Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1830 dnia: Październik 09, 2009, 07:21:05 pm »
Nie wiem gdzie to dać.
czyżby kolejna "Mikstura"?
http://merlin.pl/90-najwazniejszych-ksiazek-dla-ludzi-ktorzy-nie-maja-czasu-czytac_Henrik-Lange/browse/product/1,696524.html
Nie miałem Mikstury w łapach, ale to akurat mam (dzięki rodzicielce - bo przecież lubię komiksy) i na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że Mikstura przy tym to dzieło.

Offline yurek1

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1831 dnia: Październik 09, 2009, 07:43:52 pm »
mam to "coś.
najlepiej posłać lotem koszącym do śmietnika. dość powiedzieć, że w "streszczeniu "Watchmenów" Comedian zwie się "Komik", a "Rorschach" nazywa się, uwaga... "Roischach". generalnie rzecz biorąc, jest to książka dla debili, dla których lektura np. stu stron czegoś, co nie jest Cosmopolitanem albo CKMem, to wysiłek ponad ludzką miarę. te "streszczenia" są prostackie, głupie, irytujące, płytkie, bez sensu i polotu. brrrr, szkoda klawiatury. :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1832 dnia: Październik 09, 2009, 08:03:18 pm »
Widzę że to coś jak te filmiki o królikach streszczające filmy  :)
Ale akurat króliki są fajne.

Offline kmh

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1833 dnia: Październik 09, 2009, 08:39:00 pm »
jest to książka dla debili, dla których lektura np. stu stron czegoś, co nie jest Cosmopolitanem albo CKMem, to wysiłek ponad ludzką miarę. te "streszczenia" są prostackie, głupie, irytujące, płytkie, bez sensu i polotu. brrrr, szkoda klawiatury. :)
Ejno, przecież ta książka to taki żart, dla osób, które przeczytały streszczone w niej pozycje, a nie piguła ze streszczeniami. To jest po prostu 90 żartów na temat literatury - dlatego są w trzech kadrach tylko. Choć rzeczywiście miejscami tłumaczenie nie jest najlepsze, przynajmniej jak sobie przypominam oryginał, który miałem też w ręku.

Taka książeczka na prezencik.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1834 dnia: Październik 09, 2009, 09:35:24 pm »
mam to "coś.
najlepiej posłać lotem koszącym do śmietnika. (...) te "streszczenia" są prostackie, głupie, irytujące, płytkie, bez sensu i polotu. brrrr, szkoda klawiatury. :)

No,to ja takie zdanie mam o "Miksturze".
Czyli dobrze oceniłem,że kolejna ,,Mikstura" brrrr

Ejno, przecież ta książka to taki żart, dla osób, które przeczytały streszczone w niej pozycje, a nie piguła ze streszczeniami. To jest po prostu 90 żartów na temat literatury - dlatego są w trzech kadrach tylko. Choć rzeczywiście miejscami tłumaczenie nie jest najlepsze, przynajmniej jak sobie przypominam oryginał, który miałem też w ręku.

Taka książeczka na prezencik.

Żarty to powinny być śmieszne:) a nie "prostackie, głupie, irytujące, płytkie, bez sensu i polotu.":)

A prezencik też nie wiem dla kogo

Offline jolan13

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1835 dnia: Październik 13, 2009, 04:47:15 pm »
Taka mała ciekawostka - w nowym teledysku Hey'a (do utworu "Kto tam? Kto jest w środku?"), grający tam Paweł Małaszyński czyta/opowiada/pokazuje swojej (chyba) siostrze album Thorgala, jeśli dobrze zauważyłem, to "Zdradzoną Czarodziejkę" w twardej oprawie. Ciekaw jestem, czyim pomysłem było użycie tego komiksu jako rekwizytu.

