Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1785 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:18:04 am »
w Wyborczej dziś wkładka dot. MFKiG przybliżająca m.in. program i osoby głównych gości - fajna sprawa...

Offline Ajron

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1786 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:31:20 am »
w Wyborczej dziś wkładka dot. MFKiG przybliżająca m.in. program i osoby głównych gości - fajna sprawa...

W ogólnopolskiej wersji, czy tylko w części regionalnej? Bo nie wiem, czy w poznańskiej też będzie.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1787 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:45:34 am »
W ogólnopolskiej.

Offline Ajron

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1788 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:52:20 am »
W ogólnopolskiej.

Dzięki. Po pracy biegnę do kiosku :)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1789 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:59:52 am »
A Szymon Holcman mówił przed chwilą w "Trójce" o tym, czym jest komiks i wspomniał na parę chwil o "Kartonie".
Z okazji MFKiG, rzecz jasna.

Offline holcman

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1790 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:52:33 pm »
A Szymon Holcman mówił przed chwilą w "Trójce" o tym, czym jest komiks i wspomniał na parę chwil o "Kartonie".
Z okazji MFKiG, rzecz jasna.

Z okazji MFKiG to w ogóle o komiksie chcieli porozmawiać. A o "Kartonie" wspomniałem z przy okazji pytania o młodych polskich komiksiarzy i tego co robią. A że wczoraj była uroczysta premiera "Kartonu"...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1791 dnia: Wrzesień 25, 2009, 03:52:26 pm »
w Wyborczej dziś wkładka dot. MFKiG przybliżająca m.in. program i osoby głównych gości - fajna sprawa...
To uzupełnię jeszcze, że w "Co Jest Grane" Przemysław Gulda króciutko o drugim tomie "Dziadka Leona". I o pierwszym przy okazji też. Nie wiem tylko, dlaczego autorowi się zdaje, że pierwszy tom wyszedł zaledwie kilka miesięcy temu. To już ponad rok przecież...

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1792 dnia: Wrzesień 25, 2009, 04:09:28 pm »
Z okazji MFKiG to w ogóle o komiksie chcieli porozmawiać. A o "Kartonie" wspomniałem z przy okazji pytania o młodych polskich komiksiarzy i tego co robią. A że wczoraj była uroczysta premiera "Kartonu"...

Szkoda,że o gościach zagranicznych nic nie wspomniałeś.Reklama dźwignią handlu;]

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1793 dnia: Wrzesień 25, 2009, 06:47:49 pm »
w Wyborczej dziś wkładka dot. MFKiG przybliżająca m.in. program i osoby głównych gości - fajna sprawa...

Też wkładkę o MFK zauważyłem. Zeskanowałem ten "kawałek" wyborczej. Mam nadzieję że nie złamałem żadnego prawa  :-)

Offline Blacksad

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1794 dnia: Wrzesień 25, 2009, 10:09:48 pm »
w Wyborczej dziś wkładka dot. MFKiG przybliżająca m.in. program i osoby głównych gości - fajna sprawa...

Szkoda tylko, że nie zdecydowali się przybliżyć gości, tych mniej znanych (poza Milliganem). Abadzis, Baranko, Brun, KRL, Marvano - krótkie notki byłyby na miejscu. A tu znów Rosiński, o którego na MFK każdy już się potyka, jak o Lyncha na Camerimage...
Chrzań się, Smirnov

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1795 dnia: Wrzesień 26, 2009, 10:10:46 am »
We wtorek o 19:30 na Pulsie zostanie wyemitowany "Batman: Mask of the Phantasm".
Warto obejrzeć tą świetną animację, która wydaje się być zapomniana.

Offline graves

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1796 dnia: Wrzesień 26, 2009, 11:21:48 am »
We wtorek o 19:30 na Pulsie zostanie wyemitowany "Batman: Mask of the Phantasm".
Warto obejrzeć tą świetną animację, która wydaje się być zapomniana.
Nie wiem, czy jest zapomniana, ale zawsze z chęcią ją oglądam. Poza bardzo nastrojową i rewelacyjną muzyką, jest tam przede wszystkim bardzo ciekawa fabuła, także nawet ktoś kto nie lubi nowej animacji może przy tym filmie zapomnieć o "kanciastych mordkach". Film zdecydowanie nie tylko dla fanów nietoperza lub animacji.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1797 dnia: Wrzesień 26, 2009, 01:21:31 pm »
Wczoraj w Krakowie zakończył się VI. Kongres Kultury Polskiej, poprzedni odbył sie w 2000 r. w Warszawie.
Minęła prawie dekada i widać zmiany. Choćby po raportach (do pobrania na www.kongreskultury.pl) przygotowanych specjalnie na ten kongres dla Ministerstwa Kultury
Mamy więc raporty o nowych gałęziach kultury:
raport o wzornictwie, raport o tańcu współczesnym
Mamy raporty obejmujące spojrzenie na kulturę i jej wytwory w nowych, obecnych realiach:
raport o mediach audiowizualnych, raport o digitalizacji dóbr kultury

A raportu o komiksie jak nie było, tak nie ma... (nawet jako fragment raportu o książkach).
Taka gorzka refleksja.
 

Offline Mefisto76

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1798 dnia: Wrzesień 26, 2009, 02:25:15 pm »
A tu znów Rosiński, o którego na MFK każdy już się potyka, jak o Lyncha na Camerimage...

Oj, obyśmy się jeszcze długo potykali o "KOGOŚ TAKIEGO"...  :evil:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline kmh

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1799 dnia: Wrzesień 26, 2009, 07:19:59 pm »
Oj, obyśmy się jeszcze długo potykali o "KOGOŚ TAKIEGO"...  :evil:

No raczej właśnie tak będzie, niestety.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

 

anything