trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1950 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:18:55 am »
Torpedo naprawde az taki dobry?

Trzy Cienie mi osobiscie nie podeszly, ale doceniam klase Pedrosy, wiec ta pozycja jest dla mnie zrozumiala.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skil

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1951 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:34:58 am »
Torpedo naprawde az taki dobry?
Widocznie akurat Sebastianowi Frąckiewiczowi przypadł wyjątkowo do gustu. Moim zdaniem to dobry komiks, ale bez rewelacji.
Zresztą, na przykład u mnie z tego zestawienia tylko "Przybysz" wszedłby do pierwszej dziesiątki najlepszych komiksów 2009 ;-)
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1952 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:45:46 am »
U mnie na pewno Fun Home, a Szecherezade to musze dopiero przeczytac. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1953 dnia: Grudzień 22, 2009, 08:18:48 pm »
W najnowszym numerze CD-ACTION jedną z pełnych wersji będzie:
Watchmen: The End Is Nigh
czyli gra powstała przy okazji premiery filmu.
W kioskach od wtorku.
Cena 15zł. Myślę, że warto spróbować.
Tu więcej o samej grze:
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11904



Kupilem, ale ja nie moge w to grac. Invert mouse nie dziala (bez wzgledu na ustawienie zawsze jest w trybie normal, czyli jak chcesz spojrzec w gore, to patrzysz w dol).

Odradzam, chyba ze gracie na takich ustawienich.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1954 dnia: Grudzień 22, 2009, 08:41:47 pm »
Śmierciowa przypominajka:

Za dwie godziny czyli o 23:45 na TVP Kultura wyemitują kolejny 46 odcinek Magazynu Komix a w nim m.in. wywiady z gośćmi MFK(iG) 2009.

 :)

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1955 dnia: Grudzień 23, 2009, 04:30:39 pm »
Wczorajszy odcinek już w sieci: http://www.tvp.pl/kultura/magazyny-kulturalne/magazyn-komix/wideo/22122009

Wow ale tempo  :shock: Ale poprzednich trzech odcinków nadal nie ma  :roll: :sad:

Offline cro_no

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1956 dnia: Grudzień 23, 2009, 09:01:37 pm »
Wczorajszy odcinek już w sieci: http://www.tvp.pl/kultura/magazyny-kulturalne/magazyn-komix/wideo/22122009

Wow ale tempo  :shock: Ale poprzednich trzech odcinków nadal nie ma  :roll: :sad:

Tego programu nie da się słuchać... sposób wymowy prowadzącego jest tragiczny.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1957 dnia: Grudzień 23, 2009, 09:37:38 pm »
W połączeniu z tym animowanym, krzykliwie kolorowym potworkiem tworzą coś w rodzaju tunelu czasoprzestrzennego pomiędzy polską animacją początku lat dziewięćdziesiątych, a amatorskimi filmami z youtube. Bolą mnie uszy i oczy za każdym razem, kiedy próbuję oglądać. I chyba tylko raz, kilka miesięcy temu, dałem radę obejrzeć cały odcinek.

Ale, żeby nie było, że tylko narzekam. Bardzo dobrze, że ten program w ogóle jest.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 09:45:20 pm wysłana przez YohnJossarian »

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1958 dnia: Grudzień 24, 2009, 02:40:41 am »
No, jeżeli chodzi o formę, to "Komix!" jest mocno nieczasowy. I przy prezentacji komiksów zbyt mały wkład własny, a zbyt dużo czytania słowo w słowo informacji ze skrzydełek/okładki. Tak naprawdę włączam sobie program i go słucham, coś sobie robię w tle, ale nie oglądam. Bo co, będę oglądał zapętloną pięcioklatkową animację spikera? Po raz czterdziesty?

Klick me up, klick me down.

Offline cwel stefan

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1959 dnia: Grudzień 24, 2009, 07:13:05 am »
W nowym numerze "Przekroju" podsumowanie roku 2009 w kulturze, m.in. w komiksie. Sebastian Frąckiewicz napisał krótki tekst rekapitulujący 2009 i wybrał 5 najlepszych jego zdaniem komiksów: "Trzy cienie", "Fun Home", "Przybysz", Opowieści Szeherezady", "Torpedo".