Offline Jarek Obważanek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1836 dnia: Październik 13, 2009, 06:51:09 pm »
W dzisiejszym Przekroju:
- list Łukasza Babiela (strona 4)
- komiks "Fajerwerki" Bartosza Sztybora i Sebastiana Skrobola (strony 56-57)
- relacja z MFKiG Sebastiana Frąckiewicza ze zdjęciem Jarka Obważanka (strona 58)

:)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Witz Worx

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1837 dnia: Październik 13, 2009, 07:09:31 pm »
Na ZP wywiad z Parowskim i Polchem, w którym obfite informacje odnośnie coraz prawdopodobniejszej amerykańskiej ekranizacji Kovala:
http://www.zakazanaplaneta.pl/news.php?readmore=4118
Jako niespodzianka pierwsza propozycja obsadowa.
Takie newsy powinny byc na głównej stronie Gildii chyba...oceńcie sami.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1838 dnia: Październik 13, 2009, 07:55:19 pm »
Taka mała ciekawostka - w nowym teledysku Hey'a (do utworu "Kto tam? Kto jest w środku?"), grający tam Paweł Małaszyński czyta/opowiada/pokazuje swojej (chyba) siostrze album Thorgala, jeśli dobrze zauważyłem, to "Zdradzoną Czarodziejkę" w twardej oprawie. Ciekaw jestem, czyim pomysłem było użycie tego komiksu jako rekwizytu.

to "Wyspa lododowych..."

fajny pomysł ;)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1839 dnia: Październik 13, 2009, 08:26:49 pm »
Na ZP wywiad z Parowskim i Polchem, w którym obfite informacje odnośnie coraz prawdopodobniejszej amerykańskiej ekranizacji Kovala:
http://www.zakazanaplaneta.pl/news.php?readmore=4118
Jako niespodzianka pierwsza propozycja obsadowa.
Takie newsy powinny byc na głównej stronie Gildii chyba...oceńcie sami.


"Czwarty dorysuje w tym roku."

Buahahahahahahaa

to juz szybciej George Lucas tego Funkyego nakreci.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline mistrzu zagłady

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1840 dnia: Październik 13, 2009, 08:47:41 pm »
Może narysuje, na spotkaniu twierdził, że problemem jest brak scenariusza, a nie jego chęci.

Offline freshmaker

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1841 dnia: Październik 13, 2009, 08:51:57 pm »
na spotkaniu przy okazji mfk polch mówił że nie może się dobrze zkomunikować ze scenarzystami czy coś w tym rodzaju, więc kolejny tom FK jest jeszcze mniej prawdopodobny niż 3 czesc ghostbusters
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

ramirez82

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1842 dnia: Październik 13, 2009, 08:53:37 pm »
kolejny tom FK jest jeszcze mniej prawdopodobny niż 3 czesc ghostbusters

Znaczy się nie będzie Ghostbusters 3? :sad:

Offline wilk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1843 dnia: Październik 13, 2009, 09:14:36 pm »
Jak czytam takie wyznania jak:

Cytuj
Ale wierzę w tego gościa - ten koleś kochał "Funkyego Kovala", nie sądzę, żeby go zbyt sponiewierał.
Cytuj
Ciekawostką też jest, że ten gość nie wiedział w ogóle, że był "Funky" drugi i trzeci, w ogóle nie miał pojęcia, że to wyszło u nas w kolorze.
Cytuj
Jest to relatywnie młody człowiek - 32-33 lata, jeszcze bez osiągnięć, ale ma parę pomysłów w głowie i entuzjazm, który pozwalał mi ufać, że on nas nie naciąga, bo kocha "Kovala".
Cytuj
Najśmieszniejsze jest to, że oni naprawdę nie chcieli zobaczyć naszego scenariusza, nie chcieli w ogóle słyszeć o scenarzystach komiksu. Ja się jednak uparłem, żeby umowę podpisali razem ze mną scenarzyści - po prostu zrobiliśmy to razem i dlaczego ich miałoby nie być? Więc teraz koledzy są opisani i wszystko jest w porządku.

to jak dla mnie nie wygląda to zbyt poważnie. :) Ba, wygląda właśnie, kolokwialnie ujmując, na naciągactwo. No ale ja się nie znam, to tylko moje pierwsze wrażenie po przeczytaniu tego wywiadu. Trzymam kciuki w każdym razie za powodzenie.

Offline Jarek Obważanek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1844 dnia: Październik 13, 2009, 09:52:11 pm »
Nie jest to tylko Twoje wrażenie. Zresztą rzuć okiem na Kolorowe Zeszyty vol. 2.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

 

anything