Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2160 dnia: Maj 25, 2010, 04:11:33 pm »
Ale ale jakie te jego komiksy są strasznie zniszczone! Gdzie on ma FOLIJKI???
O tam Jarek, spamujesz. Przeczytaj ten wywiadzik, to sie dowiesz odpowiedzi na ten nurtujący temat. :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Samuel

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2161 dnia: Maj 26, 2010, 06:48:25 am »
Niezły wywiad z tym kolekcjonerem, hehe. Ale za 20-30 lat będą teksty typu. "Jasiek ma niezwykłą pasję. Czyta książki i ma ich ponad 100 - prawdziwych, papierowych, a nie e-booków". Poza tym czego spodziewacie się po serwisie robionym przez "dziennikarzy obywatelskich", którzy są amatorami i robią za darmo.
erefere

godai

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2162 dnia: Maj 26, 2010, 07:54:09 am »
Takiej samej rzetelności, jak od innych. To tekst rodem z Alei Komiksu - nie jesteśmy dziennikarzami, robimy to za darmo (więc możemy robić c**jnię).

Raczej patrzył bym na to, że tekst jest dla laików spoza środowiska. A, że ktoś nie ma legitymacji dziennikarskiej, to zamiast kwitować "czego się spodziewacie" trzeba edukować. Wszyscy marudzą, a jakoś z autorem w kontakt wszedłem tylko ja i pogadaliśmy moment o tym, co najbardziej kuleje w artykule. I myślę, że następnym razem się chłop przyłozy bardziej.

Offline Samuel

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2163 dnia: Maj 26, 2010, 09:54:02 am »
Chłop nie miał pewnie w życiu do czynienia z redaktorem, który pogadałby z nim o jego tekście i kazał albo poprawić, albo wyrzucić do kosza. Bo coś takiego nie nadaje się do publikacji. Czy kolekcjonowanie komiksów jest czymś aż tak niezwykłym, żeby pokazywać go jako niewiarygodne zjawisko?
erefere

godai

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2164 dnia: Maj 26, 2010, 10:11:08 am »
Kolekcjonowanie tak. Posiadanie 500 sztuk - nie.

Natomiast trudno powiedzieć, jaki jest stan redakcji w tym dziale.

Co zaś do dziennikarstwa obywatelskiego, to cóż, pierwszy je opluję, ale i tak przynajmniej więcej tam nieprofesjonalizmu, dyletanctwa i głupoty, a za to mniej zwykłego skurwienia popularnego wśród "zawodowców" dziennikarzy.

godai

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2165 dnia: Maj 26, 2010, 11:01:01 am »
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/portret_komiksiarza_polskiego_chce_opowiadac_historie_140127.html

Czekam na światłe uwagi z kim należało zrobić wywiad zamiast tej kompletnie nieznanej autorki jednego webkomiksu.

Oczywiście konkretne i pomocne uwagi krytyczne też są mile widziane.

Jak również sensowne propozycje - z kim kolejne teksty.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2166 dnia: Maj 26, 2010, 03:07:38 pm »
Sympatyczny ten wywiad z panem Lenartowiczem. Widać, że ma hobby wybitnie podszyte nostalgią, powoli zbiera sobie komiksy o określonym profilu - z wczesnej młodości, po kilka złotych, bez szarpania się na Mistrzów Komiksu czy rodzimy underground.

Taki portret przeciętnego fana komiksu orbitującego z dala od środowiska, który swoją pasją przedłuża sobie dzieciństwo. Myślę, że takich jest u nas więcej. Może nawet dużo więcej. Chociaż niekoniecznie aż tyle, by akcja "Tęsknię za Tobą, zeszytówko" miała realne wsparcie.

Nie rozumiem, o co tu strzelać fochy. Że powinno się pokazywać tylko krajowych rekordzistów, ze zdjęciami na tle uginających się i pięknie poblaskujących foliami półek oraz zadawać pytania czy komiksy się czyta czy może przechowuje?

Równie dobrze można zżymać się na wywiad z każdym twórcą, który ma na koncie mniej niż 10 albumów.

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2167 dnia: Maj 26, 2010, 03:25:43 pm »
Rob trafił w sedno, nie ma się na "bohatera"i autor tego tekstu co zżymać. To po prostu czytelnik innego typu, niż Ci, których można tutaj spotkać i tak też jest sportretowany. Nie jako geek, tylko, jak sentymentalista spod znaku "Tęsknie za Tobą, zeszytówko"...


O widze, ze Godai mocno promuje twórców ze swojego kręgu. Ładnie to tak, żeby wydawca przepytywał twórce ze swojej stajni  :wink:

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2168 dnia: Maj 26, 2010, 04:00:00 pm »
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/portret_komiksiarza_polskiego_chce_opowiadac_historie_140127.html

Czekam na światłe uwagi z kim należało zrobić wywiad zamiast tej kompletnie nieznanej autorki jednego webkomiksu.

Oczywiście konkretne i pomocne uwagi krytyczne też są mile widziane.

Jak również sensowne propozycje - z kim kolejne teksty.

