Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2640 dnia: Październik 30, 2011, 11:40:24 am »
Tak naprawde to mam wrazenie, ze tam rynek ciagnie na kilku takich sztandarowych tytulach - Asterix, Titeuf, Lucky Luke, Blake & Mortimer a cala reszta to taki dodatek do tych szlagierow. Wychodzi co miesiac b. duzo tytulow, ale rzeczywiscie wiekszosci z nich prawie nikt nie kupuje ani nawet nie odnotowuje.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline BOUNCER

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2641 dnia: Październik 30, 2011, 06:34:18 pm »
Kilka lat temu podczas krótkich wyjazdów znajomy zbierał mi serie komiksowe które kupował po jakiś mega wyprzedażach we francji. Ponieważ język ten jest mi obcy jego żona była tłumaczką do tego niezwykle miłą , sporą cześć owych komiksów mi tłumaczyła. Wśród nic było naprawdę dużo fajnych serii i opowieści które bardzo mi się podobały, jednak jak znajomi wyjechali dalej w świat za chlebem , moje źródełko wyschło.
Dlatego, po tych nawet niewielkich doświadczeniach byłbym daleki od stwierdzenia, że rynek tam ciągnie tylko na kilku sztandarowych tytułach. Myślę , że w sytuacji braku jakiejkolwiek sprzedaży nikt nie wydawałby komiksów ot tak sobie, wkładając w to duże pieniądze.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2642 dnia: Listopad 05, 2011, 01:07:19 pm »
W czwartkowej i piątkowej "Wyborczej" oczywiście sporo o "Tintinie", komiksowym i filmowym. Piszą Mossakowski, Orliński i Varga.
Tymczasem w "CJG" Przemysław Gulda o "Lucyferze: Exodusie" oraz "Mistrzu i Małgorzacie".

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2643 dnia: Listopad 09, 2011, 08:09:32 pm »
W piątek o 23:05 na TVP Kultura, goście "Tygodnika kulturalnego" będą robić fap fap nad "Czasem" Janusza i Podolca.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2644 dnia: Listopad 12, 2011, 07:23:56 am »
W piątek o 23:05 na TVP Kultura, goście "Tygodnika kulturalnego" będą robić fap fap nad "Czasem" Janusza i Podolca.
Niemniej to komiks "Stuck Rubber Baby" ogłoszono wydarzeniem tygodnia. :)
Jeśli dodamy do tego recenzję "Pozdrowień z Serbii" w przedwczorajszym "CJG", nie pozostanie nic innego, jak uznać, że Centrala ma swoje 5 minut w mediach. :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2645 dnia: Listopad 12, 2011, 03:18:02 pm »
a ten "Stuck Rubber Baby" to dobra rzecz?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2646 dnia: Listopad 12, 2011, 04:17:44 pm »
a ten "Stuck Rubber Baby" to dobra rzecz?


Czy dobra? Jak dla mnie to czołówka komiksu obyczajowego wydanego u nas, ale to subiektywna ocena. W każdym bądź razie, powinieneś zapoznać się z tym komiksem.

Offline Dembol_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2647 dnia: Listopad 12, 2011, 06:33:04 pm »
a ten "Stuck Rubber Baby" to dobra rzecz?
Bardzo dobra.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2648 dnia: Listopad 12, 2011, 08:02:51 pm »
chcialem kupic na MFK, ale jakbym kupil wszystko co chcialem, to bym do bagaznika nie zmiescil :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2649 dnia: Listopad 12, 2011, 10:45:53 pm »
chcialem kupic na MFK, ale jakbym kupil wszystko co chcialem, to bym do bagaznika nie zmiescil :smile:

Zmieściłbyś. Bagażnik miałeś spory;-)

Niestety z barku czasu nie mogłem oglądać tego odcinka i teraz czekam aż wrzucą do sieci. Jeśli jeszcze ktoś przegapił, to wkrótce będzie mógł zobaczyć odcinek z 11. listopada w tym miejscu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2011, 11:08:53 pm wysłana przez Death »

Offline Michał Siromski

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2650 dnia: Listopad 14, 2011, 06:49:54 am »

Bardzo dobra.


Potwierdzam, dla mnie pierwsza trójka tego roku.
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2651 dnia: Listopad 18, 2011, 06:54:24 pm »
We wczorajszym "Dużym Formacie" Juliusz Kurkiewicz w ramach swoich cotygodniowych polecanek książkowych chyba po raz pierwszy pisze o komiksie, czyli o "Logikomiksie". Pewnie dlatego, że to z wydawnictwa W.A.B. :doubt:

Tymczasem dzisiaj w "CJG" Przemysław Gulda pisze o ostatniej egmontowskiej trylogii trylogii "Tintina". :)

Offline hans

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2652 dnia: Listopad 20, 2011, 06:02:24 pm »
http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114528,10675322,Grzegorz_Rosinski__Thorgal_to_juz_emeryt__Czas_pokaze_.html - może wywiad jest niedługi, ale to miłe uczucie, gdy jest promowany jako pierwszy link w dziale Kultura na stronie głównej GW :)

Offline chlopak-z-M

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2653 dnia: Listopad 21, 2011, 07:43:20 am »
Dziś (21/11/11), jak reklama głosi, w RMF Classic o 15.00 "Pięć komiksów na jesień"
bierz co chcesz i płać za to"

Offline hans

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2654 dnia: Listopad 21, 2011, 07:35:26 pm »
I jakie tytuły podali?