trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1665 dnia: Maj 11, 2009, 02:05:16 pm »
Dyskutantom w "Tygodniku kulturalnym" raczej nie spodobał się "Komiks W-wa" - padły zarzuty, że miałki, że bez dobrego pomysłu na grafikę, że taka ciekawostka...
W "Co Jest Grane" tym razem nie było żadnej recenzyjki komiksu. Natomiast ciekawi mnie inna sprawa: od tego tygodnia dodatek "Duży Format" będzie ukazywał się w czwartki, doładowany przez coś zwane "Kulturą" i zastanawiam się, czy szanowni redaktorzy zachowają się kulturalnie wobec komiksu? :)

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1666 dnia: Maj 11, 2009, 03:52:28 pm »
Dyskutantom w "Tygodniku kulturalnym" raczej nie spodobał się "Komiks W-wa" - padły zarzuty, że miałki, że bez dobrego pomysłu na grafikę, że taka ciekawostka...
W "Co Jest Grane" tym razem nie było żadnej recenzyjki komiksu. Natomiast ciekawi mnie inna sprawa: od tego tygodnia dodatek "Duży Format" będzie ukazywał się w czwartki, doładowany przez coś zwane "Kulturą" i zastanawiam się, czy szanowni redaktorzy zachowają się kulturalnie wobec komiksu? :)


Za to piątkowej "Kulturze" z Dziennika drastycznie zmniejszono objętość...

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1667 dnia: Maj 12, 2009, 10:20:57 pm »
Ma ktoś gdzieś zapisaną tę rozmowę z Rosińskim w Rozmowach Istotnych???
Była do obejrzenia pod tym linkiem: http://www.tvp.pl/kultura/magazyny-kulturalne/rozmowy-istotne/wideo/andrzej-nowak
ale niestety ktoś źle podpisał że to Andrzej Nowak a nie Rosiński :roll: i być moze to jest powodem usunięcia tego filmu:/

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1668 dnia: Maj 14, 2009, 09:45:47 pm »
Niestety, w nowym "kulturalnym" "Dużym Formacie" jedynym komiksowym akcentem jest plansza spółki Kwaśniewski/Kłoś/Truściński o Zbigniewie Wodeckim. Do tego bardzo to jest nieciekawe. Już większą ekscytację wywołała u mnie wzmianka w tekście Jerzego Jarniewicza, że w powieści Thomasa Pynchona "49 idzie pod młotek" są nawiązania m.in. do komiksu.

Offline wojtekzk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1669 dnia: Maj 15, 2009, 11:41:16 am »
Fun Home "książką tygodnia" w Co Jest Grane.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1670 dnia: Maj 18, 2009, 09:13:39 pm »
Fun Home "książką tygodnia" w Co Jest Grane.
Fajnie!
Ale przedstawianie jako przykładowej planszy ostatniej strony komiksu to jakieś totalne nieporozumienie. :roll:

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1671 dnia: Maj 19, 2009, 08:02:50 pm »

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1672 dnia: Maj 19, 2009, 09:44:32 pm »
Na głównej stronie Gildii o tem było :)

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1673 dnia: Maj 19, 2009, 11:26:01 pm »
Tak wiem, zauważyłem poniewczasie :)

Co by nie offtopicować to całkiem nieźle się to zapowiada.

Offline Raf Fariszta

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1674 dnia: Maj 20, 2009, 10:09:08 am »
Nie do końca właściwy dział, ale....
Będąc na innym forum zobaczyłem to:
http://ksiegarnia.bellona.pl/nokl/big/4086.jpg
Wydawnictwo informuje, że autorem jest Łukasz Mieszkowski.
Nocy Matko Dnia

Offline Mefisto76

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1675 dnia: Maj 22, 2009, 07:20:21 am »
 
 Niezwykle rzadko mi się to zdarza, ale wczoraj oglądnąłem "Wiadomości" o 19:30 i ze zdumieniem ujrzałem reportaż o historii zawartej w albumie "Epizody w Auschwitz", w którym pokaźną część zajęły wywiady z Marcinem Nowakowskim i Michałem Gałkiem, autorami powyższego komiksu  :shock:
świat staje na głowie - w Polsce o komiksach w głównym wydaniu informacyjnym na kanale publicznym  ;-)

Prawie jak we Francji, albo innej Belgii...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Raf Fariszta

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1676 dnia: Maj 22, 2009, 08:36:51 am »
W czwartkowej wyborczej komiksowy wywiad z Kazikiem autorstwa Trusta, Kłosa i Kwaśniewskiego. Ciekawy...
Nocy Matko Dnia

Offline rzeczokomiksie

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1677 dnia: Maj 22, 2009, 06:38:18 pm »
"Rzecz o komiksie" na falach uniradio.pl powraca dziś o 21.00. Mieliśmy niezapowiedzianą przerwę, ale już wszystko gra.
szczegóły: www.rzeczokomiksie.blox.pl

Dodam tylko, że dziś ostatnia szansa na wygranie "Lwów z Bagdadu" lub "Wędrowca z Tundry".

Offline Roy_v_beck

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1678 dnia: Maj 22, 2009, 09:08:22 pm »
Hmmm słuchałem dzisiaj wyjątkowo audycji, znaczy z małą przerwą, bo obiad jadłem, ale ogólnie mam trochę zastrzeżeń.
- czemu pytanie w konkursie gdzie można wygrać "Lwy z Bagdadu" dotyczy Produktu? No proszę, mogło być coś bardziej na temat.
- trochę mniej ignoranckie podejście do mainstreamu życzę. Silver Surfer na pewno nie jest mało znaną postacią, przecież nawet w filmie kinowym wystąpił, w Polsce też nie raz komiksy z nim były wydawane. Rozwalił mnie też tekst, żeby mówić, że "bohater jest słaby", jak on obdarowuje gwiezdną mocą wszystkich ludzi na ziemi, kończy międzygalaktyczną wojnę a sam jego dotyk uzdrawia. W ogóle, recenzja Requiem naprawdę mało rzeczowa. Jeszcze te zachwyty, bardzo mnie dziwią. No, ale cóż to zabrzmiało jakby to był pierwszy komiksy z tym bohaterem, który redaktor przeczytał. Myślę, że wypadało się doedukować trochę przed lekturą.
- litości z tą muzyką. tego naprawdę nie da się słuchać.

Cieszę się, że prezenterka wchodzi od kolejnych odcinków, to zdecydowanie dobry pomysł.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1679 dnia: Maj 23, 2009, 11:31:11 am »
"Fun home" w Dużym Formacie zostało wymienione jako jedna z najciekawszych książek na targach książki.

Klick me up, klick me down.

 

anything