Ja rozumiem, ze lista jest subiektywna, ale popłakałem się ze śmiechu jesli chodzi o dobór polskich albumów. Wymęczone wywiady dziennikarzy Wyborczej rysowane przez Truścińskiego po zdjęciach na pierwszej pozycji - ja zasadniczo rozumiem, jest kryzys, żeby znaleźć pracę, albo dostać fuchę, albo mieć piwo za darmo, człowiek się musi czasami upodlić i odbyć (nomen omen) analną pielgrzymkę po cudzych otworach, ale są jakieś granice śmieszności. Czy też może nie ma?

Offline gość

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1960 dnia: Grudzień 24, 2009, 08:49:55 am »
Sugerujesz, że autor zestawienia był nieszczery? Że to pic na wodę? A mógłbyś mi to jakoś... przybliżyć skąd taki wniosek? Naprawdę pytam z ciekawości
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline skil

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1961 dnia: Grudzień 24, 2009, 10:42:18 am »
Magazyn "Komix" to jakieś nieporozumienie. Do kogo w ogóle adresowany jest ten program? Na pewno nie do miłośników komiksu, bo kogo z nas interesują lapidarne wzmianki na temat ostatnich nowości? Na pewno też nie do przypadkowych ludzi, bo pora emisji jest kosmiczna, a głos lektora skutecznie usypia. Dodajmy zupełnie beznadziejną oprawę graficzną, a otrzymamy antyprogram, który zamiast kogokolwiek zachęcić do komiksu - zniechęci.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1962 dnia: Grudzień 24, 2009, 11:09:06 am »
Ja się już do tego "animka" przyzywyczaiłem. Mnie zawsze najbardziej denerwowały te recenzje komiksów 'przez telefon'  :neutral:
Ale fakt animek powiedział że Dziennik Kadeta jest "niezbyt ciekawie narysowany" a powinnien najpierw spojrzeć sam na siebie  :lol:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1963 dnia: Grudzień 24, 2009, 08:10:39 pm »
Magazyn "Komix" to jakieś nieporozumienie. Do kogo w ogóle adresowany jest ten program? Na pewno nie do miłośników komiksu, bo kogo z nas interesują lapidarne wzmianki na temat ostatnich nowości? Na pewno też nie do przypadkowych ludzi, bo pora emisji jest kosmiczna, a głos lektora skutecznie usypia. Dodajmy zupełnie beznadziejną oprawę graficzną, a otrzymamy antyprogram, który zamiast kogokolwiek zachęcić do komiksu - zniechęci.
Stanowcze veto! Emisja około 23.30 nie jest na pewno kosmiczną czarną dziurą. Szlachtycz bywa kontrowersyjny, ale dzięki niemu w TVP Kultura komiks funkcjonuje jako jedna z dziedzin sztuki (z punktu widzenia ludzi spoza getta) i choćby w minimalnym stopniu przekłada się to zapewne na popyt na albumy komiksowe. Formalnie program jest kijowy, ale praktycznie w każdym odcinku jest coś, co wzbudza moje zainteresowanie. Najczęściej są to wywiady, czasami - jakaś informacja, rzadziej - treść recenzji (najciekawsze są te Szymona Holcmana, te... pozostałe przeważnie drażnią). W każdym razie mogło być gorzej...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2009, 11:02:38 am wysłana przez Dariusz Hallmann »

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1964 dnia: Grudzień 31, 2009, 02:59:02 am »
W dzisiejszym dodatku "Kultura" w "Dzienniku" komiksowe podsumowanie roku. Tym razem lista została ułożona przez 8 osób, więc można uznać, że jest to zestawienie bardziej miarodajne niż to Sebastiana Frąckiewicza, które tutaj się niektórym nie spodobało ;).

Głosowali:
Jakub Demiańczuk ("Dziennik Gazeta Prawna"), Sebastian Frąckiewicz ("Przekrój"), Katarzyna Nowakowska ("Dziennik Gazeta Prawna"), Tomasz Pstrągowski (Komiksomania.pl), Maciej Reputakowski (Komiks.polter.pl), Kamil Śmiałkowski ("Nowa Fantastyka", Slowem.pl), Dominika Węcławek ("Życie Warszawy") i moja skromna osoba.

Klick me up, klick me down.