Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2430 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:14:15 pm »
Tylko, że jak przeciętny Kowalski chce sobie kupić książkę czy komiks to nie włącza Internetu i nie szpera po sklepach specjalistycznych bo nie wie że takie są lub gdzie takie są (wiesz np. gdzie są najbliższe sklepy modelarskie albo wędkarskie?) szukając możliwie najtańszej opcji tylko idzie do najbliższej księgarni. Tak się składa, że w większości wypadków jedyną jaką zna jest Empik w pobliskiej galerii handlowej.

Offline turucorp

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2431 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:18:52 pm »
Tylko, że jak przeciętny Kowalski chce sobie kupić książkę czy komiks to nie włącza Internetu i nie szpera po sklepach specjalistycznych bo nie wie że takie są lub gdzie takie są (wiesz np. gdzie są najbliższe sklepy modelarskie albo wędkarskie?) szukając możliwie najtańszej opcji tylko idzie do najbliższej księgarni. Tak się składa, że w większości wypadków jedyną jaką zna jest Empik w pobliskiej galerii handlowej.

i niby nie robi tego z braku czasu?
ale czas na czytanie na kanapie w empiku to ma?
i na wypisywanie bzdur na forum gazety?
jak potrafi napisac glupi komentarz na gazecie, to mu reka nie odpadnie przy wpisywaniu "ksiegarnie komiksowe" w google.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2432 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:19:39 pm »
przecietny Kowalski nie interesuje sie dobrami kultury, chyba ze na prezent

jesli ktos jest na tyle kumaty, zeby kupic ksiazke/komiks zamiast np. piwo i sledzia, to z reguly ogarnia przynajmniej allegro
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2433 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:21:24 pm »
jak bylem w Chinatown w SF to stary chinczyk dal mi po lapach przy starganie z chinskimi zeszytowkami z Hong Kongu, warczac "jak nie kupujesz to nie dotykaj"

I może takie rozwiązanie było by najlepsze. Ile tych empików jest? 153? 153 starych chińczyków po jednym na empik i byłby spokój!

Offline BOUNCER

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2434 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:27:08 pm »
Mogło by wyjść nawet taniej niż wartość zniszczonych egzemplarzy   :badgrin:
 
a co na to urząd imigracyjny  :)

Offline gość

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2435 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:27:20 pm »
Zniszczone/uszkodzone egzemplarze komiksów/książek można kupować w empiku po znacznie niższej cenie. Mi się zdarzało płacić nawet 40% ceny okładkowej. Muszą tylko być spełnione dwa warunki. Pierwszy musi to być ostatni egzemplarz na stanie :biggrin: , drugi trzeba ruszyć  4 litery do kierownika sklepu i negocjować.
Oczywiście gdy wszyscy tylko "oglądają/kalkulują" czy kupić dany tytuł bardzo trudno jest spełnić pierwszy warunek.
 
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline turucorp

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2436 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:34:12 pm »
Mogło by wyjść nawet taniej niż wartość zniszczonych egzemplarzy   :badgrin:
 a co na to urząd imigracyjny  :)

zrobiliby wyjatek, jak przy zatrudnianiu chinskich firm do budowy autostrad.
swoja droga, skoro osluga w empiku ma czas kilka razy podchodzic do klietow i pytac czy mozna w czyms pomoc, to przy okazji mogliby zwrocic uwage, ze ktos sobie z komiksow robi chusteczki do nosa.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2437 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:37:15 pm »
Trochę za dużo pobożnych życzeń Bouncerze (dobrze odmieniam? :wink: . Komiks to dla Empiku pewnie jakiś promil zysków. Polski rynek komiksu mógłby się zawalić i nawet by tego nie zauważyli, a jak się zwolni miejsce to będą mogli postawić na półce więcej "Zmierzchu", a nie jakieś tam próbki.

W podlinkowanej wypowiedzi (albo w komentarzach do niej) ktoś proponował sprzedawać taniej zniszczone egzemplarze. Chyba nie zna możliwości czytaczy. Jak czasem patrzę po półkach to nie wiem czy chciałbym taki egzemplarz za darmo (no chyba, że byłoby to coś z gatunku przeczytać, zapomnieć i wyrzucić).

@freshmaker - Zafoliowane są jedynie fabrycznie. Zresztą zupełnie nie powstrzymuje to czytaczy.

Taka luźna myśl, niekoniecznie słuszna.
Może to i promil zysku dla Empiku, ale czy jako gigant na rynku, przyzwyczajający swoich klientów do tego, że znajdą tam wszystko, mógłby sobie pozwolić na brak całego działu?
- Chcę komiks.
- W empiku nie ma.
- Niemożliwe. W empiku czegoś nie ma? To chyba kiepsko z empikiem. Zawsze wszystko mieli.
Znam pare osób, którym nie przychodzi do głowy, że jeśli nie ma jakiejś pozycji w empiku, to może być gdzie indziej.

Kiedyś znalazłem mocno rozpieprzony egzemplarz Morfołaków zebranych. Potargana, wymiętoszona, połamana w tysiącu miejscach okładka, cały komiks brudny. Morfołaki były już wtedy niedostępne, a mnie akurat zależało na ich nabyciu, więc zapytałem za ile mi to sprzedadzą. Przyszedł kierownik, powiedział, że w takim stanie książka nie ma prawa leżeć na półce i trzeba ją wycofać ze sprzedaży, ale skoro chcę kupić, to mogą spuścić 20 czy tak 25% (już dokładnie nie pamiętam). Nie wiem, czy komiks wrócił na półkę czy nie.

