Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1935 dnia: Grudzień 11, 2009, 07:55:01 pm »
W dzisiejszym "Co jest grane?" kolejna komiksowa recenzja. Przemysław Gulda o "Skardze Utraconych Ziem". I w tym momencie przestałem w te jego polecanki wierzyć. O ile wcześniej pisał o komiksach ważnych, ciekawych, nowatorskich, to teraz zachwala nudnawą i wtórną historyjkę, chyba tylko ze względu na jej i autora "głośność". Zapachniało koniunkturą. Dość brzydko.
Zauważ jednak, Blacksad, że większość swojego krótkiego tekstu Gulda poświęcił ekskluzywności wydania.
Tym razem przede wszystkim z tego powodu poleca komiks w "CJG".

Poza tym ja również nie oceniałbym "Skargi" tak surowo.

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1936 dnia: Grudzień 12, 2009, 03:13:10 pm »
Hej, John - Twoja awersja do Grzegorza zaczyna być drażniąca - "Rosiński na MFK? Już się o niego potykamy", "Polecają Skargę? Fe".
 Co prawda nowy Thorgal wychodzi w czerwcu, ale spokojnie możesz już teraz wyrazić swoją krytyczną opinię...

Skrzywdził Cię kiedyś czymś Grzegorz? Nie załapałeś się z kolejki na autograf, czy co?  :evil:

 :D

Uderz w stół, a nożyce...

Kamień. Wygrałem. Nie offtopujcie, jeżeli chcecie pogadać o "Skardze" znajdźcie odpowiedni temat. -b.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2009, 03:18:00 pm wysłana przez bąbielek »

Offline m010ch

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1937 dnia: Grudzień 15, 2009, 02:12:31 pm »
http://wiadomosci.fdb.pl/10940-zobacz-marvel-theme-park

Mokry sen co niektórych może zostać spełniony ^^ A serio - szkice wygląda oszałamiająco, zobaczymy tylko czy dojdzie do realizacji i czy faktycznie poziomem rozmachu MTP dorówna tym szkicom koncepcyjnym.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1938 dnia: Grudzień 15, 2009, 06:54:58 pm »
Bylem pare lat temu w Marvel Superhero Island na Florydzie - fragment parku rozrywki Universal Studios.

Nawet wrzucilem dwie fotki tutaj: http://www.kzet.pl/2005_01/r_w-origin.htm

Ale zeby zaraz mokry sen....
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline norbs

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1939 dnia: Grudzień 16, 2009, 01:23:20 am »
No, tego się nie spodziewałem. 20-ta edycja festiwalu komiksowego w Haarlem skupia się na komiksie z Europy Wschodniej. Jedno co ciekawe to spis przeróżnych linków z każdego z krajów z Polską na czele.

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1940 dnia: Grudzień 16, 2009, 01:58:15 pm »
Zdecydowanie z Polską na czele. Aż 47 linków przy np. tylko 7 ukraińskich  8)

Offline Blacksad

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1941 dnia: Grudzień 17, 2009, 12:41:21 am »
Tylko się jeszcze ustosunkuję do komentarzy po mojej opinii o recenzji "Skargi..." w "Wyborczej".

Uno:
Skrzywdził Cię kiedyś czymś Grzegorz? Nie załapałeś się z kolejki na autograf, czy co?  :evil:
Załapałem się, oczywiście, mam autografy, rysunki, lewego buta, opchnąłem Grzesiowi samochód i w ogóle będzie chrzestnym mojego pierwszego dziecka.
Due:
Lansowanie komiksu poprzez reminiscencje z dzieciństwa więcej komiksowi robi złego niż dobrego - nie raz już tu o tym pisałem. Kiedy przy kolejnej "poważnej" rozmowie o sztuce wspominałem o komiksie i słyszałem "super, znam, znam, czytałem całego Thorgala", to czułem się jak w tym starym dowcipie: żona w niedzielę daje mężowi naleśniki na obiad, a on ją plask w pysk. Ona w płacz: o co ci chodzi, w zeszłym tygodniu jadłeś je ze smakiem, w poniedziałek, wtorek itd. aż do soboty też, a dziś ci nagle nie smakują?!
Tre:
Wcześniejsze polecanki pana Guldy w "CJG" promowały komiks nowoczesny, ambitny. "Wykiwani", "Klezmerzy", "Bez komentarza", "Opowieści z hrabstwa Essex" - widać było, że stara się wyjść poza stereotypowe myślenie o gatunku. I nagle, jak za starych "dobrych" czasów zaserwował naleśniki.
I tyle.


