trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1800 dnia: Wrzesień 27, 2009, 12:00:26 am »
Oj, obyśmy się jeszcze długo potykali o "KOGOŚ TAKIEGO"...  :evil:

No tak, Miszczu i w ogóle... ale facet rysuje album rocznie, i bywa na MFK co rok. Co ciekawego i nowego może powiedzieć, ten kolejny raz z rzędu? Objaśnić delikatne niuanse różniące jednego "Thorgala" bez Thorgala od drugiego "Thorgala" bez Thorgala? Ja wiem, że to klasyk, więc klasyka cytując: "trzeba z żywymi naprzód iść" itd. :D Stąd mój wont do redaktorów GW, że z uporem stroją głowę w zwiędłe laury zakładając, że czytelnik tylko resentymentem żyje. Rosiński MOŻE przyciągnie publiczność - ale raczej pryków, a nie ludzi autentycznie zainteresowanych sztuką - w tym sztuką komiksu. Która to od czasów Thorgala wyewoluowała co najmniej troszkę, przyznasz.
Chrzań się, Smirnov

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1801 dnia: Wrzesień 27, 2009, 12:23:40 am »
Zapominacie o jednym - Rosinski to chyba jedyny autor, ktory moze zachecic do odwiedzenia konwentu okazjonalnych czytlenikow komiksow, takich ktorzy kiedys czytali Thorgala, a teraz juz nie za bardzo, ale jak przyjda, to moze i m sie spodoba i cos jeszcze kupia...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1802 dnia: Wrzesień 27, 2009, 12:54:44 am »
No tak, Miszczu i w ogóle... ale facet rysuje album rocznie, i bywa na MFK co rok. Co ciekawego i nowego może powiedzieć, ten kolejny raz z rzędu? Objaśnić delikatne niuanse różniące jednego "Thorgala" bez Thorgala od drugiego "Thorgala" bez Thorgala? Ja wiem, że to klasyk, więc klasyka cytując: "trzeba z żywymi naprzód iść" itd. :D Stąd mój wont do redaktorów GW, że z uporem stroją głowę w zwiędłe laury zakładając, że czytelnik tylko resentymentem żyje. Rosiński MOŻE przyciągnie publiczność - ale raczej pryków, a nie ludzi autentycznie zainteresowanych sztuką - w tym sztuką komiksu. Która to od czasów Thorgala wyewoluowała co najmniej troszkę, przyznasz.
Chciałbym zauważyć, że wkładka festiwalowa w większości jest opatrzona napisem "materiały organizatorów". Więc ew. "wąty" raczej do organizatorów niż GW jeżeli chodzi o wybór. Tak chcieli promować. Wszyscy się nie zmieścili. Oczywiście mogę się mylić.

Klick me up, klick me down.

Offline Blacksad

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1803 dnia: Wrzesień 27, 2009, 01:30:12 am »
To myślenie: "ktoś kiedyś czytał Thorgala to teraz przyjdzie i może coś kupi" jest trochę jak "kiedyś oglądali Powrót do Edenu to teraz se kupią Soprano". Jakby Pixar reklamował się w Polsce za pomocą Reksia.
Na festiwalu "Łódź design" nikt nie próbuje przyciągnąć gości logo Baltony czy innego Pewex'u. Moim zdaniem to konserwatywne podejście więcej złego niż dobrego może zrobić. Festiwalowi i komiksowi. Kilka lat temu widząc plakat z Tytusem czy Kleksem (o których komiksy czytałem, pacholęciem będąc) wzruszyłbym ramionami - kogoś to jeszcze bawi? Znów to samo? Nic dziwnego, że nawet kumate i jako tako obyte w sztuce osoby, znając komiks tylko z "ogólnomedialnych" przekazów, wciąż traktują go tak, jak faktycznie wyglądał za Thorgalowych czasów. Reksiowo.
@bąbielek - masz rację. To wybór organizatorów. Tym bardziej szkoda, że promują komiks tylko poprzez nostalgię, a nie jako dziedzinę sztuki, jaka niewątpliwie jest.
Chrzań się, Smirnov

Offline kmh

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1804 dnia: Wrzesień 27, 2009, 11:12:33 am »
@bąbielek - masz rację. To wybór organizatorów. Tym bardziej szkoda, że promują komiks tylko poprzez nostalgię, a nie jako dziedzinę sztuki, jaka niewątpliwie jest.