Offline adro

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2438 dnia: Styczeń 12, 2011, 04:13:11 pm »
Empik to jest jak widac neverending story. Ja popieram pomysl Bouncera z pokazowymi egzemplarzami, chociaz ciezko byloby wprowadzic w zycie ten pomysl ze wzgledow logistyczno - finansowych. Nie wiem jakos w salonikch prasowych nie ma czytaczy. Sam spotkalem sie z sytuacja, ze pracownik saloniku upominal ludzi, ktorzy po prostu czytali jakies pismo. Inna sprawa, ze empik ma w nosie komiksy. Empik nie martwi sie nawet o swoja reputacje, bo kto w Polsce czyta komiksy, to jest zenujaca zlewka i tyle. Kiedys zwrocilem uwage pracownikowi empiku, ze jakis koles niszczy komiks i co i nic. Pracownik wzruszyl ramionami i poszedl sobie w sina dal. Obsluga empiku nie wie nawet jakie komiksy stoja na polkach. Co tam beda sie przejmowac, zniszczony towar wroci do wydawcy, a empik i tak mu nie zaplaci...
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline JAPONfan

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2439 dnia: Styczeń 12, 2011, 04:46:26 pm »
przecietny Kowalski nie interesuje sie dobrami kultury, chyba ze na prezent

jesli ktos jest na tyle kumaty, zeby kupic ksiazke/komiks zamiast np. piwo i sledzia, to z reguly ogarnia przynajmniej allegro

Pani Czajka nie ogarnia allegro. BO na allegro nie moze obejrzec filmu ani poczytac ksiazki. Bo ona filmu w folii nie kupi. i o ile rozumie obejrzenie albumu za 150 zeta to kuerwa, przejrzenie a nie  przeczytanie i cmokanie z zachwytem nad kreska autora. Przejrzenie to rzut oka na papier, jakosc wydania, jakosc reprodukcji. A jak ktos sadza dupe na kupie i zaczyna czytac to jest zwyklym bucem bez oglady vel hipster tco to lubi powiedziec "komiksy czytam od przedwojnia, ups, znaczy sie od lat 90, zanim to bylo modne".

Offline graves

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2440 dnia: Styczeń 14, 2011, 06:06:50 pm »
TO NIESAMOWITE!: -- Różnica pomiędzy piractwem a zwyczajnym chamstwem -- w odniesieniu do tekstu ze Stołecznej o empikowych czytaczach.

Ciekawy tekst nawiązujący do powyższej dyskusji o Empikowym czytelnictwie.
W nowym (lutowym) Chipie jest kilkustronicowy artykuł na temat tego co jest piractwem, a co legalne w rozumieniu prawa - jeśli chodzi o filmy, muzykę i software.
Polecam zapoznanie się. Według tego co tam napisane - dozwolone jest sciąganie filmów, które już miały swoją premierę kinowa lub telewizyjną, a więc zostały już masowo pokazane. Dodatkowo jest wzmianka o tym jak rozumie to prawo w różnych krajach Europejskich i w USA.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dembol_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2441 dnia: Styczeń 14, 2011, 06:20:03 pm »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2442 dnia: Styczeń 14, 2011, 07:46:07 pm »
W tym programie za komiks roku 2010 uznano "Rany wylotowe". Adam Gawęda zaproponował również "Księgę Genesis", ale ta została wręcz wyśmiana.

Tymczasem w dzisiejszym "Co Jest Grane" Przemysław Gulda pisze o "Arq 2", czyli o faktycznie najlepszym komiksie 2010 r. :)

Offline hans

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2443 dnia: Styczeń 14, 2011, 09:16:10 pm »
W tym programie za komiks roku 2010 uznano "Rany wylotowe". Adam Gawęda zaproponował również "Księgę Genesis", ale ta została wręcz wyśmiana.

Po tym, co napisałeś, z masochistycznej ciekawości obejrzałem program. A dzień wybrałeś idealny, bo o ile od początku nie byłem przekonany do "Księgi Genesis" i nie planowałem w ogóle jej zakupu, tak dzisiaj przejrzałem w Matrasie i na tyle mi się spodobała komiksowa adaptacja Biblii bez dokonywania w niej zmian, że dodałem komiks do kolejki. A tu wracam do domu i widzę post linkujący program z szacownym gronem obśmiewającym tytuł, do którego parę godzin wcześniej zmieniłem nastawienie.

Oni tam tak zawsze? Jeśli tak, to podziwiam Adama Gawędę, że mu się chce mówić o komiksach do osób, które już dawno oceniły każdy komiks. Jestem ciekawy, czy z takim nastawieniem oni czytają kolejne tytuły, które muszą omówić.

A podobno studia humanistyczne, kultura i sztuka czynią człowieka bardziej otwartym.

edit:
obejrzałem sobie odcinek o "Niedoskonałościach" i "Krzyku ludu". Jestem pod wrażeniem, jak dobrze się o nich wypowiadano. A więc jednak świat nie jest takim złym miejscem pełnym ludzi zamkniętych na inne :)
Szkoda tylko, że nie wszyscy czytają, to co jest do omówienia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2011, 09:59:18 pm wysłana przez hans »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2444 dnia: Styczeń 14, 2011, 09:44:28 pm »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8945967,Czytanie_w_empikach_to_piractwo__Wydawca_wyjasnia.html - i kolejny artykuł z cyklu "Empik kontra reszta świata"

To jest brutalne:

Tak naprawdę nie ma znaczenia, kto weźmie na siebie koszty egzemplarzy zniszczonych przez "czytaczy"- księgarz czy wydawca. Finalnie za te egzemplarze zapłaci klient KUPUJĄCY komiksy, bo te straty zostaną wrzucone w cenę sprzedawanej części nakładu. Zrobi to wydawca, ponosząc ceny lub dystrybutor podnoszący marżę jaką pobiera od wydawcy.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything