Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2070 dnia: Marzec 26, 2010, 07:06:51 pm »
wzialem sobie dzis na majowke (troche przedwczesna, ale bylo cieplo) Apokaliptykow i doczytalem gdzies do polowy wstepu (to znaczy, tam jest jeszcze przed wstepem taka przedmowa z perspektywy dzisiejszego Eco).

Na razie jest to calkiem ciekawe, choc z dzisiejszej perspektywy juz dosc malo odkrywcze. To co zaskakuje, to fakt, ze ta cala dyskusja o kulturze masowej jeszcze sie w Polsce nie przetoczyla. U nas kultura masowa istnieje jakos tak sama z siebie, przynajmniej mam takie wrazenie. Nikt nikomu nie probuje tlumaczyc jaka pelni role, etc. Tak jakbysmy zaakceptowali to razem z gospodarka wolnorynkowa w postaci dobrodziejstwa inwentarza. Hmm.... ciekawe.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2071 dnia: Marzec 26, 2010, 10:37:24 pm »
Uważajcie przy zakupie tego Eco (Apokaliptyków), bo dziś w krakowskim Matrasie  widziałem felerny egzemplarz. Kilkanaście kartek, co kilka stron, nie było zadrukowanych.
Inne egzemplarze były w porządku.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2072 dnia: Marzec 27, 2010, 11:40:58 am »
W kwietniowej "Nowej Fantastyce" prócz recenzji ( Fantasy Komiks 5/6 i "Sky Doll" 4/6 ), rzucających się w oczy reklam FK i "Misia Miszy", znajduję się przykładowa plansza z tego ostatniego. Wygląda to lepiej niż w wersji z MFK, ale wciąż jeszcze mnie nie przekonuję i niezbyt śmieszy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2073 dnia: Marzec 29, 2010, 09:43:50 pm »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2074 dnia: Marzec 29, 2010, 10:03:22 pm »
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7715668,Komiks_z_Supermanem_sprzedano_za_1_5_mln_dol_.html

to sie zaczyna robic glupie...


Teraz Francuzi powinni pokazać, że komiks frankofoński nie jest gorszy i sprzedać pierwsze wydanie "TinTina" czy "Asteriksa" za 1,5 mln euro.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2075 dnia: Marzec 29, 2010, 10:45:04 pm »
Bez zartow, w odroznieniu od US, Francuzi maja prawdziwa kulture do wydawania pieniedzy na.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2076 dnia: Marzec 29, 2010, 10:57:13 pm »
Bez zartow, w odroznieniu od US, Francuzi maja prawdziwa kulture do wydawania pieniedzy na.

A komiksowych świrów nie mają?

Dzisiaj przypadkiem trafiłem na program Premiery na kanale FilmBox, gdzie prócz zwiastunów filmowych, Adam Gawęda w kilku słowach omawiał nowości komiksowe: "Profesor Bell", "Super Pan Owoc", "Blueberry 2", "Gang Wąsaczy", "Osiedle Swoboda" i "Czyściec". Polecał wszystkie tytuły, prócz ostatniego.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2077 dnia: Marzec 30, 2010, 12:18:41 am »
A co miał przeciw ostatniemu?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2078 dnia: Marzec 30, 2010, 07:44:32 am »
Hmm, ciekawe. Byc moze, nie moze po prostu polecac wszystkiego jak leci, bo co to by byly za rekomendacje. :)

Ale rzeczywiscie - cos moze byc na rzeczy, bo Czysciec (choc to dobry komiks) to bylby raczej material na sztuke teatralna jak dla mnie. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skil

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2079 dnia: Marzec 30, 2010, 11:23:49 am »
Hmm, ciekawe. Byc moze, nie moze po prostu polecac wszystkiego jak leci, bo co to by byly za rekomendacje. :)

Ale rzeczywiscie - cos moze byc na rzeczy, bo Czysciec (choc to dobry komiks) to bylby raczej material na sztuke teatralna jak dla mnie. ;)
Akurat ja się nie dziwię, że nie poleca "Czyśćca", bo to słaby i wyjątkowo sztampowy komiks.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2080 dnia: Marzec 30, 2010, 11:32:01 am »
Smutna wiadomość, Krzysztof Teodor Toeplitz nie żyje...

http://www.tvn24.pl/-1,1650058,0,1,krzysztof-teodor-toeplitz-nie-zyje,wiadomosc.html

Offline Robertos

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2081 dnia: Marzec 30, 2010, 12:16:32 pm »
Śmierć zbiera swoje żniwa.W minioną sobotę w wieku 77 lat zmarł legendarny twórca Dick Giordano  :cry: http://www.newsarama.com/comics/dick-girodano-1932-2010-100327.html

godai

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2082 dnia: Marzec 30, 2010, 12:23:32 pm »
O w mordę.

Giordano, znaczy.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2083 dnia: Marzec 30, 2010, 01:39:58 pm »
Akurat ja się nie dziwię, że nie poleca "Czyśćca", bo to słaby i wyjątkowo sztampowy komiks.

Sztampowy to byc moze, ale ze slaby to bym nie powiedzial. Chocbny ze wzledu na grafe.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2084 dnia: Marzec 30, 2010, 08:23:59 pm »
A co miał przeciw ostatniemu?

Niestety słabo to zapamiętałem, ale chyba chodziło o dodanie elementów sensacji i romansu, które czyniły komiks niestrawną papką. Jeśli przekręciłem to przepraszam.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."