Ja mam tylko pytanie o dwa drobiazgi, które mi wpadły w oko na szybko przeglądając wywiad:

- w tekście jest informacja, że Katarzyna opublikowała tylko jedną historię w 5. "Kolektywie" a ja mam w bazie, że w nr 2 był jej komiks. Czy to jest błąd u  nas?
- jedno z pytań zaczynasz od zdania "Do podziałów "komiksowych" i kłótni wrócimy za moment." a później nic nie ma o tym w tekście :smile:
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2169 dnia: Maj 26, 2010, 04:21:43 pm »
Rob trafił w sedno, nie ma się na "bohatera"i autor tego tekstu co zżymać. To po prostu czytelnik innego typu, niż Ci, których można tutaj spotkać i tak też jest sportretowany.
A ja się nie zgodzę.
Rob w sedno nie trafił, bo o czym innym tu (zwłaszcza godai) piszemy.
Chodzi o robienie sensacji z hobby pod tytułem komiksy. Artykuł jest napisany tak, jakby wielką sensacją było zbieranie komiksów (łał - student zbierający komiksy!, prawie tak super jak sklepowa zbierająca fragmenty ciał kosmitów!!!).
No i do tego student ma ponad 500 tych komiksów, więc on to gość! Kolekcjoner!
No dajcie spokój, ani to sensacja, ani okaz światowy, a autor przepytuje go jakby z innej planety koleś przyleciał.
Żeby było jasne - to nie jest wina kolegi "zbieracza", tylko autora wywiadu, który zrobił wywiad na temat, o którym niewiele wie.

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2170 dnia: Maj 26, 2010, 06:25:20 pm »
No to z kolei ja się nie zgadzam z Twoją tezą. Bo dalej zbieranie i czytanie komiksów jest traktowane w Polsce jak nieco egzotyczne hobby. Tak samo jak zbieranie figurek, LARPowanie czy przynależność do bractwa rycerskiego.


I zauważ jeszcze jedną rzecz - to KOLEKCJONER, a nie zwykły CZYTELNIK. Jeśli znalazłby sie, jakiś fanatyk Dukaja, który jeździ za nim na konwenty, ma dziesiątki autografów i prowadzi fan-site`a też byłby traktowany jako "sensacja".


Offline Mefisto76

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2171 dnia: Maj 26, 2010, 07:21:34 pm »
- jedno z pytań zaczynasz od zdania "Do podziałów "komiksowych" i kłótni wrócimy za moment." a później nic nie ma o tym w tekście

Dokładnie to samo rzuciło mi się w oczy!
Z "wypiekami na twarzy" szukałem tych tanich sensacji o podziałach i kłótniach i jestem bardzo rozczarowany, bo ich nie znalazłem :sad:

A ja się nie zgodzę.

A to nietypowe :wink:

Chodzi o robienie sensacji z hobby pod tytułem komiksy. Artykuł jest napisany tak, jakby wielką sensacją było zbieranie komiksów (łał - student zbierający komiksy!, prawie tak super jak sklepowa zbierająca fragmenty ciał kosmitów!!!).
No i do tego student ma ponad 500 tych komiksów, więc on to gość! Kolekcjoner!

Ty to wiesz. Ja to wiem. Ale dziennikarz, sklepowa i 90% ludzi w tym kraju już nie. 
Smutne, ale prawdziwe.
Tak jak pisałem wcześniej - czytanie, a w dodatku zbieranie komiksów niestety jest postrzegane w tym kraju na równi z występami klaunów w cyrku, choć i tak mam wrażenie, ze to od kilku lat i tak uległo sporej zmianie... 
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2172 dnia: Maj 26, 2010, 10:01:13 pm »

- jedno z pytań zaczynasz od zdania "Do podziałów "komiksowych" i kłótni wrócimy za moment." a później nic nie ma o tym w tekście :smile:

Proponuje zalozyc watek "Podzialy komiksowe i klotnie" - tam bedziemy sie mogli dzielic oraz klocic. :D
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2173 dnia: Maj 27, 2010, 08:40:55 am »
- w tekście jest informacja, że Katarzyna opublikowała tylko jedną historię w 5. "Kolektywie" a ja mam w bazie, że w nr 2 był jej komiks. Czy to jest błąd u  nas?
- jedno z pytań zaczynasz od zdania "Do podziałów "komiksowych" i kłótni wrócimy za moment." a później nic nie ma o tym w tekście :smile:

W tekście jest, że tylko jedna była sensacyjna, nie, że tylko jedna w ogóle. Katarzyna publikowała co najmniej w numerach 1,2 i 5 - musiałbym sprawdzić, czy więcej.

A co do podziałów - to jest, przyznaję, słabo opisane. Chodzi o "potyczkę" między Kasią a Sylwią z CG - one się notorycznie spierają na CG o "komiks kobiecy" i to miałem na myśli pisząc "kłótnie", ale, faktycznie, słabo to potem opisałem.

Offline holcman

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2174 dnia: Maj 27, 2010, 10:44:23 am »
A co do podziałów - to jest, przyznaję, słabo opisane. Chodzi o "potyczkę" między Kasią a Sylwią z CG - one się notorycznie spierają na CG o "komiks kobiecy" i to miałem na myśli pisząc "kłótnie", ale, faktycznie, słabo to potem opisałem.

No dobra, ale kogo to w ogóle interesuje? Roztrząsanie takich spraw np. na Gnieździe Światów - proszę bardzo. W tekście z założenia skierowanym do szerszego odbiorcy taki temat w ogóle nie powinien się pojawiać. Nawet na konflikt Doda-Górniak jest miejsce tylko na rzeczach typu pudelek.

 

anything