Chrzań się, Smirnov

Offline holcman

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1942 dnia: Grudzień 17, 2009, 03:52:08 pm »

Offline kingquest

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1943 dnia: Grudzień 17, 2009, 04:53:02 pm »
W najnowszym numerze CD-ACTION jedną z pełnych wersji będzie:
Watchmen: The End Is Nigh
czyli gra powstała przy okazji premiery filmu.
W kioskach od wtorku.
Cena 15zł. Myślę, że warto spróbować.
Tu więcej o samej grze:
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11904


Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1944 dnia: Grudzień 18, 2009, 05:22:52 pm »
W "Co Jest Grane" Beata Kęczkowska o pierwszym tomie "Baby Blues", a Przemysław Gulda o albumie "Hmmarlowe".
Wydaje mi się, że tym razem powinieneś być raczej zadowolony, Blacksad. :D

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1945 dnia: Grudzień 18, 2009, 11:18:05 pm »
W najbliższy wtorek 22 grudnia o godzinie 23:45 na TVP Kultura wyemitują kolejny 46 odcinek Magazynu Komix a w nim m.in. wywiady z gośćmi MFK(iG) 2009.

Tymczasem nie widziałem jeszcze odcinków 43, 44 i 45 (zawsze kurde trafię na jakieś powtórki  :sad:) a niestety w sieci ich nie ma.
Ma ktoś na tym forum takie znajomości aby poprosić osobę odpowiedzialną za wrzucanie tych filmików o uzupełnienie tego archiwum na stronie TVP?
Tak, maila do TVP też wyślę ale nie wiem czy to coś da.

Poza najowszymi brakuje odcinków 1-8, 17, 32, 34-39. Kiedyś nagrywałem sobie na dvd ale zrezygnowałem dlatego że zauważyłem że są dostępne w sieci. Niektóre odcinki były ale poznikały...

Offline Blacksad

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1946 dnia: Grudzień 19, 2009, 12:28:09 am »
Przemysław Gulda o albumie "Hmmarlowe".
Wydaje mi się, że tym razem powinieneś być raczej zadowolony, Blacksad. :D

Za recenzję "Hmmarlowe" - pełna rehabilitacja!  8) Nawet Babinicz byłby dumny  :D
Chrzań się, Smirnov

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1947 dnia: Grudzień 21, 2009, 12:16:27 pm »
Zdecydowanie z Polską na czele. Aż 47 linków przy np. tylko 7 ukraińskich  8)

Spory bałagan na tej liście. I linki z czapy.
Po dwa na Gildię, na Wraka i na stronę Soszyńskiego.
Jakiś dziwny odnośnik do Jeża na stronę Merlina, ślepy link do jakiejś strony komiksfestiwal.
Brak za to Motywu drogi (ale się podlizałem....)
Niezbyt się postarali.

I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1948 dnia: Grudzień 21, 2009, 02:12:12 pm »
Czy to przypadek, ze google wypluwa po dwa linki z serwisu?  :lol:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline holcman

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1949 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:13:58 am »
W nowym numerze "Przekroju" podsumowanie roku 2009 w kulturze, m.in. w komiksie. Sebastian Frąckiewicz napisał krótki tekst rekapitulujący 2009 i wybrał 5 najlepszych jego zdaniem komiksów: "Trzy cienie", "Fun Home", "Przybysz", Opowieści Szeherezady", "Torpedo".