trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2475 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:58:54 am »
 :idea: no ja akurat w Turcji :sad:

poczekam do piatku w takim razie

EDIT: dobra, to jeszcze to:

"Równie dowcipny okazał się Nicolas Cage, który swojego najmłodszego   synka nazwał Kal-El. Dla niewtajemniczonych - Kal-El lepiej znany jest   jako Clark Kent, a jeszcze lepiej jako Supermen. Tata Cage raz o mało   nie dostał tej roli. "

caly tekst tutaj:
http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,8992890,Slynny_rodzic__glupie_imie.html

EDIT2: a to ci news:

http://film.onet.pl/wiadomosci/robin-williams-przeciwnikiem-batmana,1,4160146,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 08:17:23 am wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2476 dnia: Luty 04, 2011, 05:54:21 pm »
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline misio141

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2477 dnia: Luty 04, 2011, 06:01:27 pm »
w przekroju piszą o "we włoszech wszyscy są mężczyznami" i nowym Wilqu
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Gashu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2478 dnia: Luty 08, 2011, 11:55:41 am »
kolejna audycja o WildStorm
http://www.dccomics.com.pl/News/6720/KRAINA-SN%C3%93W:-WildStorm-cz.-2

Czy byłoby możliwe udostępnienie obu audycji w formie podcastów do ściagnięcia?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Koro

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2479 dnia: Luty 08, 2011, 05:53:24 pm »
Też byłbym bardzo zainteresowany taką formą powyższych audycji.

Offline Mefisto76

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2480 dnia: Luty 09, 2011, 09:56:02 am »

 Przeskakiwałem sobie własnie po kanałach i z braku czegokolwiek do oglądnięcia wpadłem na TVN7 na "J.A.G.-Wojskowe Biuro Śledcze".
 To był odcinek o komandosie Marines, który popełnił samobójstwo wbiegając na lotniskowcu pod lądującego właśnie F-16.
 Po wnikliwym śledztwie okazało się, że facet był fanem komiksowego "Kapitana Asteroida" i po wzięciu LSD "zaatakował" myśliwiec tak samo
(Z okrzykiem "Let's Rumble!") jak jego ulubiony bohater atakował złe, latające stwory :)
 Wszystko stało się jasne po odkryciu w albumie owego bohatera planszy z przedmiotowym wydarzeniem :)

 No, to teraz scenarzyści powinni pomyśleć o jakimś komiksowym motywie na naszym rodzimym podwórku, np. w "Ojcu Mateuszu", hahaha !
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline soldamn

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2481 dnia: Luty 09, 2011, 01:48:42 pm »
Dział kultury w "Rzeczpospolitej" zawsze należał do bardzo słabych i robiących ogromną liczbe kuriozalnych i błędnych artykułów, ale to jest już po prostu absurd:


http://www.rp.pl/artykul/607554_Rysunkowi-herosi-w-obronie-demokracji.html


1) Nie rozumiem w ogóle sensu powstania tego artykułu - lead mówi o powstaniu jakiegoś nowego komiksu, po czym najnowszym który opisuje jest Civil War sprzed 4 lat.


2) Niesamowita ilość błędów merytorycznych. Bardzo fajnie autor opisuje Strażników, widać, że biedaczek oglądał tylko film.


Aż by wypadało RZ wysłać maila z tym, jak błędny artykuł opublikowali

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2482 dnia: Luty 09, 2011, 02:24:54 pm »
To bez znaczenia - bledy merytorczne zdarzaja sie w kazdej dziedzinie, ja bym sie cieszyl, ze RZ w ogole poswiecila miejsce komiksowi.

Oczywiscie pewne niescislosci mozna sprostowac, ale co to da? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline soldamn

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2483 dnia: Luty 09, 2011, 03:06:46 pm »
No ja mam zupełnie inne podejście do tego typu spraw, uważam, że lepiej nie pisać nic niż z takimi błędami. Szczególnie, że RZ się specjalizuje w błędnych tekstach o kulturze niestety.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2484 dnia: Luty 09, 2011, 05:52:59 pm »
jak ktos jest zawodowym dziennikarzem, to nie moze nie pisac nic, bo umarlby z glodu. Praca jak kazda inna. Na samym koncu czytelnicy oceniaja jakosc kupujac gazete lub nie. Jak jest za duzo bledow - teoretycznie powinni przestac. W praktyce wiekszosc nie zwraca na to az takiej uwagi.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Michał Siromski

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2485 dnia: Luty 10, 2011, 07:20:01 am »
 
W Dużym Formacie Wyborczej Krzysztof Varga przyznaje się do fascynacji Jeżem Jerzym i chwali film.
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2486 dnia: Luty 10, 2011, 05:18:41 pm »
Na programie Ale Kino leci właśnie program o ekranizacji komiksów i walce w tym temacie Marvela i DC   - dość ciekawy.
Jeśli chcielibyście to obejrzeć - bo ja mam taki zamiar :) - jutro o 15.20 jest powtórka. Link:
http://www.alekino.pl/program/?full/podejrzane-tematy_34503

To bez znaczenia - bledy merytorczne zdarzaja sie w kazdej dziedzinie, ja bym sie cieszyl, ze RZ w ogole poswiecila miejsce komiksowi.

Oczywiscie pewne niescislosci mozna sprostowac, ale co to da? :)
jak ktos jest zawodowym dziennikarzem, to nie moze nie pisac nic, bo umarlby z glodu. Praca jak kazda inna. Na samym koncu czytelnicy oceniaja jakosc kupujac gazete lub nie. Jak jest za duzo bledow - teoretycznie powinni przestac. W praktyce wiekszosc nie zwraca na to az takiej uwagi.

Zadziwiający permisywizm. :-?
Dziennikarskie nieścisłości i błędy zawsze należy wytykać i prostować, chociażby dla samej zasady. I błędne jest Twoje mniemanie, że większość nie zwraca na to uwagi. Myślę, że właśnie większość czytelników (do tego niezorientowana w temacie) z góry zakłada, że może ufać autorowi tekstu. I czerpać z tego tekstu wiedzę. Ergo, tym bardziej nie powinno w nim być żadnych błędów.

Wiesz co, po Twojej wypowiedzi należałoby teraz ze sporą rezerwą podchodzić do tego, co piszecie na stronie KZ.

Offline hans

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2487 dnia: Luty 10, 2011, 07:11:40 pm »
Wiesz co, po Twojej wypowiedzi należałoby teraz ze sporą rezerwą podchodzić do tego, co piszecie na stronie KZ.

Oni nie muszą pisać, bez pisania nie umarliby z głodu, więc to chyba inny przypadek.

A tak swoją drogą, to zgadzam się z xioncem, że dziennikarz pisze, bo musi pisać - inaczej by go zwolnili za nieróbstwo. Inna sprawa, że nikt nie kontroluje poziomu ich wypocin, bo tylko jakiś omnibus mógłby to robić. A że dziennikarze piszą o wszystkim, więc udają, że są ekspertami w każdej dziedzinie. I ludzie to widzą. W elektronicznej GW pod mnóstwem tekstów znajdują się komentarze wytykające błędy merytoryczne (na poziom znajomości języka polskiego spuśćmy zasłonę milczenia - mnie osobiście doprowadza do szału nagminne używanie słowa "belfer" jako zamiennik słowa "nauczyciel"). No, ale co zrobisz? Przestaniesz czytać gazety?

Offline gość

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2488 dnia: Luty 10, 2011, 08:42:43 pm »
No, ale co zrobisz? Przestaniesz czytać gazety?

Tak.  I będziesz zdrowszy, bo głupota to najtrudniejsza do zwalczania zaraza na świecie.
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Dembol_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2489 dnia: Luty 10, 2011, 09:03:51 pm »
Akurat gazety jeszcze trzymają jakiś poziom.