Widzę Cię na spotkaniu z Huberto Ramosem!
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1805 dnia: Wrzesień 27, 2009, 12:00:52 pm »
Przyjedzie  :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1806 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:59:42 pm »
Czyli mam rozumiec, ze komiksy to sztuka, z wyjatkiem komiksow Rosinskiego, ktore sa wartosciowe tylko dla sentymantalnych staruszkow? :)

Ech, chyba sie zapedziliscie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline kmh

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1807 dnia: Wrzesień 27, 2009, 03:07:24 pm »
Czyli mam rozumiec, ze komiksy to sztuka, z wyjatkiem komiksow Rosinskiego, ktore sa wartosciowe tylko dla sentymantalnych staruszkow? :)

Ech, chyba sie zapedziliscie.


Nie, to Ty się zapędziłeś w interpretacji w naszych narzekań na temat ciągłego robienia z Rosińskiego gwiazdy tego konwentu.

motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1808 dnia: Wrzesień 27, 2009, 03:45:56 pm »
To się nie zmieni jeszcze przez długi czas.
I bardzo się cieszę z tego stanu rzeczy, bo Rosiński (za sprawą swojej ciężkiej pracy i osiągnięć) zapracował sobie na takie traktowanie.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego Marek Oleksicki nie promuje na MFK "Frankenstein Womb".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 03:56:15 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1809 dnia: Wrzesień 27, 2009, 06:32:56 pm »
Bo nie promują sami rysownicy, a wydawcy ich. A "FW" nikt nie wydał.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1810 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:26:18 pm »
Czyli Lloyd na BFK był wyjątkiem od reguły.

P.S. Chce przez to powiedzieć, że skoro można było sprowadzić paredziesiąt egzemplarzy Kickbacka po angielsku do Gdańska, to nie widzę problemu w sprowadzeniu kilkudziesięciu egzemplarzy Frankensteina.
A że po angielsku to nie wadzi. Wręcz przeciwnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 08:40:02 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Maciejaszek

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1811 dnia: Wrzesień 28, 2009, 02:54:09 pm »
Chudy -> Skoro nie widzisz problemu, to przecież sam mogłeś zorganizować spotkanie z Oleksickim.
Albo wcześniej "upominać się" o takie spotkanie.

Łukasz Okólski zamiast narzekać po prostu zakręcił się wokół zaproszenia na festiwal Ramona Pereza.
Zrobił to sam z siebie. Efekt - Perez będzie gościem festiwalu.
Wydaje mi się, że w przypadku fajnej inicjatywy organizatorzy festiwalu nie mieliby nic przeciwko.

To wydawcom, twórcom, działaczom i fanom powinno zależeć jaka będzie impreza a nie tylko jak zwykle czekanie na sygnał z centrali żeby mieć na co narzekać.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1812 dnia: Wrzesień 28, 2009, 03:01:27 pm »
Łukasz Okólski zamiast narzekać po prostu zakręcił się wokół zaproszenia na festiwal Ramona Pereza.

Ale ja nie narzekam. Tylko się zastanawiam. Prosiłbym o nieubarwianie rzeczywistości  :)
Obawiam się, że moje możliwości i kontakty nie pozwalają mi na razie na takie inicjatywy.
Chociaż w przyszłości nie omieszkam spróbować. Wymaga to jednak wcześniejszej organizacji i przemyślenia sprawy.

Ogólnie dzięki za pomysł.

P.S. Mam nadzieję, że swoje ostatnie słowa odnosisz również do siebie.
P.S. 2 Uwierz mi, na MFK mam co robić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 03:22:28 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Maciejaszek

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1813 dnia: Wrzesień 28, 2009, 03:13:44 pm »
Oczywiście, to co napisałem powyżej biorę również do siebie.

Co do "możliwości i kontaktów" to przecież przywoływany przy mnie jako przykład Łukasz Okólski może być określony wręcz jako "człowiek z ulicy".
Wydaje mi się, że jesteś bardziej rozpoznawalny w fandomie niż on. Serio.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1814 dnia: Wrzesień 28, 2009, 03:20:54 pm »
Bez przesady. Czeka mnie jeszcze dużo pracy nad sobą.

Jak już powiedziałem, na którąś z przyszłych imprez spróbuje zorganizować jakiś "event".
Wymaga to jednak pewnej organizacji i porządku. Nie lubię działać w pośpiechu.

Amen

 

anything