbyt ciekawie, bo dopiero się rozkręcałem i przecierałem szlaki (tak to jest, gdy zajmujesz się w jakiejkolwiek redakcji tematem dość niszowym... jesteś sobie sam sterem, żeglarzem, okrętem; dobrze, że chociaż nie muszę siedzieć za konsoletą przy realizacji ).
Ale będzie dobrze, przynajmniej mam taką nadzieję. Proszę o uwagi i konstruktywną krytykę.
Niedługo zmodernizuję i przystosuję do rzeczywistości wirtualnej bloga:
www.rzeczokomiksie.blox.pl


Zapraszam do słuchania w tym tygodniu. Będą min. dwa konkursy (do wygrania "Wędrowiec z Tundry" i "Lwy z Bagdadu"), recenzja Arrowsmitha, parę słów o Akirze (mandze) i inne bajerki. Jeśli ktoś ma pomysły, jakie tematy poruszać, kontakt: rzeczokomiksie@gazeta.pl

Offline Michał Siromski

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1618 dnia: Kwiecień 16, 2009, 09:41:09 pm »

Komiksowo w tygodnikach:
- w Polityce artykuł Justyny Sobolewskiej o komiksach autobiograficznych
- we Wproście artykuł Mieczysława Pawłowicza o komiksowych ilustracjach na ulicach Brukseli
- w Przekroju komiksowa wstawka Marka Oleksickiego do artykułu o pracy policyjnego profilera
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1619 dnia: Kwiecień 16, 2009, 10:42:25 pm »
Komiksowo w tygodnikach:
- w Polityce artykuł Justyny Sobolewskiej o komiksach autobiograficznych
- we Wproście artykuł Mieczysława Pawłowicza o komiksowych ilustracjach na ulicach Brukseli
- w Przekroju komiksowa wstawka Marka Oleksickiego do artykułu o pracy policyjnego profilera

Pierwszy raz widze deklinacje przyimka. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything